Wycieczka do Kapsztadu – 6 dni

Wycieczka do Kapsztadu – 6 dni

Wycieczka do Kapsztadu – wyjazd integracyjnyDzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Kapsztad

Przylot do Kapsztadu. Nasza wycieczka do Kapsztadu rozpoczyna się od zwiedzania tego miasta – jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malajska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu. Następnie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (zależnie od pogody) i podziwianie panoramy miasta oraz zatoki portowej ze słynną wyspą – więzieniem Robben Island, wybrzeżem Atlantyku oraz Przylądkiem Dobrej Nadziei. Na zakończenie dnia wieczorem kolacja w afrykańskiej restauracji z muzyką i tańcami na żywo. Nocleg w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 3
Przylądek Dobrej Nadziei

Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne  plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie udamy się na fenomenalny lot krajobrazowy awionetką nad Przylądkiem. Przede wszystkim będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć linię schodzących się Dwóch Oceanów z lotu ptaka. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka, skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają się dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego.

Następnie powrót do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów. Wieczorem rejs katamaranem o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Na zakończenie dnia kolacja w restauracji serwującej owoce morza. Nocleg w hotelu  4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 4
Kapsztad – Gansbaai (nurkowanie z rekinami)

Wcześnie rano wyruszamy do miejscowości wypoczynkowej Gansbaai, która słynie głównie z możliwości nurkowania z rekinami. Śniadanie i lekki lunch na łodzi. Nie trzeba mieć żadnych uprawnień nurkowych, ponieważ jest to zanurzanie się z maską pod powierzchnie wody w specjalnej klatce, do której podpływają zwabione na przynętę rekiny. Klatka jest w 100% zabezpieczona i nie ma możliwości, żeby rekin się do niej przedostał. Można również popłynąć na sam rejs bez nurkowania i oglądać pływające rekiny z łódki (to dla tych mniej odważnych, którzy też chcą zobaczyć rekiny ale niekoniecznie z tak bliska). Następnie, po południu, powrót do Johannesburga. Na zakończenie dnia kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 5
Safari – rezerwat Aquila

Po śniadaniu przejazd do prywatnego rezerwatu Aquila. Wyruszamy na 3 godzinne safari w otwartych pojazdach 4×4 w poszukiwaniu Wielkiej Piątki czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Następnie, po safari, lunch w lodgu na terenie rezerwatu i krótki odpoczynek. Po południu powrót do Johannesburga. Na zakończenie dnia kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 6
Stellenbosch – winnice – wylot do Polski

Po śniadaniu czeka nas niesamowita wyprawa zabytkowymi samochodami w stylu vintage. Wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko – przylądkowej architektury, dębowych alei  oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze farmy winne na kontynencie afrykanskim. Wizyta w kilku znanych winnicach (w zależności od tego, na ile nam czas pozwoli), połączona z degustacją produkowanych tam win. Dowiemy się, jakie są główne regiony upraw winorośli oraz jak ważną rolę odgrywa w przemyśle winiarskim Pinotage – flagowy szczep RPA i wizytówka winiarska tego kraju. Degustacji wina towarzyszyć będą przekąski, głównie różnego rodzaju sery. Następnie kontynuujemy zwiedzanie farm winnych, zatrzymamy się na lunch w jednej z nich. Po południu transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wycieczka do Kapsztadu. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 7
Przylot do Polski

 

Wycieczka do Kapsztadu w 6 dni
Cena dostępna na zapytanie

 

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w pokojach 2 os.w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean Zakwaterowanie po godz 14.00 !!!
 • wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje
 • pakiet napoi:

– śniadanie: kawa, herbata, soki
– lunch: 2 napoje bezalkoholowe (sok, cola, fanta etc.) lub 1 kawa/herbata i 1 napój bezalkoholowy
– obiadokolacja: 3 napoje bezalkoholowe lub 1 kawa/herbata i 2 napoje bezalkoholowe

 • program turystyczny,
 • przejazdy klimatyzowanym minibusem
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów oraz wycieczki wymienione w programie jak niżej:

– wjazd na Górę Stołową
– safari w rezerwacie Aquila
– rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay
– całodniową wycieczkę na Przylądek Dobrej Nadziei, rejs na wyspę fok, wizytę na plaży pingwinów
– lot krajobrazowy awionetką nad Oceanem i Przylądkiem Dobrej Nadziei
– wycieczkę łodzią na nurkowanie z rekinami
– wycieczkę zabytkowymi samochodami typu vintage do winnic
– degustację wina na farmach winnych
– napiwki dla bagażowych i kierowców

 

Cena nie zawiera:

  • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Kapsztad – Warszawa
  • zajęć fakultatywnych
  • napoi alkoholowych (za wyjątkiem wymienionych w programie)
  • napiwków prywatnych
  • ubezpieczeń zdrowotnych i innych
  • ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

 

Wycieczka do Kapsztadu

Więcej wyjazdów integracyjnych i firmowych znajdziesz tutaj.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38