RPA i safari balonem

RPA i safari balonem

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Przejazd do hotelu 4* obok Sun City. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Historyczny Lodge jest położony na dawnej farmie Paula Krugera. Farma pierwszego prezydenta Afryki Południowej Paula Krugera –  Boekenhoutfontein i zabytkowe budynki, zostały uznane za Pomnik Narodowy w 1971 roku. Teren lodgu jest ogrodzony i można na nim spotkać wiele różnych zwierząt, takich jak antylopy, zebry, żyrafy a nawet dwa hipopotamy karlowate (gatunek zagrożony wyginięciem).

Dzień 3
Wczesnie rano przejazd do bramy rezerwatu Pilanesberg, stamtad wyruszamy na niesamowite safari balonem. Bedziemy podziwiali rezerwat z lotu ptaka. Po wyladowaniu w rezerwacie eleganckie sniadanie z szampanem. Nastepnie wyruszamy na safari w otwartych samochodach terenowych 4×4. Rezerwat powstał na kraterze perhistorycznego wygasłego wulkanu. Występuje tam ponad 50 gatunków większych ssakow, w tym „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół; ponad 350 gatunków ptaków i tysiące małych zwierząt. Po poludniu powrot do hotelu i odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu 4*.

Dzień 4
Po sniadaniu wyjazd do Sun City, afrykańskiego odpowiednika Las Vegas (kasyna, ogrody tropikalne, kompleks wodny: dolina fal, baseny). Podziwiamy  zielone pola golfowe, tropikalne ogrody, błękitne jezioro i wodospady. Nastepnie przejezdzamy do Sanktuarium Sloni, gdzie spotkamy sie oko w oko z tymi niesamowitymi zwierzetami. Mozliwosc interakcji ze sloniami i spacer w ich towarzystwie oraz karmienie. Opcjonalnie mozliwosc przejazdzki na sloniu (nie wliczona w cene). Poznym popoludniem powrot do Johannesburga. Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Nocleg w hotelu 4* w Johannesburgu. Posiadłość znajduje się w przepięknym, bujnym ogrodzie botanicznym, gdzie występują gatunki roślin, charakterystyczne dla tego regionu.

Dzień 5
Wczesnie rano wizyta w malym prywatnym rezerwacie Lion Park, gdzie ogladamy kilka rodzin lwow wraz z malymi oraz gepardy i likaony. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf.  Z Parku Lwow jedziemy do Pretorii – zwiedzamy Plac Koscielny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Poludniowoafrykanskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjeciowa i podziwianie panormay miasta przed budynkami Unii Poludniowoafrykanskiej, gdzie jest obecnie siedziba rzadu. Po drodze wizyta w hurtowni afrykanskiej sztuki ludowej, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach mozna zakupic dobrej jakosci rzesby, maski, bizuterie, diamenty, skory dzikich zwierzat z certyfikatami i mozliwoscia wysylki do Polski. Nastepnie przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA.  Po poludniu transfer na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 6
Przylot do Polski.

 

 CENA DOSTĘPNA NA ZAPYTANIE


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38