Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem

Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem

Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Johannesburg – Soweto                           (150 km)

Przylot do Johannesburga. Naszą wycieczkę Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem rozpoczynamy zwiedzaniem miasta. Przejeżdżamy przez historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby Dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Następnie przejazd do Soweto – wielomilionowej dzielnicy murzyńskiej. Wizyta w Orlando, gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla, prezydent Nelson Mandela i biskup Desmond Tutu. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* w Johannesburgu.

Dzień 3
Pretoria – Sun City                                  (250 km)

Po śniadaniu przejazd do Pretorii, gdzie zobaczymy przede wszystkim Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Następnie przejeżdżamy do Sun City. Spacer po kompleksie kasynowym, oglądanie oryginalnej architektury otoczonej bajecznymi ogrodami z tropikalna roślinnością i romantycznymi wodospadami. Tu już dwukrotnie odbywały się wybory Miss Świata. Sun City szczyci się również dwoma profesjonalnymi  polami golfowymi, na których odbywa się rok rocznie w grudniu turniej golfowy z udziałem najlepszych golfistów świata.  Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* w Sun City.

Dzień 4
Rezerwat Pilanesberg – Lesedi                (250 km)

Wcześnie rano przejazd do rezerwatu Pilanesberg na poranne safari w samochodach terenowych 4×4. Rezerwat powstał na kraterze prehistorycznego wygasłego wulkanu. Występuje tam ponad 50 gatunków większych ssakow, w tym „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół; ponad 350 gatunków ptaków i tysiące małych zwierząt. Następnie, po safari, wracamy do Johannesburga. Po południu wizyta w skansenie kulturowym Lesedi. Zwiedzanie 4 tradycyjnych wiosek oraz poznanie zwyczajów i kultury głównych plemion południowoafrykańskich. Następnie pokaz tańców oraz kolacja. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu 5* w Johannesburgu.

Dzień 5
Johannesburg – Durban – Ballito           (650 km)

Po wczesnym śniadaniu przelot do Durbanu. Zwiedzanie miasta, spacer słynną „złotą milą” – promenadą wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Wizyta w centrum miasta z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu i teatru, rzut oka na port jachtowy będący częścią największego południowoafrykańskiego portu przeładunkowego. Podziwiamy słynny zegar Vasco Da Gammy, ufundowany przez rząd Portugalii, upamiętniający 400 lecie lądowania pierwszego Europejczyka w tej części świata. Następnie, po południu, przejazd do Ballito do 5* resortu, gdzie spędzimy kolejne 7 nocy. Resort leży na ogromnym terenie wśród tropikalnej dżungli, jest całkowicie ogrodzony i bardzo bezpieczny z bezpośrednim dojściem do pięknej piaszczystej, szerokiej, zupełnie dzikiej  (bez leżaków i tysiąca ludzi) plaży, położonej nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, nadającej się na długie wspaniałe spacery. Jest tam kompleks kilkunastu basenów, dwa hotele, kilka restauracji, bardzo dobre pole golfowe, świetne warunki do długich spacerów w afrykańskim tropikalnym lesie, w którym żyją oswojone antylopy. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6 – 10
Ballito

Dni przeznaczone na wypoczynek na plaży, spacery oraz zajęcia fakultatywne, m.in:
– gra w golfa
– gra w tenisa
– wizyta w wiosce Shakaland
– nurkowanie
– wycieczka do akwarium „uShaka”
– safari w rezerwacie Hluhluwe
– wycieczka do Doliny 1000 Wzgórz
– wycieczka do St Lucia
Śniadania wliczone w cenę pobytu.

Dzień 11
Ballito – Johannesburg – wylot do Polski

Rano śniadanie. Następnie transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wycieczka Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem. Przelot do Johannesburga. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 12
Przylot do Polski

     

 

Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem
Cena dostępna na zapytanie

 

Cena zawiera:

 • 10 noclegów w hotelach 5*, noclegi w pokojach 2 os. 
 • wyżywienie:
  – śniadania i obiadokolacje w dniach 2-4
  – śniadania w dniach 5-11
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem,
 • obsługę polskiego pilota podczas objazdu w dniach 2-4
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych
 • przelotu Johannesburg – Durban – Johannesburg
 • zajęć fakultatywnych podczas wypoczynku
 • napoi chłodzących i alkoholowych,
 • obiadokolacji w dniach 5-11
 • lunchów,
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • ubezpieczeń

 

 

 

Safari w RPA i wypoczynek nad Oceanem

 

Więcej luksusowych wyjazdów znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

 

 


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38