Niezwykłe Oblicza Madagaskaru – wycieczka na Madagaskar

Niezwykłe Oblicza Madagaskaru – wycieczka na Madagaskar

Niezwykłe Oblicza Madagaskaru – wycieczka na Madagaskar

Dzień 1. Warszawa – Antananarivo.

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, lot na Madagaskar. Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (potocznie zwanej Tana) na międzynarodowe lotnisko Ivato, gdzie rozpocznie się nasza wycieczka na Madagaskar. Przekazanie dokumentów podróżnych/załatwienie formalności wizowych. Następnie zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu.

Dzień 2. Antananarivo – Ambositra(260 km, ok 7 godz.).

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd w kierunku wschodnim do Andasibe przez typowy krajobraz gór i wschodnich lasów deszczowych. Po drodze zatrzymamy się w Ambatolampy, miasteczku zbudowanym na płaskiej skale, gdzie znaleziono stare piece do wytapiania metali. Następnie przejedziemy przez krajobraz wyżynny, gdzie dominują tradycyjne domy i grobowce Merina, a także pola ryżowe i skaliste wzgórza. Lunch w Antsirabe (niewliczony w cenę). Następnie przejazd do Ambositra. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu.

Dzień 3. Ambositra – Ambalavao (208 km, ok. 6 godz.).

Po śniadaniu zwiedzanie Ambositra – centrum przemysłu drzewnego. Miasteczko z charakterystycznymi domami wykończonymi drewnem (rzeźbione balustrady, okiennice itp). Możliwość zakupu precyzyjnie inkrustowanych pamiątek z drewna. Następnie przejazd w kierunku Fianarantsoa przez krajobraz pól ryżowych, sosnowych lasów i eukaliptusów. Krótka wizyta w Fianarantsoa – miasteczku uniwersyteckim, o charakterystycznej malgaskiej architekturze, krętych uliczkach i stromych alejach. Następnie przejeżdżamy do Ambalavao i zwiedzamy wytwórnię wina oraz fabrykę, gdzie ręcznie produkuje się papier starą metodą przywiezioną tu przez arabów. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu.

Dzień 4. Ambalavao – Isalo: Anja Park (258 km, ok. 6,5 godz.).

Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Anjah w poszukiwaniu lemurów. Park jest prowadzony przez mieszkańców wioski, a część dochodu z biletów wstępu przeznaczona jest na pensje dla nauczycieli lokalnych szkół. Podczas dwugodzinnego spaceru w lesie Anja spotykamy lemura katta ( ring tailed). Prezjedziemy do Ihosy – stolicy plemienia Bara, a następnie przecinamy olbrzymi płaskowyż Horombe. Nocleg w hotelu.

Dzień 5. Park Narodowy Isalo.

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park ten został utworzony w 1962 roku i obejmuje ponad 80 ha masywu piaskowca, którego kształty powstałe na skutek erozji należą do jednych z najciekawszych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a pośród okolicznych skał znajduje się wiele grobów ludu Bara. Niezwykły krajobraz uformowany z grzbietu piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem. Podczas spaceru po parku będziemy przede wszystkim wypatrywać lemury zamieszkujące ten teren, m.in. białego lemura White Sifaka, brązowego i katta oraz przejdziemy do naturalnych basenów wodnych, gdzie można zobaczyć miniaturowe baobaby, aloesy oraz lemury. Grobowce oraz „święte” miejsca w połączeniu z zupełną ciszą jaka panuje w parku, nadają mu tajemniczości. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu.

Dzień 6. Park Narodowy Zombitse ( 130 km).

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Zombitse, położonego ok. 130 km od Isalo. W parku występuje 47% endemicznych gatunków ptaków oraz 8 różnych gatunków lemurów. Następnie przejeżdżamy do Andranomaintso, podziwiając płaskowyż z baobabami. W drodze powrotnej do Isalo zatrzymujemy się w Ilakaka – mieście znanym z wydobycia szafirów. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu.

Dzień 7. Isalo – Ranomafana.

Po śniadaniu wyruszamy na północ do Ambalavao. Mijamy płaskowyż de Horombe oraz masywy Andringitra. Następnie dojeżdżamy do krainy Betsileo. Przed wejściem do miasta Ambalavao mijamy dwie spektakularne kopuły z granitu o nazwie „Brama Południa”. Kontynuacja podróży w kierunku Ranomafana. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu.

Dzień 8. Park Narodowy Ranomafana.

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, położonego ok. 70 km od Fianarantsoa. Park powstał przede wszystkim w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem, ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed wycięciem drzew w 1986 roku. Różnice wysokości powodują różnorodność lasów – od nizinnych lasów deszczowych po wysoki las płaskowyżu.

Park jest podzielony na strefę chronioną otoczoną strefą obwodową, w której eksploatacje lasu są zabronione. Strefa obwodowa parku zawiera ponad 100 miejscowości i ponad 25.000 mieszkańców, z których większość to rolnicy. Park jest znany z lemurów bamboo ( można tu spotkać trzy gatunki tych lemurów) – położony w deszczowym lesie, wśród wzgórz i dolin jest jednym z najładniejszych chronionych obszarów. Możliwość podglądania ptaków oraz zwiedzanie parku, zamieszkałego licznie przez kilkanaście gatunków lemurów (mi.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brązowy). Po południu czas wolny, w którym można skorzystać z gorących kąpieli. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu.

Dzień 9. Ranomafana – Antsirabe ( 247 km).

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Antsirabe (w języku malgaskim; miejsce soli). Mijamy górzyste krajobrazy czerwonej wyspy kontrastujące z zielenią pól ryżowych. Antsirabe to atrakcyjne miasto – niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z obróbki kamieni szlachetnych, produkcji piwa, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami. Nocleg w hotelu.

Dzień 10. Antsirabe – Tana.

Po śniadaniu kontynuujemy podróż. Przejazd przez lokalne wioski i unikalne krajobrazy Madagaskaru, aż dotrzemy do Antananarivo – stolicy Madagaskaru zwanej „Miastem Tysiąca Wojowników”. Zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery „Y”, w otoczeniu pól ryżowych. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się „królewski zamek”, w którym mieści się muzeum kilku dynastii malgaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako „Tana”. Zakwaterowanie w hotelu na krótki odpoczynek ( dotyczy wylotów późnym wieczorem). Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 11. Przylot do Polski


Niezwykłe Oblicza Madagaskaru – wycieczka na Madagaskar
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

od 10179 zł

Rezerwuj

 !!!GWARANTOWANE DATY WYJAZDÓW!!! już od 2 osób! – wycieczka na Madagaskar:

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Polska – Antananarivo – Polska z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • Zakwaterowanie w hotelach i lodgach 
 • zwiedzanie wg programu
 • śniadania i obiadokolacje z wyjątkiem kolacji w dniu pierwszym
 • Wszystkie transfery z / na lotnisko.
 • anglojęzycznego pilota/ kierowcę
 • bilety wstępów i opłaty za lokalnych przewodników w parkach

Cena nie zawiera: 

 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • lunchów
 • Napojów chłodzących i alkoholowych,
 • zwyczajowe napiwki dla bagażowych, kierowców, przewodników – ok 10 euro/ osoba/dzień ( płatne na miejscu)
 • wydatków prywatnych
 • koszt uzyskania wizy

Wycieczka na Madagaskar

Więcej wyjazdów na Madagaskar znajdziesz tutaj.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38