Pomarańczowe Wydmy – wyprawa do Namibii

Pomarańczowe Wydmy – wyprawa do Namibii

Wyprawa do Namibii

Dzień 1
WARSZAWA – WINDHOEK

 

Dzień 2        WINDHOEK
Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Nasza wyprawa do Namibii rozpocznie się zwiedzaniem historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki parlamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza ,kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Najwięcej uwagi zwraca maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku
Na koniec dnia kolacja i nocleg w Windhoeku.

Dzień 3
WINDHOEK – NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON (530 km)

Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca gdzie żyje ok 200 gatunków zwierząt. Następnie spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po południu wjeżdżamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Następnie wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której obserwujemy niezwykłą grę światła zachodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Na koniec dnia kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem

Dzień 4
SOSUSSVLEI – WALVIS BAY (350 km)

Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiamy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwilę później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb.
Następnie, po południu, docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuż przy basenach fabryka soli z lśniącymi bielą hałdami oczyszczonej soli morskiej.
Następnie przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w Swakopmund.

Dzień 5
SWAKOPMUND – Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive (180 km)

Przed południem czas wolny na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę łodzią (nie wliczona do opłat za wstępy) z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Między wrześniem a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerie kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Następnie, po południu, wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund.
Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w Swakopmund

Dzień 6
SWAKOPMUND – WYBRZEŻE SZKIELETOWE – KHORIXAS (420 km)

Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża, postawionego tu w 1486 roku przez pierwsza wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok.
Z Przylądka wracamy w głąb ładu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych, znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na sporo ponad 2 tysiące lat.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w Khorixas.

Dzień  7
SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – PALM WAG – SESFONTEIN – OPUWO (470 km)

Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców, zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000 -4000 lat, uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Nieopodal oglądamy również formacje skalne nazywane organami i niezwykłą „Spaloną Górę”. Po południu zatrzymujemy się w oazie Palm Wag, następnie jedziemy przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna się najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland, prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero, jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem.
Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w Opuwo

Dzień 8
OPUWO –  ETOSHA (420 km)

Opuszczamy stolicę rejonu zamieszkałego przez szczep Himba i kierujemy sie do nowej, zachodniej bramy rezerwatu.
Przemierzamy zachodnie tereny Etoshy, niedostępne do niedawna dla turystów. Rezerwat ten łączy w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 km kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Popołudniowe safari i oglądanie zwierząt przy wodopoju w obozie. Na koniec dnia nocleg w lodgu w pobliżu rezerwatu.

Dzień  9
ETOSHA

Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springboków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem.
Na zakończenie dnia nocleg w lodgu poza rezerwatem

Dzień 10
ETOSHA  – WINDHOEK

Wcześnie rano powrót przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej do Windhoeku. Następnie transfer na lotnisko, gdzie kończymi wyprawę do Namibii.
Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 11
WARSZAWA

Przylot do Warszawy.


Pomarańczowe wydmy – wyprawa do Namibii
Cena za osobę:

od 9799 zł.

Rezerwuj

 

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z przesiadkami w porcie europejskim
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • wszystkie śniadania i obiadokolacje
 • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • lunchów
 • napojów chłodzących i alkoholowych
 • wydatków prywatnych
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • opłat wizowych do Namibii 50 EURO
 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne gotówka pilotowi po przyjeździe jako pakiet: 500 EUR

Pomarańczowe Wydmy – wyprawa do Namibii – daty wyjazdów:

22.08 – 01.09.2022
03.10 – 13.10.2022


 

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38