Wielkie Tsingy, Aleja Baobabów i Lemury – wyjazd na Madagaskar

Wielkie Tsingy, Aleja Baobabów i Lemury – wyjazd na Madagaskar

Wielkie Tsingy, Aleja Baobabów i Lemury – wyjazd na Madagaskar

D1
PARIS – ANTANANARIVO

Przylot do Antananarivo, gdzie rozpocznie się nasz wyjazd na Madagaskar. Spotkanie z przedstawicielem Safpol Safaris i transfer do hotelu. Na zakończenie dnia nocleg.

D2
ANTANAVARIO – MORONDAVA

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i lot do Morondava. Transfer do hotelu. Morondava jest ekonomiczną i administracyjną stolicą obszaru Menabe w prowincji Tulear. Znajduje się na zachodzie kraju, w delcie rzeki o tej samej nazwie, płynącej wzdłuż Kanału Mozambikańskiego. Jest to miasto portowe, położone nad morzem, dlatego też podstawowym działem gospodarki jest rybołówstwo – głównie skorupiaki. Wokół miasta znajdują się plantacje: ryżu, kukurydzy, manioku i bawełny oraz hodowle malagaskiego bydła – Zebu. Na zakończenie dnia zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

D3
MORONDAVA – BELO SUR TSIRIBIHINA – BEKOPAKA

Po śniadaniu wyjazd samochodem 4×4 do Bekopaka. Następnie lunch – po przekroczeniu rzeki Tsiribihina – w Belo Sur Tsiribihina. Belo sur Tsiribihina to niewielka miejscowość usytuowana 90 km na północ od miasta Morondava, położona nad rzeką Tsiribihina. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w Bekopaka. Na koniec dnia nocleg i kolacja w hotelu.

D4
BEKOPAKA

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha – nizewykłego górskiego Parku Narodowego, gdzie spacerując poprzez skalne labirynty wędrujemy na miejsce widokowe z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W  dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Tsingy de Bemaraha jest najwspanialszym Parkiem Narodowym na Madagaskarze. Bez wątpienia jest to największy chroniony obszar na wyspie, który został zakwalifikowany przez  UNESCO do Światowego Dziedzictwa Przyrody. Najbardziej spektakularnym miejscem w tym parku są Grand (Wielkie) Tsingy. W leśnych kanionach Tsingy de Bemaraha żyje wiele gatunków endemicznych: Decken’s Sifakas, Schlegel’s Asity oraz lokalne nocne lemury: the Pygmy mouse Lemurs (Microcebus Myoxinus)… 

Największe atrakcje: 30 metrowe pęknięcia skalne, niezwykły leśny kanion zamieszkały przez  lemury i ptaki, gdzie endemiczna roślinność jest naprawdę wyjątkowa (również o niespotykanych właściwościach leczniczych), jaskinie, katedry skalne, niekończący się widok na najwyższe szczyty Big Tsingy, labirynt skał wapiennych, 2 punkty widokowe na szczyt wapiennych iglic, największa odmiana lemura Sifaka  w zachodniej części Madagaskaru –  Decken’s Sifaka, wiele gatunków lemurów, w tym rzadki: red fronted brown, wiele gatunków ptaków i kameleonów. Trasa wycieczki, zataczając koło, kończy się na przełomie rzeki Manambolo. Po drodze lunch wliczony w cenę. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu.

D5
B
EKOPAKA – BELO SUR TSIRIBIHINA – MORONDAVA

Po śniadaniu powrót do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobabów – ogromnych drzew które rosną „do góry korzeniami“. Na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko 1 gatunek, dlatego pozostałe 6 gatunków występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Następnie, przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Aleji Baobabów. Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu.

D6
MORONDAVA – MIANDRI VAZO – ANTSIRABE 395 km ok 10 godz.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny. Przede wszystkim dominują tutaj tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Po drodze lunch w Miandrivazo na koszt własny. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu.

D7
ANTSIRABE – ANTANANARIVO – ANDASIBE (215 km, 8 godz jazdy z postojami)

Wyjazd do Andasibe, przejazd przez typowy krajobraz wyżynny oraz wschodni las deszczowy. Zatrzymamy się na wizytę w Peyreras – farmie gdzie żyją różne gatunki endemicznych gadów i płazów, łącznie z najmniejszym i największym gatunkiem kameleona na świecie, ciekawe gatunki żab, insektów, węży i krokodyli. Następnie kontynuacja trasy do Andasibe. Lunch w hotelu na koszt własny.

Wieczorem wizyta w Mitsinjo Forest – możliwość zaobserwowania nocnego życia lemurów, kameleonów i żab. Park Narodowy Mantadia jest obszarem chronionym, składający się głównie z lasów podstawowych i wtórnych wschodniej części Madagaskaru, 145 km od stolicy. Szeroka różnorodność gatunków znajduje schronienie w gęstym lesie, bardzo wiele gatunków endemicznych i zagrożonych wyginięciem gatunków fauny i flory. Na tym obszarze żyje jedyny na świecie: Indri Indri, który jest największym żyjącym lemurem oraz wielu innych gatunków lemurów: diademed sifaka, common brown lemur, the eastern grey bamboo lemur, the red bellied lemur, the black and white ruffed lemur. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu.

D8
ANDASIBE – ANTANANARIVO

Po  śniadaniu poranny spacer w rezerwacie Analamazaotra, gdzie zobaczymy występujące tylko tutaj na świecie największe lemury Indri Indri.  Następnie wizyta w prywatnym rezerwacie Vakona -rejon ten jest najlepszy do obserwacji endemicznych ptaków: couas, vangas, ground rollers, asity. W rezerwacie znajduje się „Wyspa Lemurów”, na której można zbliżyć się do oswojonych lemurów, rzeczywiście niesamowitych stworzeń – jakby skrzyżowanie małpy z kotem. Powrót do Antananarivo, i zakwaterowanie. Na zakończenie dnia kolacja w restauracji (nie wliczona w cenę) i nocleg w hotelu.

D9
ANTANANARIVO – Nosy Be

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Antananarivo. Pagórkowata okolica, gdzie leży Tana, jest pełna kontrastów. Czerwone gliniane domy, kościoły z wieżami odizolowane na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i zielonych pól ryżowych, kręte uliczki, liczne i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów. Antananarivo jest bez wątpienia jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Antananarivo – „The City of a Thousand Warriors” (Miasto Tysiąca Wojowników) – stolica Madagaskaru zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery Y w otoczeniu ryżowych pól. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się Rova („królewski zamek”), w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako „Tana”. Następnie, po południu transfer na lotnisko i przelot do Nosy Be. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu.

D 10-11
NOSY BE

Pobyt w hotelu, odpoczynek na plaży, nurkowanie (na koszt własny), zajęcia fakultatywne.

D12
NOSY BE – ANTANANARIVO

Śniadanie w hotelu i odpoczynek. W południe transfer na lotnisko i przelot do Antananarivo. Następnie kolacja w restauracji (nie wliczona w cenę). Na koniec dnia nocleg w hotelu.

D 13/14
ANTANANARIVO – PARYŻ

Po śniadaniu wyjazd do dawnej rezydencji rodu królewskiego Merino, Ambohimanga nieopodal Tany, zaliczanej do Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Następnie wizyta na rynku sztuki ludowej La Digue. Wieczorem kolacja i pobyt w hotelu w pobliżu lotniska, odpoczynek w pokojach do godz 23.30. Tu zakończy się nasz wyjazd na Madagaskar. Odlot do Warszawy przez Paryz o godz 01.45 


Wielkie Tsingy, Aleja Baobabów i Lemury – wyjazd na Madagaskar

Cena dostępna na zapytanie

 

Cena zawiera:
– 9 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*-4*

– 3 noclegi w wybranym hotelu na Nosy Be 4*
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (za wyjątkiem obiadokolacji w dniu 8)
– lunch w dniu 4
– dzienny pobyt w hotelu z obiadokolacja w dniu 13
– transfery lotniskowe
– opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas trwania całej wycieczki
– przejazdy klimatyzowanym minibusem podczas podróży Antananarivo – Morondava
– wynajem samochodów 4×4 na podróż Morondava – Bekopaka – Morondava
– bilety wstępu oraz opieka lokalnego przewodnika we wszystkich parkach i rezerwatach wymienionych w programie

Cena nie zawiera:
– przelotów międzynarodowych z i do Polski

– przelotu na trasie Morondava – Antananarivo – ok. 270 euro (cena może ulec zmianie)
– przelotu na trasie Antananarivo – Nosy Be – Antananarivo – ok. 515 euro (może ulec zmianie)
– obiadokolacji w dniu 8
– lunchów (za wyjątkiem dnia 4)
– napoi alkoholowych i bezalkoholowych
– napiwków
– ubezpieczeń

 

Wielkie Tsingy, Aleja Baobabów i Lemury – wyjazd na Madagaskar

Więcej propozycji wyjazdów na Madagaskar znajdziesz tutaj i tutaj.

 

©    Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38