Wyprawa do Wodospadów Wiktorii, Zimbabwe, Botswany i RPA

Wyprawa do Wodospadów Wiktorii, Zimbabwe, Botswany i RPA


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Johannesburg, z przesiadką w stolicy europejskiej.

Dzień 2
JOHANNESBURG – SOWETO (140 km)
Przylot do Johannesburga , powitanie na lotnisku. Z lotniska przejeżdżamy przez Johannesburg gdzie oglądamy centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby Dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA.
Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe wjeżdżając do Soweto. Po minięciu jednego z największych szpitali na południowej półkuli, Baragwanah i wielu nowych dzielnic mieszkaniowych odwiedzamy unikalną ulice w Orlando West gdzie obok siebie znajdują sie domy aż dwóch laureatów nagrody Nobla, Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu.
Z Soweto przenosimy się do północnej części aglomeracji johannesburskiej, Sandton. Zatrzymujemy się w najnowocześniejszej części miasta, w ekskluzywnym centrum handlowym gdzie na placu Mandeli robimy zdjęcia pod pomnikiem Madiby.
Z Sandton kierujemy się do Lion Parku, małego prywatnego rezerwatu lwów na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów 4×4 obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, gepardy, likaony oraz lamparty. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf.
Po spotkaniu z lwami zakwaterowanie w hotelu i krótki wypoczynek.
Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry.
Nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 3
JOHANNESBURG – PRETORIA – MESSINA (BEITBRIDGE) (550 km)
Po śniadaniu przejazd autostradą dookoła Pretorii w kierunku Zimbabwe. Trasa ta jest historycznie nazywana „wielką północną drogą” jako, że od poczatku europejskiego osadanictwa w tym rejonie Afryki łączyła wszystkie kraje kontrolowane przez imperium brytyjskie. Zaczyna sie w Durbanie i przebiega przez Johannesburg, Pretorie, Harare (dawne Salisbury), Lusake aż do Dar es Salaam. Po drodze mijamy miasteczka powstałe przy kopalniach metali kolorowych, węgla, kamieniołomach a także będących głównym zaopatrzeniem dla okolicznych farm. Kilkadziesiąt kilometrów po minieciu stolicy prowincji Limpopo, Polokwane (dawniej Pietersburg) zatrzymujemy się przy pomniku równoleżnika Koziorożca. Mijając malownicze wzgórza Vendy dojeżdżamy do Louis Trichard i pokonujemy łańcuch gór Soutpansberg. Tuż za górami spotykamy pierwsze baobaby i zatrzymujemy się na krótką sesję zdjęciową przy najsłynniejszym, leżącym baobabie. Pół godziny później przejeżdżamy przez Mussine i przekraczamy granice z Zimbabwe na rzece Limpopo.
Kolacja i nocleg w hotelu w Beitbridge.

Dzień 4
BEITBRIDGE – GREAT ZIMBABWE – BULAWAYO (290 km)
Naszym pierwszym miejscem zatrzymania jest Masvingo, dawniej Fort Victoria, jedno z pierwszych europejskich miast na terenie obecnego Zimbabwe. Niedaleko od rhodesowskiego fortu oglądamy ruiny Wielkiego Zimbabwe, które dały nazwę niepodległemu krajowi w 1980 roku. Jest to najstarsza zachowana budowla na terenach obecnego Zimbabwe świadcząca o bardzo silnie rozwiniętej strukturze państwa w XIII i XV wieku rządzonego przez dysnatę Mutapa, jak również o zaawansowanej technologii budowlanej, której dowody będziemy oglądać w słynnym kompleksie.
Kolacja i nocleg w hotelu w Great Zimbabwe.

Dzień 5
BULAWAYO – MOTOBO – GRÓB RHODESA (350 km)
Po wczesnym śniadaniu przejazd przez pokryte wzgórzami tereny buszowe środkowego Zimbabwe do dawnej stolicy plemienia Matabele, Bulawayo. Po lunchu (nie wliczonym w cene) zwiedzamy centrum miasta podziwiając świetnie zachowane przyklady architektury wiktorianskiej w centrum, przy którego projektowaniu osobiście brał udział Rhodes. W jednym z ciekawszych muzeów kolei na świecie oglądamy wspaniałą kolekcję lokomotyw parowych oraz prywatną salonkę założyciela miasta, Rhodesa. Po południu jedziemy do rezerwatu Motobo gdzie głównym punktem zainteresowania zwiedzających są wzgórza będące zupełnie gołymi skałami o kształcie łysych głów. Bedziemy mieli okazje zobaczyc występujace tu antylopy gnu, tsessebe, impale, kudu, zebry oraz żyrafy. Najwyzsze ze wzgórz, jeszcze za życia upodobał sobie Cecyl John Rhodes i często samotnie spędzał na nim czas zachwycony niepowtarzalnymi widokami z jego szczytu. Przemianował je z zuluskiego „wzgórza duchów” na „Widok Świata” i tam właśnie, na szczycie góry kazał sie pochować.
Kolacja i nocleg w hotelu w Bulawayo

Dzień 6
BULAWAYO – REZERWAT HWANGE (333 km)
Wcześnie rano wyruszamy z Bulawayo na połnoc przez Matabeleland w kierunku największego rezerwatu Zimbabwe, Hwange. Bardzo ciekawy odcinek trasy przebiegający przez ozdobiony wzgórzami teren największej koncentracji baobabów w południowej cześci Afryki. Ich rozczochrane korony łatwo zauważalne są ponad normalnym buszem i będą zmuszały nas do częstych postojów i fotografowania scen jak z Sienkiewicza, gdzie nawet wsie wyglądają niemal identycznie jak za jego czasów.
Lunch (nie wliczony w cene) w Hwange Lodge, ktrótki odpoczynek i po południu safari w samochodach terenowych w rezerwacie Hwange, ktory slynie z olbrzymich ilości zwierzyny, a szczególnie dużej populacji, zebr, żyraf i nosorożców. Rzadko odwiedzany, może nadal pochwalić się jednymi z największych stad słoni w tym rejonie. Po niezapomnianym zachodzie słońca w buszu wracamy do lodgu na kolacje.
Kolacja i nocleg w hotelu w Hwange

Dzień 7
HWANGE – WODOSPADY WIKTORII (191 km)
Po śniadaniu opuszczamy rezerwat przecinając słynną linie kolejową Cecyla Rhodesa z Cape Town do Kairu (wybudowaną tylko do Pasa Miedziowego w Zambii). Resztę trasy do Wodospadów będzie ona towarzyszyć nam będąc jednocześnie wschodnią granicą rezerwatu Hwange. Po drodze mijamy miasteczko Hwange przy kopalni węgla i elektrowni, od którego wziął nazwę rezerwat. Niedaleko od szosy ciekawostka, wzgórze – odkrywkowa kopalnia węgla.
Do Wodosapdów Wiktorii docieramy w okolicy lunchu i udajemy się do hotelu.
Wczesnym popołudniem oglądamy główny cel naszej wycieczki, legendarne Wodospady Wiktorii. Wizyta w rezerwacie Wodospadów, spacer do słynego mostu kolejowego łączącego Zimbabwe z Zambią, a po krótkim odpoczynku w hotelu wyjazd na specjalną, tradycyjną afrykańską kolację w restauracji Boma, w czasie ktorej zobaczymy pokaz tańców oraz zrobimy kurs gry na bebnach afrykańskich.
Nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii

Dzień 8
WODOSPADY WIKTORII
Dzień zajęć fakultatywnych wg wyboru klientów (nie wliczone w cenę)

 • spływ pontonowy po rzece i przełomach Zambezi
 • safari na słoniach
 • spacer z lwami
 • przelot helikopterem nad wodospadami
 • bungi jumping
 • wiele innych wg załączonej listy
  Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii

Dzień 9
WODOSPADY WIKTORII – REZERWAT CHOBE (BOTSWANA) (120 km
)
Po wczesnym śniadaniu opuszczamy miasteczko udając się przez rezerwat Matetsi do granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy mijamy miejsce gdzie schodzą się granice 4 krajów (Zimbabwe, Botswany, Zambii i Namibii) poczym dojeżdżamy do naszego lodgu gdzie przesiadamy się na samochody terenowe i zaczynamy przedpołudniowe safari w słynnym rezerwacie Chobe.
Po lunchu (nie wliczonym w cene) i krótkim wypoczynku wsiadamy na specjalną, płaską łódź, która zabiera nas na 3 godzinne, niezwykle ciekawe safari wzdłuż rzeki Chobe. Oglądamy stada słoni i antylop, żyrafy, zebry i guźce wychodzące z buszu do wodopoju. Wzdłuż brzegów przepływamy blisko wielkich rodzin hipopotamów i pojedynczych krokodyli wylegujących się na krawędzi wody. Wspaniała okazja do unikalnych zdjęć zwierząt, a także niepowtarzalnego zachodu słońca.
Kolacja i nocleg w hotelu w Kasane

Dzień 10
KASANE – NATA – FRANCISTOWN (577 km)
Dzień poświęcony na przejazd przez północno wschodnią część pustyni Kalahari do miejscowości Nata położonej na skraju słonego jeziora Sowa. Po południu docieramy do miasteczka Francistown gdzie spędzamy noc w lodgu nad rzeką.
Kolacja i nocleg w lodge we Francistown.

Dzień 11
FRANCISTOWN – MARTIN’S DRIFT – SUN CITY (585 km)
Wyruszamy z Francistown w kierunku granicy z RPA. Przekraczamy granice na Limpopo w Martin’s Drift i po godzinie jazdy zatrzymujemy się na lunch (nie wliczony w cene) w miasteczku Lephalale. Po południu przemierzamy tereny północnej cześci RPA, prowincji Limpopo pokrytej niekończącymi się lasami buszowymi gdzie głównie wypasane jest bydło i hodowlane dzikie zwierzęta do prywatnych rezerwatów i na farmy myśliwskie
Wieczorem docieramy do naszego hotelu niedaleko Sun City.
Kolacja i nocleg w hotelu koło Sun City

Dzień 12
SUN CITY – PRETORIA – lotnisko
Rano odwiedzamy Sun City. Spacer po kompleksie kasynowym, oglądanie oryginalnej architektury otoczonej bajecznymi ogrodami z tropikalna roślinnością i romantycznymi wodospadami. Tu już dwukrotnie odbywały się wybory Miss Świata. Sun City szczyci się również dwoma profesjonalnymi polami golfowymi, na których odbywa się rok rocznie w grudniu turniej golfowy z udziałem najlepszych golfistów świata.
Nastepnie udajemy się przez dolinę najbogatszych złóż platyny na świecie do Pretorii, stolicy administracyjnej Republiki Południowej Afryki. W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Późnym południem wyjazd na lotnisko do Johannesburga, po drodze wizyta w hurtowni afrykanskiej sztuki gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterie, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwościa wysyłki do Polski.
Wieczorem wylot do Polski

Dzień 13
Przylot do Polski


 

Cena zawiera:
noclegi w pokojach 2 os. Zakwaterowanie po godz 14.00 !!
przelot z Polski do RPA i z powrotem
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
program turystyczny,
transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem,
obsługę polskiego przewodnika podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne pilotowi jako pakiet $ – 430
lunchów,
zajęć fakultatywnych w Wodospadach Wiktorii,
napojów chłodzących i alkoholowych,
ubezpieczeń,
wizy Zimbabwe płatnej na granicy – $-30

Koszt biletów wstępu i lokalnych opłat US $ 430, zawiera:

 • Lion Park
 • Great Zimbabwe
 • Railway museum
 • Matopos + grob Rhodesa
 • transfers w Motopos
 • Hwange wstep i safari 4 x 4
 • Victoria Falls reserve
 • Obiad w Boma
 • napiwki dla bagazowych i kierowcow
 • 4 x 4 safari w Chobe
 • safari lodzia w Chobe
 • wstep do Sun City
 • opłaty lokalne

Daty odjazdow:

 

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38