Namibijski Express i Delta Okavango – wycieczka do Namibii i Botswany

Namibijski Express i Delta Okavango – wycieczka do Namibii i Botswany

Wycieczka do Namibii i Botswany

D1 WARSZAWA – WINDHOEK

Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

D2       WINDHOEK – NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON (530 km)

Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Nasza wycieczka do Namibii i Botswany rozpoczyna się przejazdem do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie. Żyje tu około 200 gatunków zwierząt. Dojeżdżamy do drugiego najstarszego miasteczka w Namibii,  Rehoboth. Następnie skręcamy na zachód w kierunku gór Remhoohte i Naukluft, żeby podziwiać niekończące się widoki na skalistą pustynię Namib Naukluft.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem

D 3      SOSUSSVLEI – WALVIS BAY   (350 km)

Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Następnie wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której obserwujemy niezwykłe ostre krawędzie ciągle zmieniających swe kształty pomarańczowych wydm. W drodze powrotnej z rezerwatu spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu.  Następnie, po lunchu przemierzamy równiny Naukluft urozmaicone skalistymi przełomami rzek Gaub i Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuż przy basenach fabryka soli z lśniącymi bielą hałdami oczyszczonej soli morskiej.

Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami. Niewątpliwie jest to prawdziwa oaza dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Na koniec dnia kolacja i nocleg w Swakopmund.

D 4 SWAKOPMUND – WELWITSCHIA -WYBRZEŻE SZKIELETOWE -KHORIXAS(550 km)

Po śniadaniu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Następnie powrót do Swakopmund i przejazd do Parku Narodowego Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską,  Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok.

Z Przylądka wracamy następnie w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, mijamy charakterystyczny masyw gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych, znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na sporo ponad  2 tysiące lat. Na koniec dnia kolacja i nocleg w Khorixas.

D 5      SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – ETOSHA (550 km)

Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Następnie, niewiele dalej, natykamy się na kolejne skupisko rycin buszmeńskich, Twyfelfontein, sprzed 2000 -4000 lat, uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce swiatowego dziedzictwa. Po południu wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o  unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem, nadal kultywujących odwieczne tradycje plemienne. Przed wieczorem dojeżdżamy do lodgu przy bramie rezerwatu Etosha. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu przy bramie Etoshy.

D 6      ETOSHA – WINDHOEK

Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springboków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Z pewnością, obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Po południu wyjeżdżamy w drogę powrotną przez Otjiwarongo i Okahandie do Windhoeku. Po drodze zatrzymujemy się na kolację w jednym z mijanych miasteczek. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu w Windhoeku.

D 7      WINDHOEK –  przejazd do Ghanzi Botswana         (485 km)

Po śniadaniu zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki palamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuz obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej).  Najwięcej uwagi zwraca maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. Następnie przejazd do miejscowości Ghanzi na kolacje i nocleg.

Dzień 8     
Ghanzi – Maun – Moremi              (420 km)

Po śniadaniu kontynuujemy przejazd. Następnie lunch (nie wliczony w cenę) i przejazd samochodami terenowymi do lodgu w okolicy rezerwatu Moremi. Popołudniowe safari przy rzece Khwai.
Na koniec dnia obiadokolacja i nocleg w lodgu w okolicy Moremi.

Dzień 9     
REZERWAT MOREMI – całodzienne safari    (150 km)

Wcześnie rano wyruszamy do rezerwatu Moremi na całodniowe safari. Ten legendarny rezerwat znany jest z dużej koncentracji zwierząt migrujących w czasie zimowych suszy do Moremi, nie tylko z terenów Botswany, ale także z Zimbabwe. Około południa przesiadamy się na łodzie motorowe i zapuszczamy się w głąb rozlewisk Okavango w poszukiwaniu wysp zamieszkałych przez setki ibisów, bocianów, kormoranów, pelikanów i marabutów. Po drodze spotykamy rodziny hipopotamów, słonie kapiące się w płytkich wodach rozlewisk, stada antylop i wiele ptaków wodnych. Następnie, po południu przejazd przez rezerwat Moremi do Maun. Na zakończenie dnia obiadokolacja i nocleg w lodgu w Maun.

Dzień 10   
MAUN – lotnisko – przelot do Johannesburga – wylot do Polski

Przed południem transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wycieczka do Namibii i Botswany. Przelot do Johannesburga, następbnie przesiadka na lot do Polski.

Dzień 11   
Przylot do Polski

Namibijski Express i Delta Okavango – wycieczka do Namibii i Botswany
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

od Euro 1,650

Cena zawiera:

 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych w  hotelach i guest housach Zakwaterowanie po godz 14.00 !!!
 • śniadania i obiadokolacje
 • program turystyczny,
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • przejazdy klimatyzowanym mini busem,
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:

 • opłaty dewizowej oraz biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów wymienionych w programie, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla bagażowych i kierowców tylko na lotniskach i w hotelach – płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: US$ 580 (opłata przyjmowana tylko w dolarach)
 • przelotów międzynarodowych
 • przelotu na trasie Maun – Johannesburg, ok. Euro 230/os
 • napoi chłodzących i alkoholowych,
 • lunchów,
 • napiwków prywatnych
 • ubezpieczeń zdrowotnych
 • ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
 • opłat wizowych do Namibii 

  Wycieczka do Namibii i Botswany


Więcej propozycji wycieczek do Namibii znajdziesz tutaj.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38