Piaski Kalahari – safari w Namibii, rozlewiska Okawango i Wodospady Wiktorii

Piaski Kalahari – safari w Namibii, rozlewiska Okawango i Wodospady Wiktorii

Piaski Kalahari – safari w Namibii, rozlewiska Okawango i Wodospady Wiktorii

 

Dzień 1
WARSZAWA – WINDHOEK

Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek

Dzień 2
WINDHOEK (150 km)

Przylot do stolicy Namibii Windhoek, gdzie rozpocznie się nasza wycieczka: Piaski Kalahari – safari w Namibii i rozlewiska Okawango. Następnie zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej poczym obiad w lokalnej restauracji.
Na zakończenie dnia nocleg w hotelu w Windhoek

Dzień 3
WINDHOEK – NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON (370km)

Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Następnie spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu.
Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu w pobliżu Sesriem

Dzień 4
SOSUSSVLEI – WALVIS BAY (420 km)

Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie. Sięgają one ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynią świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb.
Następnie docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego.
Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami. Jest ona prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.

Dzień 5 (120 km)
SWAKOPMUND – Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive (180km)

Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach.
Na zakończenie dnia obiad i nocleg w Swakopmund

Dzień 6 (380 km)
SWAKOPMUND – WYBRZEŻE SZKIELETOWE – KHORIXAS

Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża – wielotysięcznej koloni fok. Później wracamy w głąb lądu, przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez buszmenów przed 4 tysiącami lat.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w Khorixas.

Dzień 7
SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – SESFONTEIN

Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wsrod malowniczych wzgorz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Swiatowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) wyjezdzamy z Khorixas na polnoc gdzie jeszcze przed zachodem slonca odwiedzamy farme gepardow.
Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Kamanjab.

Dzień 8
KAMANJAB – wioska HIMBA – ETOSHA (270 km)

Rano wyruszamy w kierunku najwiekszego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukryta w buszu wioske plemienia Himba żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Następnie wjeżdżamy przez bramę Galton do rezerwatu Etosha na całodzienne safari.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w lodgu przy bramie Etoshy.

Dzień 9
ETOSHA – calodzienne safari (180 km)

Wjazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 m kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę.
Następnie całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem.
Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu poza rezerwatem

Dzień 10
ETOSHA – TSUMEB – RUNDU – BAGANI (550 km)

Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Na koniec dnia kolacja i nocleg w lodgu na brzegu rzeki.

Dzień 11
BAGANI – MAUN (350 km)

Przekraczamy granice z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu Maun.
Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynie Kalahari (15 tyś km kw. krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari.
Na zakońćzenie dnia kolacja i nocleg w lodgu w Maun.

Dzień 12
MAUN – MOREMI GAME RESERVE (250 km)

Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari samochodach terenowych 4×4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Wyjatkowo trudny teren pokonujemy w samochodach terenowych dających nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt.
Na zakońćzenie dnia kolacja i nocleg w lodgu w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.

Dzień 13
MAUN – DELTA OKAVANGO (170 km)

Safari w lodzi motorowej wśród wysp delty rzeki.
W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności.
Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe.
Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii wlaśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari.
Na koniec dnia obiad i nocleg w lodgu w Maun

Dzień 14
MAUN – NATA – KASANE (600 km)

Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni.
Na zakończenie dnia obiad i nocleg w lodgu w Kasane

Dzień 15
CHOBE NATIONAL PARK – Wodospady Wiktorii (80 km)

Wcześnie rano safari w samochodach 4×4 w rezerwacie Chobe.
Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdzamy do Wodospadów Wiktorii. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii należących do drugich co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii

Dzień 16
VICTORIA FALLS (50 km)

Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy choc już nie tak ekscytujący jest przelot helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, spacer z lwami, skakanie z mostu (bungi jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu i.t.p.
Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii

Dzień 17
VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG odlot do POLSKI

Po śniadaniu czas wolny na ostanie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła . Transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga, gdzie zakończy się nasza wycieczka: Piaski Kalahari – safari w Namibii i rozlewiska Okawango. Wieczorem odlot do Polski.

Dzień 18
WARSZAWA

Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy

 

Piaski Kalahari – safari w Namibii i rozlewiska Okawango

Cena od 19799 zł.

 


Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z Wodospadów Wiktorii do Polski z przesiadkami w porcie europejskim
 • 15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
 • wszystkie śniadania i obiadokolacje
 • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie (autobusie)
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne pilotowi jako pakiet  520 €
 • zajęć fakultatywnych w Swakopmund
 • zajęć fakultatywnych w Wodospadach Wiktorii
 • napojów chłodzących i alkoholowych
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • wydatków prywatnych
 • opłat wizowych
 • lunchów

Daty odjazdow:© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38