RPA + Botswana + Zimbabwe (4×4)

RPA + Botswana + Zimbabwe (4×4)

D 1 JOHANNESBURG (300 km)
Rano przylot do Johannesburga. Przejad do Pretorii – stolicy RPA i krótkie zwiedzanie miasta.
Następnie wyruszamy przez malowniczą zapore Hartbeespoort do Sun City – znanego jako “Afrykanskie Las Vegas”. Zwiedzanie resortu, spacer po Lost City, ogladąnie oryginalnej architektury otoczonej przez tropikalną roślinność, wodospady i wspanialy afrykański busz. Później czas wolny na plażowanie w “Dolinie Fal” – wodnym parku rozrywki z wieloma zjeżdzalniami i basenem ze sztucznymi falami oraz na spróbowanie szcześcia w kasynie. Nocleg w lodgu w poblizu Sun City.

D 2 SUN CITY – KHAMA RHINO SANCTUARY (700 km)
Po śniadaniu wyjazd z Sun City w kierunku Botswany. Przekroczenie granicy na rzece Limpopo i przejazd przez południową, famerską cześć kraju do Serowe. Safari w Khama Rhino Sanctuary – jest to projekt mający na celu odnowienie populacji nosorożców w Botswanie. Nocleg w hotelu w Serowe.

D 3 SEROWE – NATA (450 km)
Po śniadaniu wyjazd do Nata. Po drodze mijamy drugie co do wielkości miasto Botswany, Francistown. Wczesnym popołudniem dojeżdzamy do Nata gdzie zwiedzamy rezerwat ptaków i rezerwat Sowa Pan, dno słonego jeziora. Nocleg w lodge.

D 4 NATA – MAUN (300 km)
W ciagu całego dnia przemierzamy 300 kilometrowy dystans do głównego miasteczka Delty Okavango, Maun. Trasa prowadzi wzdłuż północnej granicy Parku Narodowego Makgadikgadi Pans gdzie mimo braku wody w jeziorach nadal żyje weile gatunków antylop i ptaków (flamingów). Na krótki odpoczynek i posiłek zatrzymujemy się przy słynnej grupie siedmiu baobabów. Do Maun dojeżdzamy późnym popołudniem. Wieczorny odpoczynek i nocleg w lodge w Maun.

D 5 DELTA OKAVANGO (500 km)
Całodzienna przejażdzka mokoro (rodzaj dłubanki z pnia drzewa) po kanalach Delty Okavango. Ten niezapomniany krajobraz rozległych terenów wodnych znajduje się w centrum pustyni Kalahari, a zasilany jest deszczami padajacymi w środkowej Afryce ok. 1000 km na połnoc i spływajacymi do delty w okresie afrykańskiej zimy (europejskiego lata). Wody Delty Okavango podnoszą się akurat w czasie 5-cio miesiecznej zimowej suszy w tej cześci kontynentu sciagając do wodopoju dziesiatki tysiecy zwierzat i ptaków. W porze lunchu zatrzymamy się na jednej z wysp na posiłek i relaksujacy spacer. Powrót do Maun, nocleg.

D 6 MOREMI GAME RESERVE (100 km)
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Rezerwatu Moremi, położonego w klinie ladu wcinającym się w delte. Rezerwat znany jest ze wspaniałego, starego buszu porównywalnego z europejskimi lasami, palm oraz licznych gatunków zwierząt i ptaków, a przede wszystkim z dużych stad słoni, a także lwów, dzikich psów, zebr, bawołów i wielu gatunków antylop. Całodzienne safari w rezerwacie z przerwa na lunch. Kolacja i nocleg w lodge.

D 7 CHOBE NATIONAL PARK (400 km)

Po śniadaniu kierujemy się na północ do Kasane położonego na granicy 4 krajów: Botswany, Zimbabwe, Zambii i Namibi. Nasza trasa prowadzi przez prawdziwie dziką cześć Afryki dostepną tylko samochodami terenowymi 4×4. Mijamy kanał Savuti który ostani raz wysechł w 1984 roku a mimo to nadal jego dawne koryto i rozlewiska odwiedzane są przez stada słoni, wiele gatunków antylop, nosorożce, lwy i gepardy. Późnym popołudniem dojeżdzamy do Parku Narodowyego Chobe. Tuż przd zachodem słońca oglądamy olbrzymie stada bawołółw oraz słynne kapielie słoni o zachodzie słońca (największa populacja w Afryce, ponad 100 tysiecy). Jako opcja dodatkowa (nie wliczona w cene) sunset cruise po rzece Chobe. Nocleg w lodge w Kasane.

D 8 CHOBE NATIONAL PARK
Poranne safari łodzią (nie wliczone w cene) na rzece Chobe, po czym powrót do Parku Chobe na oglądanie słoni, hipopotamów, krokodyli, żyraf, antylop, małp i ptaków . Po kolejnym, spektakularnym zachodzie słońca na skarpie na brzegu rzeki, powrót do Kasane. Nocleg w lodge w Kasane.

D 9 VICTORIA FALLS (150 km)
Po śniadaniu przekraczamy granice do Zimbabwe do Victoria Falls. Wyprawa do Wodospadów Wiktorii – drugiego co do wielkości na świecie wodospadu, powstałego w wyniku aktywności wulkanicznej, a nastepnie erozji oraz przy udziale jednej z największych rzek Afryki, Zambezi. Wodospad ma 1708 m szerokości i ponad 100 m głębokości. Po południu zwiedzamy miasteczko i legendarny hotel Wodospadów Wiktorii. Nocleg w hotelu w Victoria Falls.

D 10 WODOSPADY WIKTORII (150 km)
Zwiedzanie Victoria Falls i wizyta na targu z pamiątkami. Jako opcja dodatkowa (nie wliczona w cene) wycieczka do Livingstone oraz oglądanie wodospadów od strony Zambii. Późnym popołudniem wycieczka statkiem po rozlewiskach Zambezi i oglądanie zachodu słońca przy dobrym zimbabwanskim piwie (nie wliczone w cene). Nocleg w hotelu w Victoria Falls.

D 11 WODOSPADY WIKTORII
Dzień dowolnie wybranych zajęc: spływ pontonami na Zambezi, skakanie z mostu nad Zambezi (bungi), bądź 3 godzinna przejazdzka na koniach wzdłuż Zambezi, albo przelot mikrolotnia czy też balonem nad wodospadami. Wszystkie zajecia na koszt własny. Nocleg w hotelu w Victoria Falls.

D 12 WODOSPADY WIKTORII – BULAWAYO (900 km)
Wcześnie rano opuszczamy Wodospady Wiktorii I mijając słynny rezerwat Hwange kierujemy się do Bulawayo – drugiego co do wielkości miasta w Zimbabwe z atrakcyjną architekturą i wspaniałymi parkami. Zwiedzanie Parku Matopos z grobem Cecila Rhodesa na najwyższym punkcie wzgórza oraz malowidłami skalnymi w jaskiniach. W parku znajdują się równiez sławne Matopo Hills (w luźnym tłumaczeniu łyse głowy), gdzie ogromne głazy zostaly rozwarstwione przez erozje i przy pomocy wiatru skrecone w przedziwne rzeźby porośnięte czerwono-złotymi mchami. Po południu przejeżdzamy przez jeden z najpiękniejszych rejonów w tej cześci Afryki słynny z niezliczonych baobabów majestatycznie górujacych nad buszem. Późnym wieczorem docieramy do Hotelu w okolicy Beit Bridge na granicy z RPA.

D 13 BEIT BRIDGE – JOHANNESBURG * (600 km)
Rano przekraczamy granice z RPA na rzece Limpopo, mijamy za Messina słynny „leżący” baobab . Po przejechaniu miasteczka Louis Trichard dojeżdzamy do niewielkiego pomnika znaczącego miejsce przebiegania zwrotnika Koziorożca. Kilka godzin później dojeżdzamy do Johannesburga i wieczorem odlot do Europy

Opcjonalny 14 dzień na odpoczynek i zwiedzanie Johannesburga

D 14 JOHANNESBURG (150 km)
Po śniadaniu zwiedzanie centrum miasta oraz wizyta w Gold Reef City, replice miasta złota z minionych lat. Można tam zjechać do kopalni złota, zobaczyć proces wydobycia i wytapiania złota i to w jednej z najbardziej wydajnych kopaln w historii światowego wydobycia złota. Poza tym, można zwiedzić starą mennice, muzea i antykwariaty. Inne atrakcje – to zabytkowa kolejka, pokazy tanców ludowych, kasyno, restauracje. Wieczorem przejazd na lotnisko i odlot do Polski.

 

CENA DOSTĘPNA NA ZAPYTANIE


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38