Afrykański Express – wycieczka do RPA

Afrykański Express – wycieczka do RPA

Wycieczka do RPA         

Dzień 1 
Wylot

Odprawa indywidualna na lotnisku w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Polska – RPA.

Dzień 2
Durban 

Nasza wycieczka do RPA rozpoczyna się przylotem do Durbanu i spotkaniem z lokalnym przedstawicielem na lotnisku. To tu w 1497 roku, w przeddzień Bożego Narodzenia, dotarł Vasco Da Gamma. Dlatego też nadał tej okolicy nazwę Natal (narodzenie) używaną do dzisiaj. Ostatecznie samo miasto, nazywane wcześniej Port Natal, w 1835 roku zmieniło nazwę na Durban od nazwiska brytyjskiego gubernatora kolonii Przylądkowej, Benjamina D’Urbana. W Durbanie na lotnisku będzie na nas czekał polskojęzyczny pilot. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Na zakończenie dnia nocleg i kolacja w hotelu w Durbanie.

Dzień 3
Durban – U’Shaka Marine World – St. Lucia  (280 km, czas przejazdu: ok. 3,5 godz.) 

Po śniadaniu przejazd przez centrum Durbanu. Przede wszystkim zobaczymy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne budynki ratusza, poczty, sądu , teatru i olbrzymiego centrum kongresowego, zaprojektowanego przez biuro inż. Zakrzewskiego. Następnie przejeżdżamy przez słynne wybrzeże Oceanu zwane „złotą milą”, będącą kiedyś najpopularniejszą destynacją wypoczynkową dla turystów. Między rzędem wielopiętrowych hoteli a oceanem powstał kompleks basenów, place zabaw dla dzieci, kolejka linowa, restauracje i dyskoteki. Na zakończeniu promenady, tuż przed wejściem do głównego basenu portowego, znajduje się nowoczesny park wodny U’Shaka. Zwiedzamy ciekawe akwarium (bez delfinarium) stworzone wokół wraku statku, z którego przez okna ogląda się bajecznie kolorowy świat raf koralowych Oceanu Indyjskiego. Są tu niemal wszystkie gatunki ryb od największych rekinów i płaszczek, poprzez żółwie, kraby, langusty, do maleńkich krewetek i wielobarwnych bezkręgowców. Następnie objeżdżamy baseny portowe największego portu przeładunkowego RPA  z imponującym klubem jachtowym.

Kończąc zwiedzanie akwarium około południa wyjeżdżamy z Durbanu wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego do rezerwatu St. Lucia. Tam odbywamy rejs statkiem po wodach St. Lucii zamieszkałych przez dużą liczbę hipopotamów, krokodyli i wiele gatunków ptaków. Na zakończenie dnia obiadokolacja i nocleg w hotelu w pobliżu miejscowości St. Lucia.

Dzień 4     
St. Lucia – Swaziland (Królestwo Eswatini) – Park Krugera (ok. 600 km, czas przejazdu: ok. 7 godz. + postój) 

Wcześnie rano rozpoczynamy przejazd przez Królestwo Swazilandu (Eswatini). Około 7-godzinny przejazd przez Swaziland jest najkrótszą drogą do Park Krugera, który jest naszą główną destynacją. Jedziemy przez urokliwą dolinę Ezulwini Valley, po drodze mijamy stolicę Eswatini: Mbabane. Zatrzymujemy się w wiosce plemienia Suazi, aby zapoznać się z lokalną kulturą. Następnie powrót do RPA. Na koniec dnia obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

Dzień 5     
Safari w Kruger Parku (200 km).  

Około godz. 06:30 rozpoczynamy całodzienne safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Zatrzymujemy się później w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on z pewnością najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu. A zatem również „Wielka Piątka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Kończąc około godziny 16.00, wracamy do autobusu i przejeżdżamy do hotelu. Na zakończenie dnia obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

Dzień 6     
Panorama Route – Kanion rzeki Blyde – Johannesburg (490 km, ok. 5 godz. + postoje) 

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy wspaniałe krajobrazy górskie tej krawędzi płaskowyżu afrykańskiego. Zobaczymy Okno Boga – „God’s Window”- które niewątpliwie zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy jednym z licznych wodospadów. Następnie przejeżdżamy do „Bourke’s Luck Potholes”. Są to spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Obejrzymy jeden z najgłębszych kanionów na świecie, spektakularny “Blyde River Canyon”. Zobaczymy również „Three Rondavels” – trzy szczyty górskie, uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa. 

Następnie, wczesnym popołudniem, rozpoczynamy podróż do Johannesburga przez miasteczko Lydenburg. Jest to jedno z najstarszych miast w tym regionie, założone w 1850 r, gdzie znajduje się kopalnia i huta chromu. Po drodze zobaczymy również górską miejscowość wypoczynkową: Dullstrom, położoną na wysokości ponad 2000 m. Otoczona jest ona atrakcyjnymi jeziorkami, znanymi z hodowli i połowów pstrągów. Na koniec dnia obiadokolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 7
Johannesburg – Soweto – Pretoria – wylot z RPA  (ok. 200 km)

Rano wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do prywatnego rezerwatu lwów: Lion Park. Obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, gepardy, likaony oraz rzadko spotkane gatunki antylop. Po krótkim safari, zdjęcia i zabawa z małymi lwiątkami  i karmienie oswojonych żyraf. Następnie, po spotkaniu z lwami przejeżdżamy do Soweto – wielomilionowej dzielnicy, zamieszkałej wyłącznie przez miejscową ludność. Podczas gdy mijamy jeden z największych na południowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli. Tam obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego prezydenta RPA, wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku (zwiedzanie bez wchodzenia do obiektu).

Następnie, po Soweto, odwiedzamy Johannesburg – legendarne Złote Miasto (Egoli).  Ponieważ jest to największe miasto w RPA, jest to również główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej. Przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi, kolonialnymi  (koniec 19, początek 20 wieku) budynkami, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 130 lat: Rada Miejska w świetnie zachowanym stylu Edwardian, Rand Lords Club, budynki Giełdy. Następnie spacer po słynnej niegdyś Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA.

Następnie, w drodze do Pretorii, wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej (zamknięta w niedzielę). Można tam przede wszystkim w bardzo atrakcyjnych cenach zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Po południu transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wycieczka do RPA . Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 8
Przylot do Polski


Afrykański Express – wycieczka do RPA
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

od 5899 zł

Rezerwuj

Cena zawiera
 • przelot na trasie Polska – Durban – Johannesburg – Polska z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie na 5 nocy w standardzie 3*- 4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • transport klimatyzowanym autobusem lub mikrobusem
 • zwiedzanie wg programu
 • obsługę polskiego pilota
Cena nie zawiera:
 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. US$ 370 (opłata przyjmowana tylko w dolarach) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • zwyczajowych napiwków prywatnych
 • kosztów uzyskania wizy (jeśli obowiązuje dla obywateli RP)

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Daty wyjazdów – Afrykański Express – wycieczka do RPA :

26.03 – 02.04.2022
30.04 – 07.05.2022
21.05 – 28.05.2022
11.06 – 18.06.2022
23.07 – 30.07.2022
20.08 – 27.08.2022
17.09 – 24.09.2022
15.10 – 22.10.2022
05.11 – 12.11.2022

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38