Śladami Livingstona

Śladami Livingstona

Prawdziwa afrykańska wyprawa w dziewiczy rejon Afryki znany ze stu tysięcznej populacji słoni. Sprawdzian, umiejętności jażdy w terenie i wytrzymalości fizycznej.
Krótki rajd-safari, z Maun w sercu rozlewisk rzeki Okavango. Przejazd przez rezerwaty i teren dostępny tylko samochodami terenowymi. Na zakonczenie jeden z trudniejszych na świecie spływów pontonami po wzburzonych wodach Zambezi.

Dzien 1

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Johannesburgu i przesiadka na samolot Air Botswana do Maun. Odlot o 10:10h – 11:50 przylot do Maun

12:30 lunch w lokalnej restauracji

14:00 transfer na odkrytych Land Roverach do rezerwatu Moremi do przygotowanego już wcześniej obozu namiotowego (bądź lodge namiotowy). W czasie dojazdu do obozu przez rezerwat grupa zatrzymuje się przy wodopojach oglądajac z bliska stada antylop, żyraf, słoni, bawołów i przy odrobinie szczęścia lwów, hien, gepardów i dzikich psów – lekaonów. Dojazd do obozu w wyjątkowo trudnym, piaszczystym terenie pokonywanym jedynie przez samochody z napędem na wszystkie kola.

19:30 obiad przy ogniskach pod golym niebem

21:00 wyjazd na godzinne nocne safari pod ochrona uzbrojonych rangerow ,ze specjalnymi reflektorami szperaczami w poszukiwaniu zwierzat zerujacych noca.

22:30 nocleg w przygotowanych namiotach

Dzien 2

6:30 Pobudka i przygotowania do śniadania

7:30 Śniadanie

9:00 Wyjazd z obozu przed północną cześć rezerwatu Moremi wśród stad zwierząt przemieszczających się w poszukiwaniu wody i pożywienia. Wyjazd z rezerwatu przez most i bramę na rzece Kwai. Tu zaczyna się bodaj najciekawsza cześć przeprawy przez busz w kierunku rzeki Chobe i miasteczka Kasane. Wyboista droga prowadzi wzdłuż rzeki Kwai gdzie ogladamy setki wylegujących się hipopotamów, krokodyle, dziesiątki gatunków wodnego ptactwa oraz słonie i antylopy przychodzące do wodopoju.

Po kilkudziesięciu kilometrach pozostawiamy koryto rzeki i skręcamy w głąb buszu do następnego fenomenu przyrody, wyschniętego kanału Savuti. Kanal w ciągu stuleci wielokrotnie wysychał i powracał do życia a wraz z nim powstawały w okolicy spore rozlewiska sciągające w porze suchej zwierzęta z obszaru o promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Jadąc wyschniętym korytem kanału śledzimy zawsze tu obecne słonie, które wykopują wzdłuż kanału głębokie doły, w których zawsze stoi woda.

14:00 obozowy lunch w na prędce przygotowanym bufecie przy obozie Savuti

Przez cale dwa dni nie spotykamy po drodze żadnych osad i dopiero dojeżdżając do równin dorzecza Chobe napotykamy pierwsze wsie murzyńskie. Podziwiamy zachód słońca nad równinami Pasa Kapriwi i o zmroku dojeżdżamy do miasteczka Kasane będącego cenrtum businessowym oraz turystycznym. Wzdłuż brzegu rzeki znajdują się wspaniale, wtopione w busz ekskluzywne lodge, z których tarasów można podziwiać zwierzęta przy wodopoju nie opuszczając hotelu.

Krótki odpoczynek

19:30 Obiad w restauracji hotelowej

21:00 Nocleg w jednym z ekskluzywnych lodgów w Kasane

Dzień 3

7:00 Pobudka i przygotowanie do śniadania

8:00 Śniadanie

9:30 przekraczamy granicę z Zimbabwe poczym w maleńkim miasteczku Wodospadów Wiktorii przechodzimy przygotowanie teoretyczne i ćwiczenia przygotowawcze do jednego z najbardziej ekscytujących spływów pontonowych na świecie po rzece Zambezi. Ta nigdy nie wysychająca rzeka, zbierająca wody z Angoli i Zambii spada do prawie 2 kilometrowej szerokości szczeliny w masywie bazaltowym poczym spływa na otwarte równiny przez 8 skalistych przełomów, na których w zależności od poziomu wody odbywają się mrożące krew w żyłach spływy.

Spływ po Zambezi, poczym wspinaczka na stromy brzeg rzeki i powrót do miasteczka Wodospadów Wiktorii.

16:30 Po południu przenosimy się na specjalną łódź, z której w czasie godzinnego rejsu podziwiamy wspaniały zachód słońca nad Zambezi. Siedząc na jednym z dwóch pokładów statku oglądamy pijące wodę słonie , wylegujące się przy brzegu hipopotamy i nieruchome ale zawsze czujne krokodyle.

Po spektakularnym zachodzie powracamy do hotelu żeby przygotować się do obiadu w słynnej restauracji BOMA, serwującej afrykańskie potrawy z dziczyzny w najlepszym wydaniu. W czasie obiadu pokazy tańców murzyńskich oraz przyspieszony kurs gry na tam tamach.

22:00 Powrót do historycznego hotelu Wiktoria i nocleg

Dzień 4

5:30 Pobudka i wyjazd na farmę gdzie cześć grupy bierze udział w spacerze z młodymi lwami, a pozostali dosiadają słoni na 2 godzinne safari. Niezwykle ciekawe safari na słoniach, które doskonale wyczuwają zwierzęta w buszu i przekazują sobie te ostrzeżenia cichymi pomrukami.

Po obu ewentach wspólne śniadanie na farmie i powrót do Wodospadów Wiktorii.

11:00 Godzinny spacer wzdłuż niemal 2 kilometrowych Wodospadów będących jednym z najwspanialszych zjawisk przyrody na świecie. Wodospady Wiktorii są drugim co do długości wodospadów. Woda spadająca w dół powoduje powstawanie kłębów pary, która wzbija się ponad krawędź przepaści i opada wzdłuż brzegów nawilżając unikalna roślinność deszczowego lasu.

13:00 Pożegnalny lunch na tarasie hotelu Wiktoria ze wspaniałym widokiem na most wzniesiony w 1906 roku przez firmę założoną przez Cecyla Johna Rhodesa, której celem było połączenie linią kolejową Kapsztadu z Kairem. Projekt nie został ukończony ale do dzisiaj możemy zachwycać się wspaniałymi widokami wodospadów z mostu, a siedząc na tarasie hotelu podziwiać sam most na tle mgły z Wodospadów, zamykający długa perspektywę przełomu Zambezi. Trudno o miejsce na świecie gdzie czuje się że czasy kolonialne nigdy nie przeminęły

Po lunchu odlot do Johannesburga , a następnie do Europy.

Dzień 5

Przylot do Europy

 

 

CENA DOSTĘPNA NA ZAPYTANIE


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38