RPA, Victoria Falls i Rovos Rail

RPA, Victoria Falls i Rovos Rail

Dzień 1
Wylot z Warszawy.

Dzień 2
Sun City – Pilanesberg.

Rano przylot do Johannesburga. Przejazd do Sun City – położone w otoczeniu imponujących gór Pilanesbergu miasteczko. Przyjrzymy się oryginalnej architektury otoczonej bajecznymi ogrodami z tropikalna roślinnością i romantycznymi wodospadami. Sun City szczyci się również dwoma profesjonalnymi polami golfowymi, na których odbywa się rok rocznie w grudniu turniej golfowy z udziałem najlepszych golfistów świata. Będzie okazja spróbować szczęścia w kasynie, odpocząć na plaży w Dolinie Fal (dodatkowa opłata 15$) lub pospacerować wsród bujnej tropikalnej roślinności. Ekskluzywny lunch w hotelu Palace of the Lost City. Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Pilanesberg. Tam udamy się na popołudniowe safari. Rezerwat powstał na kraterze perhistorycznego wygasłego wulkanu. Występuje tam ponad 50 gatunków większych ssakow, w tym „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół; ponad 350 gatunków ptaków i tysiące małych zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgu 4* na terenie rezerwatu Pilanesberg.

Dzień 3
Pilanesberg – Park Krugera
Wcześnie rano wyjazd na poranne safari do Parku Pilanesberg. Następnie przejazd w okolice Parku Krugera. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek przy basenie oraz czas na spacery. Kolacja i nocleg w hotelu 4* przy Parku Krugera.

Dzień 4
Safari w Parku Krugera
Wczesnie rano rozpoczynamy safari samochodem terenowym (własnym samochodem) w Parku Krugera. Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tyś kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssakow. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five” – czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu przejazd do prywatnego rezerwatu Thornybush. Wieczorem kolacja i nocleg w 4* na terenie rezerwatu.

Dzień 5
Thornybush

Wcześnie rano spacer w buszu czyli możliwość bliskiego spotkania ze zwierzętami z zupełnie innej perspektywy, niż safari samochodowe. Następnie poranne safari w otwartych samochodach terenowych. Następnie czas na relaks i odpoczynek wsród przyrody. Po lunchu wyruszamy na kolejne safari w otwartych samochodach terenowych.
Wieczorem kolacja i nocleg w 4* na terenie rezerwatu.

Dzień 6
Thornybush – Trasa Panoramiczna – Johannesburg
Rano możliwość kolejnego safari lub spaceru w buszu w poszukiwaniu zwierząt. Po śniadaniu przejeżdżamy w rejony urokliwej Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska, plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 rozpoczęła się goraczka złota w Afryce Południowej. Zatrzymujemy się przy pięknym punkcie widokowym trasy Okno Pana Boga oraz przy wodospadach Berlin Falls. Zatrzymujemy się przy najpiękniejszych punktach widokowych trasy – m.in. Burke’s Luck Potholes (spektakularne wyrzeźbione przez wodę i przenoszone kamienie cylindryczne formacje w przełomie rzeki Blyde i Treur). Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to slynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Powrót do Johannesburga.
Kolacja w lokalnej afrykańskiej restauracji Tribes. Nocleg w hotelu 4*.

Dzień 7
Wodospady Wiktorii
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Wizyta w legendarnym rezerwacie Wodospadów Wiktorii – drugico do wielkości na świecie wodospad, powstały w wyniku aktywności wulkanicznej, a nastepnie erozji oraz przy udziale jednej z największych rzek Afryki, Zambezi. Wodospad ma 1708 m szerokości i ponad 100 m głębokości. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg w hotelu 5*.

Dzień 8
Botswana – rezerwat Chobe
Po wczesnym śniadaniu przejeżdżamy do granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy mijamy miejsce, gdzie schodzą się granice 4 krajów (Zimbabwe, Botswany, Zambii i Namibii), poczym przesiadamy się na samochody terenowe i  zaczynamy przedpołudniowe safari w słynnym rezerwacie Chobe. Po lunchu i krótkim wypoczynku wsiadamy na specjalną, płaską łódź, która zabiera nas na 3 godzinne, niezwykle ciekawe safari wzdłuż rzeki Chobe. Oglądamy stada słoni i antylop,  żyrafy, zebry i guźce wychodzące z buszu do wodopoju. Wzdłuż brzegów przepływamy blisko wielkich rodzin hipopotamów i pojedynczych krokodyli wylegujących się na krawędzi wody. Wspaniała okazja do unikalnych zdjęć zwierząt, a także niepowtarzalnego zachodu słońca. Wieczorem powrót do Victoria Falls. Kolacja i nocleg w hotelu 5*.

Dzień 9
Wodospady Wiktorii – Johannesburg
Po śniadaniu możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych:
– przelot helikopterem nad wodospadami       ($150 +12 park fee)
– safari na grzbiecie słonia                                   ($ 150)
– bliskie spotkanie ze słoniami                            ($ 91)
– spacer z młodymi lwami w buszu                    ($150)
– skok na bungee                                                    ($145)

W południe transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Następnie wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Kolacja i nocleg w hotelu 4* znajdującego się w centrum nowoczesnej dzielnicy Johannesburga – Sandton.

Dzień 10
Pretoria – Rovos Rail
Po śniadaniu czas na odpoczynek, możliwość skorzystania ze spa, basenu lub spacer po ogrodzie. Następnie przejazd do Pretorii, gdzie zobaczymy m.in. Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Następnie przejazd na historyczną stację kolejową Rovos Rail, gdzie wyjedziemy w podróż do Kapsztadu. Kolacja i nocleg w trasie w pociągu Rovos Rail w przedziale Deluxe Suite.

Dzień 11
Rovos Rail
Śniadanie w pociągu. Zatrzymujemy się w Kimberley na krótkie zwiedzanie miasta, odwiedzimy jedną z największych atrakcji – słynną kopalnia diamentów. Zobaczymy również monumentalną stworzoną ręką człowieka „ Wielką Dziurę”- najsłynniejsze na świecie miejsce wykopalisk. Lunch i kolacja oraz nocleg w pociągu.

Dzień 12
Rovos Rail – Kapsztad
Śniadanie w pociągu. Następnie możliwość zwiedzenia historycznej wioski Matjiesfontein. Następnie wyruszamy do Kapsztadu, podziwiając z okien pociągu niesamowite widoki, przejeżdżamy przez Touws River oraz Worcester. Po dotarciu do Kapsztadu transfer do hotelu. Wieczorem kolacja w hotelu 4* w Kapsztadzie – jedynym hotelu w tym mieście, który znajduje się na samej plaży. Nocleg w hotelu 4*.

Dzień 13
Kapsztad
Po śniadaniu zwiedzanie Kapsztadu – jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu.W zależności od pogody możliwość wjazdu na Górę Stołową lub w razie niepogody podziwianie panoramy miasta z Signal Hill. Wizyta w Waterfront. Kolacja w lokalnej restauracji.  Nocleg w apartamencie Superior Suite w hotelu 4*.

Dzień 14
Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei
Zaczynamy dzień od wycieczki wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do portu w Hout Bay, skąd płyniemy statkiem na wyspę fok: Duiker Island. Dalszy ciąg naszej trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych – Chapman’s Peak (10 km drogi wykute w stromych zboczach góry). Następnie przejazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły igielny i zimny prąd Benguella, co sprawia że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody jakby dwóch różnych oceanów. Tuż przed wiktoriańskim miasteczkiem Simonstown odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Kolacja w restauracji, specjalizującej się w serwowaniu różnorodnych owoców morza. Nocleg w hotelu 4*.

Dzień 15
Kapsztad – Stellenbosch
Po śniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspanialych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze slawniejszej  farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz mozliwosc ich zakupu. Po poludniu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Franschhoek po czym wracamy do Cape Town do Waterfront gdzie udajemy sie na rejs jachtem na zachód słońca badz przy zlej pogodzie zwiedzamy akwarium 2 Oceanow. Kolacja w restauracji w Waterfront. Nocleg w hotelu 4*.

Dzień 16
Kapsztad – Mauritius
Po śniadaniu czas wolny. Przed południem transfer na lotnisko, następnie przelot na Mauritius.

 

Cena dostępna na zapytanie

Cena zawiera:

 • 12 noclegów w pokoju 2 os. w  hotelach 4*i 5*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • lunch w dniu2, 5 i 8
 • przejazd ekskluzywnym pociągiem Rovos Rail w przedziale Deluxe Suite, wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • przejazdy samochodem terenowym 4×4 Toyota Fortuner w dniach 2-4, 6 i 9-10 oraz samochodem osobowym typu Toyota Corolla/Chevrolet Cruze w dniach 13-15
 • poranne safari w otwartym samochodzie terenowym w rezerwacie Pilanesberg
 • wszystkie safari w otwartych samochodach terenowych oraz spacery w buszu w rezerwacie Thornybush
 • obsługę angielsko/polskojęzycznego przewodnika/kierowcy w dniach 2-6  i 9-10 oraz 13-15
 • opiekę lokalnego przedstawiciela/kierowcy w Wodospadach Wiktorii podczas transferów i zajęć fakultatywnych

Cena nie zawiera: 

 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów: US$ 370; pakiet zawiera:
  – wstęp do Sun City
  – wstęp do Pilanesbegru x 2
  – wstęp do Parku Krugera
  – wstęp do rezerwatu Thornybush
  – Pot holes, God Windows + wodospady
  – rejs o zachodzie słońca po rozlewiskach rzeki Zambezi z drinkami alkoholowymi
  – całodzienną wycieczkę z lunchem do rezerwatu Chobe w Botswanie, safari 4×4 oraz safari łodzią motorową
  – wizytę w Lesedi
  – wjazd na Górę Stołową
  – Przylądek Dobrej Nadziei, rejs na wyspę fok, plaża pingwinów
  – degustację win na farmie winnej
  – rejs katamaranem o zachodzie słońca
 • biletów lotniczych
 • lunchów (za wyjątkiem dnia 2, 5 i 8)
 • obsługi polskojęzycznego przewodnika w dniach 7-8 oraz 11-12
 • zajęć fakultatywnych
 • napoi chłodzących i alkoholowych,
 • napiwków
 • ubezpieczeń

 

 

©    Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38