Kraj Kontrastów – wycieczki na Madagaskar

Kraj Kontrastów – wycieczki na Madagaskar

Kraj Kontrastów – wycieczki na Madagaskar

Dzień 1           Warszawa – Paryż – Antananarivo
Wylot z Warszawy do Paryża i stamtąd do Antananarivo
Przylot do Antananarivo wieczorem, gdzie będzie początek naszej wycieczki na Madagaskar.
Spotkanie z lokalnym przedstawicielem i transfer do hotelu.
Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Gassy Country House przy lotnisku.

Dzień 2           TANA – ANTSIRABE: 3 – 4  godziny jazdy
Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny Madagaskaru, dominują tutaj tradycyjne piętrowe domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Po południu wizyta w wiosce Betafo. Nocleg w hotelu na bazie B&B.

Dzień 3           ANTSIRABE – MIANDRIVAZO: 4 godziny jazdy
Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie miasta Antsirabe. Atrakcyjne miasto, niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z ciekawej kolonialnej architektury, obróbki kamieni szlachetnych, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami.  Następnie kierujemy się w stronę Miandrivazo, gdzie dojeżdżamy około południa. Odwiedzamy lokalną wioskę, aby zapoznać się z tradycjami i kulturą plemienia Sakalava. Nocleg w hotelu na bazie B&B.

Dzień 4           MIANDRIVAZO – MORONDAVA – KIRINDY: 5 godzin jazdy
Po śniadaniu przejazd do Morondava. Morondava jest ekonomiczną i administracyjną stolicą obszaru Menabe w prowincji Tulear. Znajduje się na zachodzie kraju, w delcie rzeki o tej samej nazwie, płynącej wzdłuż Kanału Mozambickiego. Jest to miasto portowe, położone nad morzem, dlatego też podstawowym działem gospodarki jest rybołówstwo – głównie skorupiaki. Wokół miasta znajdują się plantacje: ryżu, kukurydzy, manioku i bawełny oraz hodowle malagaskiego bydła – Zebu. Kontynuujemy podróż do Kirindy. Kirindy jest suchym lasem liściastym, jednym z najbardziej zagrożonych ekosystemów Madagaskaru. Znany głównie z występujących tam gigantycznych skaczących szczurów, jak również 7 gatunków lemurów i wielu endemicznych gadów. Najczęściej spotykanym gatunkiem lemura jest lemur brązowy oraz sifaka biała. Flora Kirindy jest równie niezwykła – znajduje się tam wiele unikalnych gatunków. Po przyjeździe zakwaterowanie w lodgu. Następnie wieczorna wyprawa w poszukiwaniu nocnych gatunków lemurów występujących na tym terenie: między innymi rzadko spotykana Mirza (Coquerel’s giant mouse lemur), Phaner (fork-crowned lemur) i lemurek myszaty. Spotykamy też kilka gatunków nietoperzy, mangust i gryzoni, jak również kameleonów. Nocleg w Lodge na bazie B&B

Dzień 5           KIRINDY – BEKOPAKA 200 km: 6 godzin jazdy
Poranny spacer w rezerwacie z przewodnikiem. Gdzie będziemy mieli okazje zobaczyć różne okazy lemurów dziennych, a przy odrobinie szczęścia unikalnego drapieżnika Fossa, który występuje tylko na Madagaskarze, gdzie przetrwał wraz z lemurami miliony lat. Gatunki te wyginęły przed wieloma milionami lat na ziemi, za wyjątkiem Madagaskaru.Następnie przejeżdżamy do Belo, po drodze mijając lasy baobabów i charakterystyczne krajobrazy czerwonych wzgórz Madagaskaru. Dojeżdżamy do  rzeki Tsiribihina, skąd przeprawimy się promem do Belo sur Tsiribihina – niewielka miejscowość usytuowana 90 km na północ od miasta Morondava, położona nad rzeką. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w Bekopaka na bazie B&B.
Nocleg w hotelu Olympe Du Bemaraha.

Dzień 6           BEKOPAKA: Park Narodowy TSINGY DE BEMARAHA
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha – fenomenalnego górskiego Parku Narodowego, gdzie wspinając się przez skalne labirynty wędrujemy do miejsc z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W  dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Tsingy de Bemaraha jest najwspanialszym Parkiem Narodowym na Madagaskarze. Jest to największy chroniony obszar na wyspie, który został zakwalifikowany przez  UNESCO do Światowego Dziedzictwa Przyrody. Najbardziej spektakularnym miejscem w tym parku są Grand (Wielkie) Tsingy. W leśnych kanionach Tsingy de Bemaraha żyje wiele gatunków endemicznych: Decken’s Sifakas, Schlegel’s Asity oraz lokalne nocne lemury: the Pygmy mouse Lemurs (Microcebus Myoxinus).
Największe atrakcje: 30 metrowe pęknięcia skalne, niezwykły leśny kanion zamieszkały przez  lemury i ptaki, gdzie endemiczna roślinność jest naprawdę wyjątkowa (również o niespotykanych właściwościach leczniczych), jaskinie, katedry skalne, niekończący się widok na najwyższe szczyty Big Tsingy, labirynt skał wapiennych, 2 punkty widokowe na szczyt wapiennych iglic, największa odmiana lemura Sifaka  w zachodniej części Madagaskaru –  Decken’s Sifaka, wiele gatunków lemurów, w tym rzadki: red fronted brown, wiele gatunków ptaków i kameleonów.
Trasa wycieczki, zataczając koło, kończy się na przełomie rzeki Manambolo.
Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Nocleg w hotelu w Bemaraha na bazie B&B.

Dzień 7           BEKOPAKA – MORONDAVA: 8 godzin jazdy wraz z przeprawą promem
Po śniadaniu przejazd do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobabów – ogromnych drzew, które rosną „do góry korzeniami“. Na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko 1 gatunek, dlatego pozostałe 6 gatunków występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Alei Baobabów.  Następnie zakwaterowanie w hotelu  w Morondava na bazie B&B.

Dzień 8           MORONDAVA – ANTSIRABE: 6 – 7 godzin jazdy
Po śniadaniu przejazd do Antsirabe. Sesja zdjec kompleksu sanatoryjnego o zachodzie słońca. Nocleg w hotelu na bazie B&B.

Dzień 9           ANTSIRABE – TANA – ANDASIBE 270 km: 6 – 7 godzin jazdy
Po śniadaniu przejeżdżamy przez Antananarivo do Andasibe przez typowy krajobraz wyżynny oraz wschodni las deszczowy. Nocleg w hotelu na bazie B&B.

Dzień 10         ANDASIBE NATIONAL PARK
Po śniadaniu udajemy się do Parku Narodowego Andasibe. Jest on obszarem chronionym, składający się głównie z lasów podstawowych i wtórnych wschodniej części Madagaskaru, 145 km od stolicy. Szeroka różnorodność gatunków znajduje schronienie w gęstym lesie, bardzo wiele gatunków endemicznych i zagrożonych wyginięciem gatunków fauny i flory. Na tym obszarze żyje jedyny na świecie: Indri Indri, który jest największym żyjącym lemurem oraz wiele innych gatunków lemurów: diademed sifaka, common brown lemur, the eastern grey bamboo lemur, the red bellied lemur, the black and white ruffed lemur. Ten rejon jest również najlepszym do obserwacji endemicznych ptaków: couas, vangas, ground rollers, asity. Następnie wizyta na „Wyspie Lemurów”, na której można zbliżyć się do oswojonych lemurów, rzeczywiście niesamowitych stworzeń – jakby skrzyżowanie małpy z kotem. Nocleg w hotelu na bazie B&B.

Dzień 11          ANDASIBE – TANA
Po śniadaniu przejeżdżamy do Antananarivo. Po drodze zatrzymamy się na wizytę w Peyreras – farmie gdzie żyją różne gatunki endemicznych gadów i płazów, łącznie z najmniejszym i największym gatunkiem kameleona na świecie, ciekawe gatunki żab, insektów, węży i krokodyli. Dojeżdżamy do Antananarivo i zwiedzay stolicę Madagaskaru. Pagórkowata okolica, gdzie leży Tana, jest pełna kontrastów. Czerwone gliniane domy, kościoły z wieżami odizolowane na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i zielonych pól ryżowych, kręte uliczki, liczne i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów. Antananarivo jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki.
Zakwaterowanie i kilkugodzinny odpoczynek w hotelu przy lotnisku.  Późnym wieczorem transfer na lotnisko, gdzie będzie koniec naszej wycieczki na Madagaskar.

Dzień 12         Wylot do PolskiKraj Kontrastów – wycieczki na Madagaskar

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym: 

                   2 pax:                    Euro 1340

                   3 pax:                    Euro 1100

                   4 pax:                    Euro  980

Dopłata do pokoju jednoosobowego:  Euro 330

 Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w hotelach i lodgach według programu,
 • Wyżywienie: śniadania
 • Wszystkie transfery z / na lotnisko.
 • Prywatny bus z kierowcą i paliwem podczas podróży
 • Usługi lokalnego anglojęzycznego przewodnika podczas podróży
 • bilety wstępów i lokalni przewodnicy w parkach

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych
 • obiadokolacji i lunchów
 • Napojów chłodzących i alkoholowych,
 • Wizyt, które nie są wymienione w programie,
 • napiwków
 • wydatków prywatnych
 • ubezpieczeń

Kraj Kontrastów – wycieczki na Madagaskar

!!!GWARANTOWANE DATY WYJAZDÓW!!! już od 2 osób!

 

Więcej propozycji wyjazdów na Madagaskar znajdziesz tutaj i tutaj.

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38