Nurkowanie w RPA

Nurkowanie w RPA


D 1 Wylot z Polski

D 2 JOHANNESBURG
Przylot do Johannesburga, transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu możliwość wizyty w tradycyjnej wiosce Lesedi (za dodatkową opłatą). Nocleg w hotelu w Johannesburgu.

D 3 TRASA PANORAMICZNA
Po śniadaniu, wyruszamy na słynną Trasę Panoramiczną, rozciągającą się wzdłuż przełomu rzeki Blyde. Górzysty teren, kończący się na rzece Blyde, jest również krawędzią wielkiego płaskowyżu środkowoafrykańskiego, wyniesionego ponad poziom morza od 1000 – 1600 metrów. Równiny, zaczynające się po drugiej stronie rzeki, przechodzą dalej ku wschodowi w tereny Parku Krugera. Na trasie jest możliwość podziwiania niezwykłych widoków lasów, sadów owoców tropikalnych. Wśród wielu punktów widokowych, przy których można się zatrzymać i podziwiać okolicę, najbardziej znany to God’s Window. Niewiele dalej można zobaczyć Burke’s Potholes (wyrzeźbione przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde). Do najbardziej spektakularnych widoków należy widok na trzy wzgórza nazywane Three Sisters oraz Blyde River Canyon, trzeci pod względem wielkości kanion świata. Po dniu zwiedzania nocleg w Hazyview.

D 4 PARK KRUGERA
Fotograficzne safari w poszukiwaniu słynnej „Wielkiej Piątki” czyli lwa, słonia, lamparta, bawoła i nosorożca. Park Krugera jest największym w Afryce naturalnym rezerwatem zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 mln hektarów i rozciąga się na 360 km z południa na północ. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków.
Nocleg w Hazyview.

D 5 SODWANA BAY
Po śniadaniu przejazd przez Swaziland do Sodwana Bay: najpopularniejszego miejsca nurkowego w RPA.
Nocleg w lodgu w Sodwana Bay.

D 6 SODWANA BAY
Całodzienne nurkowanie w Sodwana Bay pośród przepięknej rafy koralowej, nurkowanie z łodzi pontonowej.
Nocleg w lodgu w Sodwana Bay,

D 7 SODWANA BAY
Poranne nurkowanie w Sodwana Bay. Po południu przejazd w kierunku południowym do Durbanu. W przypadku pogody uniemożliwiającej poranne nurkowanie po drodze możliwość odwiedzenia estuariów St. Lucia, Parku Hluhluwe lub miasta Durban, w zależności od ilości czasu.
Nocleg w Umkomaas, miejscu wypadowym na nurkowanie w Aliwal Shoal.

D 8 ALIWAL SHOAL
Nurkowanie w Aliwal Shoal, miejscu słynnym z występowania ogromnych ilości rekinów Młotów, Żarłaczy Tygrysich i Zambezi.
Nocleg w Umkomaas.

D 9 PROTEA BANKS
Nurkowanie w Protea Banks. Można tu spotkać dużą ilość Ragged-Tooth, Blacktip oraz Zambezi. Przy odrobinie szczęścia można tez natknąć się tu na aktywność związaną z największą ławicą sardynek, która przepływa wzdłuż wybrzeża w zimowych miesiącach. A w lato, czyli od października, można tu spotkać rekiny Tygrysie i Zambezi, jak również sporo rekinów młotów. Po nurkowaniu, transfer do Shelly Beach, nocleg w guest house.

D 10 DURBAN
Pobyt w Durbanie. W zależności od indywidualnych zainteresowań, jest kilka możliwości spędzenia czasu wolnego:
– wycieczka na morski połów ryb
– odwiedziny w najnowszym aquarium USHAKA, pokazy delfinów
– przejazd trasą krajobrazową z odwiedzinami na farmie krokodyli, połączony z pokazem tańców zuluskich
– zakupy w centrum handlowym 
– relaks na plaży i zakupy pamiątek na bazarze, ciągnącym się wzdłuż plaży.
Po południu transfer na lotnisko i przelot do Kapsztadu, następnie transfer do Gansbaii i nocleg w lodgu.

D 11 WYSPA DYER – nurkowanie z rekinami
Nurkowanie w klatkach z rekinami.
08:00 śniadanie, następnie 30 minutowa podróż łodzią po Oceanie Indyjskim w celu spotkania rekinów. Możliwość nurkowania w klatce z rekinami. Nurkowania odbywają się 12 km od brzegu, w okolicy dwóch wysp. Wyspy oddzielone są płytkim i wąskim naturalnym kanałem. Jedna z nich – wyspa Dyer – jest znana jako jedno z najlepszych miejsc w świecie do oglądania great white sharks czyli żarłaczy białych
Nocleg w lodgu.

D 12 Nurkowanie
Ponowna możliwość nurkowania w klatce wśród rekinów żarłaczy białych lub nurkowanie w lesie kelpiowym (rośliny morskie rosnące nawet do 80 m od dna). Można tu zobaczyć foki i pingwiny oraz rzadkie rekiny krowie. Po południu powrót do Kapsztadu. Jeśli czas pozwoli, zwiedzanie miasta i wjazd na Górę Stołową (uzależnione od pogody).
Nocleg w hotelu.

D 13 KAPSZTAD
Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, Górę Stołową lub zwiedzanie okolicznych winiarni z degustacją wina. Program realizowany w zależności od pogody i czasu. Po obiedzie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

D 14 Przylot do Polski


CENA DOSTĘPNA NA ZAPYTANIE

Cena zawiera:
– 11 noclegów ze śniadaniami
– 2 kolacje w Sodwana Bay
– transport w klimatyzowanym mikrobusie
– usługi polskojęzycznego pilota / kierowcy
– przelot wewnętrzny Durban – Cape Town

Cena nie zawiera:
– lunchów i kolacji poza wymienionymi powyżej
– napojów chłodzących i alkoholowych
– kosztów nurkowania i wypożyczania sprzętu nurkowego
– opłat wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
– łowienia ryb i innych sportów wodnych
– biletów lotniczych z Polski do RPA i z powrotem
– opłat lotniskowych


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38