Afryka Południowa – nurkowanie

Afryka Południowa ma niemal 2800 kilometrów linii brzegowej z dwoma oceanami: ciepłym Indyjskim i dużo chłodniejszym Atlantyckim. Większość ciekawych raf koralowych znajduje się wzdłuż ciepłego wybrzeża Zululandu. Najdalej na północ wysuniętą Mekką południowoafrykańskich nurków jest zatoka Sodwana Bay, położona w na skraju rezerwatu St.Lucia, będącego miejscem Światowego Dziedzictwa. Znajdziemy tu wspaniałą rafę koralową z całym bogactwem podwodnego świata wód tropikalnych.
Niedaleko na południe od Durbanu dużym centrum nurkowym jest miasteczko Umkomaas. Jest to baza wypadowa na podowodny grzbiet skalny, Aliwal Shoal, pokryty wspaniałym koralem, gdzie od lipca do listopada odbywają się gody rekinów tawroszy piaskowych. Można tu spotkać również rekiny zambezi, tygrysie, rafowe i młoty. Są także dwa wraki statków, które rozbiły się na podwodnych skałach. Nazwa pochodzi od trzymasztowca, Aliwal, który utonął tu w 1849 roku a po nim zatonęły jeszcze dwa inne statki, na których teraz często prowadzi się nurkowania.
Podobny do Aliwal Shoal jest grzbiet skalny Protea Banks, 100 kilometrów na południe od Umkomaas. Również oddalony ok. 5 km od brzegu stał się słynny ze względu na olbrzymie ilości drapieżnych ryb i rekinów odwiedzających tą rafę. Często widzi się tu manty, a widoczność należy do najlepszych w wodach Oceanu Indyjskiego.

Wybrane oferty:

14 dni

Safari i nurkowanie w RPA

RPA, Swaziland

Johannesburg - Trasa Panoramiczna - Park Krugera - Swaziland - Sodwana Bay - Durban - Kapsztad

Cena nie zawiera kosztów przelotu z/do Polski

cena na zapytanie11 dni

Migracja sardynek w Afryce Południowej

Afryka Poludniowa

Durban - Port St. Johns

Cena nie zawiera biletów lotniczych z/do Polski

cena na zapytanie11 dni

Szlak sardynek i safari w Afryce Poludniowej

Afryka Poludniowa

RPA, Johannesburg, Durban, Port St. Johns, St. Lucia, afrykanskie safari w Hluhluwe - Imfolozi Reserve

Cena nie zawiera biletów lotniczych – z Warszawy do Johannesburga i Durbanu i z powrotem (ok 4100 pln)

cena na zapytanie9 dni

RPA i nurkowanie z rekinami

RPA

Kapsztad - Gansbaai - Park Krugera - Trasa Panoramiczna - Johannesburg

Cena nie zawiera przelotu miedzynarodowego

cena na zapytanie