Referencje

Referencje

  Imię *

  Adres email *

  Trasa wycieczki

  Ocena
  12345

  Opinia

  ImięDataTrasaOcenaOpinia
  ks. Pawel GuniaLuty 2024Kapsztad, Hermanus, Oudtshorn, Port Elizabeth, Stellenbosch5W lutym 2024 mięliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do Kapsztadu i okolic zorganizowanym przez firmę Safpol. Poziom obsługi przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania . Dobór znakomicie zlokalizowanych hoteli, bardzo komfortowego autokaru, zaproponowane obiadokolacje i plan naszej wyprawy sprawiły, że spotkanie z RPA stało się niezapomnianym przeżyciem. Wisienką na torcie było towarzystwo wspaniałego przewodnika w osobie P. Marka, który całym sobą przekazywał nam miłość do tego kraju, który stal się dla niego nowym domem. Podczas całego pobytu czuliśmy się bezpiecznie zaopiekowanymi przez Biuro Safpol, które cała dobę w osobie P. Barbary dbało o nasze bezpieczeństwo i zadowolenie. Bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie naszej wyprawy . Ks. Pawel
  Irmina i Piotr KropidlowscyWrzesien 2023Namibia - Caprivi - Botswana - Okavango - Chobe - Zimbabwe - Wodospady Wiktorii - rezerwat Hwange5Wycieczka była wspaniała Do zobaczenia w tym rejonie świata został nam jeszcze Mauritius gdzie na pewno będziemy chcieli pojechac
  Jezeli tylko będziemy bliżej realizacji tego planu z pewnością się odezwiemy
  Dziękujemy raz jeszcze
  Pozdrawiamy serdecznie
  I i P Kropidlowscy
  Gosia Zeman i Dorota ByczkowskaStyczeń 2020RPA - Zimbabwe - Botswana5Przesyłamy serdeczne pozdrowienia z ciepłego Wybrzeża (w końcu +7 to ciepło) - z Gdyni od Gosi i z Gdańska - ode mnie. Jeszcze raz dziękujemy za cudowną wspólną podróż po Afryce, a także za zaangażowanie, pomoc zawsze i wszędzie, integrację, cudowne zdjęcia (chcemy jeszcze!). Ściskamy!
  Kasia i PiotrGrudzień2019/ Styczeń2020Tanzania i Zanzibar5Jesteśmy „powróceni”! Na razie ogarniamy się i zbieramy myśli, ale na szybko chcieliśmy podziękować i podzielić się wrażeniami.
  To były wspaniałe dwa tygodnie, zwłaszcza dla piątki z nas, która była po raz pierwszy w prawdziwej Afryce.
  Od strony organizacyjnej wszystko było na 5.
  Świetne safari, doskonali i doświadczeni kierowcy, super Lodges (zwłaszcza Kubu Kubu w Serengeti!), niezapomniany lot balonem!
  Zanzibar organizacyjnie też super, Fumba Beach Lodge urocza i kameralna w pięknym ogrodzie z ciekawskimi małpkami…. i świetnym jedzeniem. Jedynie morza do pływania brak-odpływy pozwalały nam jedynie na 1 długie pływanie dziennie, a chcieliśmy więcej, ale sami wybraliśmy ten obiekt ze świadomością odpływów…. Radziliśmy sobie wycieczką na snorkling na rafie, kajakami….
  Piotr zrobił 4 ciekawe nurkowania.

  Bardzo jeszcze raz dziękujemy i serdecznie Was pozdrawiamy w Nowym Roku!
  Myślimy już o kolejnej wyprawie afrykańskiej z Wami, najchętniej jeżeli byłoby to możliwe w Waszym towarzystwie, tym razem na pewno RPA (winnice, Cape Town….)
  Bardzo prosimy o wstępne informacje kiedy taki wyjazd najlepiej zaplanować……
  Kasia Piotr
  IlonaLuty 2018RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana5Dzień Dobry
  Z przyjemnością ponownie zaglądam na Państwa stronę.W lutym 2018 mieliśmy wielką przyjemność odbycia wspólnej podróży z Wami do RPA i do Zimbabwe nad Wodospady Wiktorii. Chylę czoła przed wiedzą Piotra i Państwa profesjonalizmem w organizacji tamtej wyprawy. Proszę o kontakt w sprawie kolejnej jesiennej podróży Serdecznie pozdrawiam Ilona
  Damian TomanekMaj 2019Kapsztad – Durban – St Lucia – Rezerwat Hluhluwe – Swaziland – Park Krugera – Trasa Panoramiczna – Pretoria – Johannesburg5Wycieczkę do RPA wykupiliśmy w biurze Opal Travel. Na miejscu zajęło się nami biuro Safpol Safaris z siedzibą w RPA. Opiekował się naszą pięcioosobową grupą Pan Piotr Plebankiewicz. Impreza była zorganizowana perfekcyjnie. Przede wszystkim dobre hotele, co jest rzadkością na wycieczkach objazdowych. Intensywny program pokazujący najpiękniejsze miejsca w RPA. Bardzo dobre jedzenie zarówno w hotelach jak i w restauracjach w których czasami jadaliśmy kolację.
  Do tego nietuzinkowy i nieustannie opowiadający Pan Piotr. Oprócz sentymentu do miejscowej ludności posiadał niesamowitą wiedzę historyczną, geograficzną, polityczną, przyrodniczą, kulinarną itp. na temat wszystkiego co jest związane z południową Afryką. Jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno wkrótce wrócimy.
  Maria i Marek MarciniakKwiecień 2019RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana5Chcemy bardzo serdecznie podziękować Państwu za ciekawą i udaną wycieczkę do Republiki Południowej Afryki oraz Wodospadu Wiktorii w Zimbabwe, którą wykupiliśmy w biurze turystycznym Ecco Travel w Poznaniu. Wycieczka ta odbyła się w dniach 31.03. do 13.04. br. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak: Kapsztad, Przylądek Dobrej Nadziei, Stellenbosch - miasto winnic i Uniwersytetu, Durban, St Lucia, Królestwo Suazi, White River i Park Krugera, Góry Smocze i Kanion rzeki Blyde, Johannesburg, Soweto, Pretoria, wodospad Wiktorii, rezerwat Chobe i wiele innych. Szczególnie chcemy Państwu podziękować za perfekcyjne rozwiązanie problemu z koniecznością przebukowania biletów lotniczych. Po utrudnieniach pogodowych z odlotem z Victoria Falls do Johannesburga cała grupa straciła połączenia lotnicze na powrót do Polski. Dzięki troskliwości i profesjonalizmowi Pani Barbary udało się błyskawicznie znaleźć nowe połączenia lotnicze na powrót do Polski. Pan Piotr poświęcił sporo czasu, aby w dodatkowym i nieplanowanym terminie pokazać nam zabytkową kopalnię złota. Za organizację naszej wycieczki oraz za pomoc w załatwieniu podróży powrotnej do kraju należą się Państwu gratulacje, wyrazy uznania i serdecznie podziękowanie. Ponoć w każdej beczce miodu można odnaleźć łyżkę dziegciu. Tak też było podczas naszej wycieczki do RPA, za sprawą grupy czterech młodych osób i jednej nieco starszej pani, których nazwisk nie potrafimy przytoczyć. Ta grupa wyraźnie oddzieliła się od uczestników i jak mogła utrudniała życie Panu Bogdanowi, naszemu przewodnikowi. Ich pytania i komentarze były nie na miejscu, pełne arogancji i nieliczenia się z resztą grupy. Szczególnie skandaliczne było zachowanie osobnika obcej narodowości, o charakterystycznej urodzie, który w ostatnim dniu nieomal posunął się do rękoczynów. Para młodych, szczupłych osób próbowała namawiać uczestników wycieczki do podpisania listu protestacyjnego z pretensjami dotyczącymi programu wycieczki. Odnosiło się wrażenie, że ta grupka nie przyjechała zwiedzać RPA, tylko w jakimś innym celu.
  Ludzka pamięć woli przechowywać miłe wspomnienia, dlatego wycieczkę na południe Afryki będziemy mile pamiętać.
  Włodzimierz i Aleksandra FrąckowiakKwiecień 2019RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana5Dzień Dobry.
  Byliśmy uczestnikami tej wycieczki w wariancie od Kapsztadu do Wodospadów Wiktorii i w naszej ocenie impreza ta była zorganizowana bardzo dobrze.
  Wycieczka odbyła się zgodnie z programem i wszystkie przewidziane w nim punkty były w pełni, dokładnie zrealizowane.
  Jakość zakwaterowania nigdy nie była niższa od obiecywanej w opisie imprezy, a w zasadzie, w znaczącej większości była lepsza.
  Wyżywienie było bardzo dobre. Należy podkreślić że wybór potraw na śniadania i obiadokolacje był bardzo duży i pozwalał zadowolić wszelkie gusta. Kolacja w restauracji, podczas której można było spróbować mięs różnych egzotycznych zwierząt (krokodyla, strusia, bawołu, zebry, antylopy, dzika) wypadła fantastycznie. Należy podkreślić, że osoby o bardziej konserwatywnych przyzwyczajeniach kulinarnych mogły wybrać na tej kolacji kurczaka, wieprzowinę lub wołowinę, a nawet zrezygnować z mięsa na rzecz potraw jarskich.
  Przejazdy i transfery podczas imprezy były sprawnie zorganizowane. W większości odbywały się mikrobusami. Wyjątek stanowił odcinek od Durbanu do Johannesburga, który pokonaliśmy dużym autokarem. Wnikało to z tego, że naszą liczącą kilkanaście osób grupę połączono z podobną grupą rozpoczynającą wycieczkę w Johannesburg. Miało to swoje zalety i wady. Znacznie wygodniej przy długich trasach przejazdów jest podróżować autokarem niż mikrobusem. Ponieważ połączone grupy liczyły razem 35 osób, a autokar miał 55 miejsc podróż była bardzo wygodna. Wadą było to, że przy tak licznej grupie uczestników, znacznie trudniej było wypracować wspólne stanowisko co do postojów, ich długości, czasu pobytu na obiektach i tp. Zawsze ktoś pozostawał niezadowolony z podjętych przez przewodnika decyzji.
  Przewodnicy wywiązywali się ze swoich obowiązków bardzo dobrze. Przewodnik który opiekował się nami w Kapsztadzie przeszedł sam siebie. Doskonale realizował program. Do tego bez przerwy zasypywał nas informacjami dotyczącymi nie tylko zwiedzanych miejsc, ale także historii tych terenów, warunków życia, bieżącej sytuacji politycznej i ekonomicznej RPA. Widać że jest przewodnikiem z powołania i że jest to jego pasja.
  Podczas ostatniego dnia naszego pobytu w Victora Falls, kiedy było przewidziane "piesze" zwiedzanie wodospadu załamała się pogoda. Zwiedzaliśmy park przy wodospadzie w strugach deszczu. Nie było to jednak najgorsze wydarzenie tego dnia. Samolot British Airways, którym mieliśmy wylecieć do Johannesburga z powodu warunków pogodowych nie wylądował w Vitoria Falls tylko w Livingstone. Linia lotnicza zorganizowała transfer na to lotnisko busami. Trwało to jednak bardzo długo, między innymi dlatego, że należało przekroczyć granicę z Zambią i uzyskać wizę tego kraju. Spowodowało to że nasze samoloty do Polski odleciały bez nas. Trzeba podkreślić bardzo sprawną organizację wycieczki. Zanim nasz samolot z Livingstone wylądował w Johannesburgu było już wiadomo, że zapewniono nam nocleg w hotelu w Johannesburg i bilety na przelot do kraju następnego dnia. Ten dodatkowy dzień biuro pomogło nam zagospodarować i zorganizowało wycieczkę do Miasta Złotego Grzbietu.
  Ogólnie wycieczka była bardzo ciekawa i bardzo dobrze zorganizowana. Spełniła całkowicie nasze oczekiwania, a nawet je przekroczyła. Gorąco polecamy tą imprezę wszystkim zainteresowanym zwiedzaniem Afryki za rozsądną cenę.
  Z pewnością skorzystamy z usług tego biura podróży w przyszłości.
  Włodzimierz Frąckowiak i Aleksandra Frąckowiak.
  Hanna i Błażej CiesielscyKwiecień 2019RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana5Szanowna Pani Barbaro bardzo dziekujemy za ciekawą wycieczkę do RPA Zobaczyliśmy Kapsztad ,Durban,St Lucia , Park Krugera ,Johanesburg oraz Wodospady Wiktorii Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu z Państwa Biurem Jeszcze raz dziękujemy za profesjonalną opiekę ze strony Państwa oraz Przewodnika Pana Bogdana Wszystkie hotele spełniły nasze oczekiwania Trasa chociaż bardzo trudna ,to pokonaliśmy ja z zaciekawieniem Kazdy dzień był przygotowany tak by dostarczał nam wiele niezapomnianych wrażeń Czuliśmy sie bezpieczni ,zaopiekowani . Poznałiśmy smaki prawdziwej Afryki .Byliśmy z biurem Eccotravel na wycieczce juz trzeci raz i jesteśmy mile zaskoczeni wysokim standardem hoteli i profesjonalna opieką Państwa .Jedyną trudnością bardzo uciążliwą była agresyna grupa młodych uczestników wycieczki Zachowywali sie niegrzecznie ,byli roszczeniowi , nie przeczytali programu imprezy i wciąż zgłaszali rózne pretęsje. Ządali zmiany trasy Przeszkadzali pilotowi ,używali niecenzuralnych słow ,ciągle sie spóżniali, mimo wielu próśb i upomnień pilota .Ostniego dnia kiedy nastąpiła sytuacja awaryjna ze wzglądy na pogode i intensywne opady deszczu nasz lot do Polski został opóżniony tak zanacząco ze nie zdązyliśmy na kolejne loty do Europy obrażali i obwiniali pilota .Wszyscy uczestnicy byli świadkami skandalicznych słów które padały graniczących z rękoczynami .Mimo tak trudnej sytuacji Państwa profesjonalna postawa spowodowała że czuliśmy sie bezpiecznie. Otrzymaliśmy pełną opiekę dodatkowy nocleg w hotelu ,nowe bilety na kolejne loty oraz dodatkową ciekawą wycieczkę po Johanesburgu poza programem Przy sprzedaży wycieczek należałoby sie mocniej przyjrzeć osobom które kupują impreze i mocniej zaznaczac ze wycieczka jest w języku polskim i osoby o nieznany pochodzeniu i posługujące się niezanym językiem moga mieć trudności i stwarzać problemy dla innych uczestników . Jeszcze raz dziękujemy Bedziemy polecać Państwa Biuro Pozdrawiamy Hanna i Błażej Ciesielscy
  Janusz Wójcik i Małgorzata LechowskaKwiecień 2019Afrykański Express4Zaczęło się od mylącej informacji o zbiórce na Okęciu o godzinie 10 tej – przez godzinę szukaliśmy i nie znaleźliśmy w hali odlotów waszego przedstawiciela (wystarczyło podać informację że uczestnicy sami się odprawiają )
  Przelot do Johannesburga ( ponad 8 godzin oczekiwania na przesiadkę w Rzymie /za mało na hotel a stanowczo za dużo na męczące czekanie/ Potem po wylądowaniu w Johanesburgu czekanie następnych kilku godzin na pozostałych uczestników wycieczki żeby wprost z lotniska jechać dalej 7 godzin do Durbanu w naszym przypadku dało ponad 37 godzinną podróż non stop i w efekcie po dotarciu do hotelu byliśmy skrajnie wymęczeni nawet bez sił i chęci do zjedzenia dobrej obiadokolacji )
  Myślę, że każdy chętnie dopłaciłby za bilet lotniczy do Durbanu, bo ten kawałek, jak się dowiadywaliśmy można bez problemu przelecieć samolotem. Druga część grupy, którą spotkaliśmy w Durbanie przyleciała z Kapsztadu samolotem i oni nie byli aż tak zmęczeni.
  Proponowałbym żeby grupa leciała razem z Polski bo podróż długa, samoloty się spóźniają i dodatkowe godziny czekania na dolot pozostałych uczestników męczy i denerwuje. Ekspres to ma być ekspres a nie marnowanie sił i czasu. Według oferty miały być grupy kameralne kilkunastoosobowe a 33 osoby w autokarze to nie jest grupa kameralna. Podwojona ilość uczestników wycieczki to zarazem podwojona ilość malkontentów i niezadowolonych
  Dalsza część trasy ciekawa, chociaż był jeszcze jeden długi dzień w autokarze, ale były przerwy i tego odcinka przez Swaziland nie da sie chyba inaczej pokonać.
  Potem akwarium morskie, hipopotamy,świetny dzień safari w parku Krugera, wizyta u lwów dużych i malutkich, wizyta na stacji benzynowej z prywatnym parkiem narodowym z dużą ilością afrykańskich zwierząt /Zdjęcie z wyjazdu panów sikających do pisuarów i jednocześnie oglądających przez szklaną ścianę biegających nosorożców robi wśród moich znajomych furorę/ ciekawa wizyta w Pretorii, Soweto, Johanesburgu z bardzo ciekawym w afrykańskim stylu hotelu
  Trasa , tak jak mówi tytuł, wyjątkowo ekspresowa, ale za rozsądną cenę można było zobaczyć sporo ciekawego kraju.
  Lokalny przewodnik, z dużą wiedzą i doświadczeniem, dobrze zorganizowany, dobrze zajmujący sie duża grupą, opowiadajacy o życiu w RPA dużo więcej niż wyczyta się w gazetach.
  Dobre zakwaterowanie i wyżywienie. Każdy hotel w innym klimacie. Szczególnie hotele w Durbanie i Johannesburgu wyjątkowo dobre. Jak na 6 dni to program był bardzo bogaty chociaż dość wyczerpujący, ale coś za coś. Ogólnie bardzo dobra impreza poza pierwszym etapem –Warszawa Durban.
  Czego nam zabrakło: więcej lokalnego folkloru, kilku godzin odpoczynku na plaży i kąpieli w ciepłym oceanie, zakupów pamiątek na lokalnych targach a nie w hurtowni.
  Jolanta M.listopad 2018Panorama Afryki - Kapsztad - Durban - swaziland - Kruger Park - Johannesburg - Pretoria5Na wycieczce byłam w listopadzie 2018 i wróciłam bardzo zadowolona.P.Danusia z entuzjazmem oprowadziła nas po cudownym Cape Town i przepięknych okolicach -Cape of Good Hope czy winnym Stellenbosh a p.Mariola przekazała nam olbrzymią wiedzę i pokazała pozostałe atrakcje wycieczki. Mega wrażenia z safari w Kruger Park .Hotele na objeżdzie super, klimatyczne, wszędzie wifi.Jedzenie pyszne. Jedyna uwaga do programu to dzień kiedy jest całodzienny przejazd przez Suazi.Cały dzień w zasadzie spędzony w autobusie, troche stracony czas . Warto zastanowić się czy nie przeorganizować tak programu,aby "pusty" dzień wyeliminować albo zaaranżować dłuższy (kilkugodzinny) np. krajobrazowy stop w Suazi,aby poczuć to miejsce. Ogólnie ocena na 5 , polecam. Moją fotorelację z całej wycieczki można znależć na trip4cheap.pl w dziale RPA pod tytułem Panorama Afryki czyli podróż po RPA
  Ilona K.Luty 2018RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana5Dzień Dobry, chcielibyśmy raz jeszcze bardzo podziękować nie tylko za wspaniale spędzony czas podczas podróży do RPA, świetną organizację naszej podróży, chylimy czoła z szacunkiem do wiedzy Piotra. Będziemy was polecać, już nadaliśmy temat naszym znajomym.
  Serdecznie dziękuję za pomoc w zakupach w Umhalanga. No i oczywiście za cudowną obsługę w sklepie Brownsa, gdzie dokonaliśmy u P Raisy zakupów.
  Pozdrawiamy ciepło -
  Ilona i Marek
  Katarzyna ZdunczykListopad 2017Wodospady Wiktorii i Rezerwat Chobe5Szanowna Pani Barbaro, Piszę do Państwa, aby podziękować za wspaniałą wycieczkę moich rodziców do Wodospadów, a także do parku Chobe. Wszystko było zorganizowane bez zarzutu, a rodzice byli zachwyceni!
  Serdecznie podziękowania dla wszystkich z Państwa,
  MarekListopad 2017MadagaskarSzanowna Pani Barbaro,
  W imieniu całej Grupy wycieczkowej dziękuję za zorganizowanie wycieczki, która dała nam niesamowite chwile obcowania z piękną Madagaskarską przyrodą oraz pozwoliła doznać niesamowitych wrażeń w spotkaniach z mieszkańcami odwiedzanych miejsc. Składam również podziękowania dla naszych opiekunów tj. Pani Raissa i Panu Lalah, byli bardzo dobrze przygotowani na temat odwiedzanych miejsc, chętnie udzielali informacji o życiu na Madagaskarze oraz tworzyli klimat bezpiecznej podróży. Poza jednym miejscem -hotel Relais de l'Ankarana, wszystkie pozostałe hotele były akceptowalne - dobrej jakości jak na warunki Madagaskarskie. Hotel Relais de l'Ankarana jest chyba swego rodzaju pomyłką a tłumaczenie Mrs Lydie Rakotondrazaka troche nie na miejscu. świadczy jedynie że nie oglądała tego hotelu przed jego rezerwacją. Mało tego Hotel nie był przygotowany do przyjęcia naszej grupy (zamknięty bar, brak energii elektrycznej etc.). Mam nadzieje że wyciągniecie Państwo stosowne wnioski z tego zdarzenia i Hotel ten nie będzie proponowany innym odwiedzającym Madagaskar jako czterogwiazdkowy hotel. Co do ewentualnej rekompensaty za poniesione z tego tytułu koszty to byłaby mile widziana. Tym nie mniej, to jedno zdarzenie nie mogło i nie zepsuło nam dobrych wrażeń wywożonych z Madagaskaru.
  Pozdrawiam serdecznie z zimowej aurze Polski

  Marcin SzopaListopad 2017RPA - Zimbabwe - Botswana5Witam Serdecznie Pani Barbaro! Wróciłem właśnie z Maroka i teraz dopiero znajduje czas by na spokojnie do Państwa napisać.
  Cieszę się bardzo, że zdecydowałem się z Państwem zrealizować ten program! Grupa, z którą podróżowałem po RPA jeździ ze mną po świecie od ponad 10 lat i z ogromnym uznaniem wypowiadali się o zaproponowanym programie, jego realizacji, standardach poszczególnych świadczeń i oczywiście o przewodnikach (szczególnie Marioli!). Pewny jestem, że wszystkie grupy, które uda mi się namówić na wyjazd do RPA będę chciał realizować z Państwa Biurem. Z pełnym również przekonaniem będę Państwa usługi rekomendował na forum turystycznym (co mi się bardzo rzadko zdarza!). Życzę wielu sukcesów, sympatycznych grup i Wesołych i Zdrowych nadchodzących Świąt!
  Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam w imieniu całe grupy, Marcin.
  Marek Pazdziernik 2017RPAWitam! Chciałbym się podzielić kilkoma uwagami na temat wycieczki "Afrykański ekspres":
  1. Generalnie jest w porządku - trasa ciekawa i urozmaicona
  2. Hotele są dobre, a jedzenie smaczne
  3. Przewodnik miejscowy ma sporą wiedzę i rozeznanie w realiach
  4. Problemem są zbyt krótkie postoje w ciągu dnia, aby coś przegryźć pomiędzy śniadaniem, a obiadokolacją[ 15 - 20 minut zwykle nie wystarcza, a obsługa w lokalach w RPA działa bardzo wolno]
  5. Czuje wielki niedosyt po Suazi. Mieliśmy w zasadzie jeden dłuższy postój w luksusowym hotelu z polem golfowym - w zasadzie nie wiadomo po co, bo mnie bardziej interesuje prawdziwa Afryka, a nie nowoczesne enklawy w niej. Udało się jeszcze na chwilę zatrzymać po drodze, ale niedosyt pozostał.
  6. Podobnie zabrakło mi nieco szerszego zwiedzania Johannesburga: w sumie mieliśmy krótką przerwę przy Main Street, ale to za mało. Przydałoby się jeszcze odwiedzenie czegoś jeszcze np. najwyższego budynku Afryki, Carlton Tower, skąd jest świetny widok na miasto. Czasu wystarczy pod warunkiem że zrezygnuje się z wizyty w centrum z pamiątkami[ cała godzina!], gdzie jest po prostu drogo. Wcześniej było dostatecznie dużo okazji, by zaopatrzyć się w souveniry.

  Jacek SzewczukPadziernik 2017Namibia - Botswana - Zimbabawe5Spędziliśmy 2 tygodnie w Afryce południowej. Głównie w Namibii i Botswanie. Nasza podróż kończyła się w Zimbabwe na Wodospadach Wiktorii. Była to dla nas cudowna przygoda. Przyroda jest tam obezwładniająca. Podczas Safari w Etosha N.P. i Moremi N.P. czuliśmy się szczęśliwi jak dzieci w sklepie z zabawkami. Dzikie zwierzęta , piękna pogoda, wygodne hotele sprawiły, że nigdy nie zapomnimy tych wakacji.
  Pan Piotr, nasz przewodnik był bardzo pomocny, zawsze gotowy na nasze propozycje. Bardzo wesoło spędziliśmy często długie godziny w podróży ( zawsze z uśmiechem na twarzy). Nigdy nie był zmęczony lub nieszczęśliwy. Pomagał też nam zorganizować wszystkie aktywności jak rafting czy bungee. Wszystko było super.

  Całą naszą afrykańską przygodę zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy razem z Safpol. Dzięki Internetowi to było bardzo proste.
  Dziekujemy też Pani Basi Combrinck za sprawną pomoc i zawsze szybki, życzliwy kontakt przez whatsapp lub email.
  Iwona SzewczukPazdziernik 2017Namibia - Botswana - Zimbabawe5Dzień dobry cała ekipo Safpolu.
  Nie minął jeszcze tydzień od naszego powrotu do domu. Niektóre bagaże jeszcze nie do końca rozpakowane, a już chcielibyśmy planować kolejne przygody. Nic. Trzeba trochę teraz popracować.
  Cała nasza paczka jest bardzo zadowolona z afrykańskiej przygody. Było super. Przyroda dech zapiera w piersi. Kolejne parki oraz dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki powodowały, że czuliśmy się i często zachowywaliśmy jak dzieci w sklepie z zabawkami. Nawet długie przejazdy nie były w stanie nas zmęczyć. Zawsze na końcu czekało na nas coś, do czego warto było tłuc się setki kilometrów. Na koniec skoki na bungee i rafting w Victoria Falls dały nam tyle adrenaliny, że podróż powrotna do domu minęła nam nie wiadomo kiedy. Będziemy wspominać jeszcze nie raz spotkanie z Afryką, które pięknie nam zorganizowaliście.
  Pozdrowienia dla niezmordowanego Piotra. Mamy nadzieję, że nie zmęczyliśmy człowieka bardziej niż inni łowcy przygód.
  Barbara MisinskaWrzesien/Pazdziernik 2017Madagascar - 18 dni5Droga Basiu, było super !!!!!!!!!!! Pięknie to wszystko zorganizowałaś , wszystko grało , hotele Satrana – drogo ale super, ten w Ifaty – strasznie super ludzie tam obsługiwali, w Tanie też ok i przyjazni ludzie , reszta też ok, bardzo się bałam tych hoteli bo jak zobaczyłam tą dla mnie straszną biedę i brak elektryczności i brud i Ci ludzie brudni i te dzieci …..nie wiedziałam że tam jest tak biednie.
  Mieliśmy ladny zawsze czysty umyty samochod !!!/spotkaliśmy Polaków którzy strasznie narzekali na auta które się psuły i też kierowców 3 razy im zmieniali w ciągu ok 10 dni / i super kierowcę bardzo miły o wszystkim opowiadał, pokazywał różne ciekawe rzeczy , bardzo zaradny i przyjazny mówił Nam że jeździłaś z Nim, miał na imię Tama .
  Tsingi super ale poszliśmy tylko na małe ze względu na moją kontuzję nogi, hotel też był fajny .
  Cudowne Parki wszystkie Nam się podobały , a w lemurach się zakochałam chodziły mi po głowie i są cudowne.
  Dzieki Tobie pojechaliśmy i dobrze ze sami bo była to niełatwa podróż i tym co proponowaliśmy to by nie dali rady, szczególnie przejazdy po tych drogach długie i ciężkie, ale i trzeba było mieć trochę kondycji do chodzenia po dżungli 4-6 godz.
  Duzo by opowiadać , mamy zamiar jeszcze tam jechać ,ale wtedy powiemy.
  Serdecznie Was pozdrawiamy i sciskamy, jeszcze raz dzięki.
  Janina TyraWrzesien 2017RPA i Zimbabwe5Witam juz za wielkiej wody, dolecielismy zdrowi i cali, bardzo zmeczeni, w sumie ok 29 godz w podrozy- dlugo ale wszyscy bardzo zadowoleni. Dziekujemy za wszystko , za dobry service, pozdrawiam i bedziemy w kontakcie😊😊
  Krzysztof Wnorowski - klub nurkowyTrytonKwiecien 2017Mozambik - RPA 15 dni 5Pani Basiu,
  Nie ma się do czego przyczepić.
  Faktycznie Lodge w Mozambiku były basic ale nadal jak na lokalne warunki nie były złe.
  Raczej narzekał bym właśnie na ich położenia. Daleko do jakiejkolwiek cywilizacji i mało atrakcji w okolicy.
  Może faktycznie nurkowania są tam lepsze niż w Tofo ale tam zawsze można było pójść napić się piwa z tubylcami i czasem posłuchać muzyki na żywo. W naszym lodgu patrzyliśmy non stop na siebie migrując między restauracją na dole do której przychodziliśmy my i ci sami znajomi właściciela a centrum nurkowym.
  Na obsługę bazy, restauracji i samego lodgu nie mogę narzekać.
  Lynn i jej wspólniczka to bardzo miłe zwariowane dziewczyny. Było bardzo miło.
  O reszcie nie ma co gadać. Było super !
  Wszystko o czasie, elegancko i wygodnie.
  Wszyscy są bardzo zadowoleni.

  Dzięki za mile spędzony czas

  Pozdrawiam
  Krzysztof Wnorowski
  Barbara SikorskaLuty 2016RPA 15 dni5W imieniu calej 16 osobowej grupy pragne serdecznie podziekowac za tak wspaniale zorganizowana wycieczke,wrazenia pozostana do konca zycia,wszyscy jestesmy bardzo zadowoleni i na pewno bedziemy firme polecac dalej.Pani Mariola Pawelczyk jest wspanialym pilotem ,nie mozna tego opisac w kilku zdaniach.Bylo po prostu cudownie.Jeszcze raz bardzo dziekujemy.
  Jacek BigdaGrudzień 2016RPA5
  W imieniu naszej małej grupki chciałem serdecznie podziękować za organizację naszej wyprawy do Południowej Afryki. Organizacja jak najbardziej sprostała naszym oczekiwaniom, wróciliśmy w bardzo dobrych humorach, no i pewnie z chęcią jakiejś powtórki w tym obszarze świata. Oby się nam udało. Serdecznie pozdrawiam.
  Marek MigdałListopad 2016RPA - Wodospady Wiktorii5Szanowni Państwo,
  Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za doskonałe zorganizowanie naszej podróży po RPA i okolicach. Wszystko nam się bardzo podobało (może z wyjątkiem degustacji win - ale tylko z powodu całkowitego braku zainteresowania miejscowego pracownika).
  Pozdrawiamy serdecznie Was wszystkich - szczególnie Basię, której nie udało nam się spotkać, Mariolę Pawelczyk oraz Danusię Cieśla - nasze fantastyczne przewodniczki i opiekunki
  oraz Barbarę i Piotra (dziękujemy za czas poświęcony w Victoria Falls).
  Będziemy gorąco polecać Waszą firmę naszym znajomym.
  Mamy nadzieję na spotkanie (w przyszłym roku w RPA lub w Warszawie). Pozdrawiamy serdecznie!
  Dariusz KowalikPaździernik 2016RPA5Dojechaliśmy szczęśliwie do kraju. Przywitała nas deszczowa aura i plus 10 stopni.
  Bardzo jeszcze raz w imieniu całej grupy chciałbym podziekować Pani Basi, Panu Piotrowi, Pani Basi Combrinck za organizację wspaniałej wycieczki, Pani Marioli i Panu Markowi za profesjonalny serwis turystyczny. Wracamy bardzo zadowoleni, spędziliśmy dzięki Firmie Safpol wspaniały urlop. Życzymy dalszych sukcesów w organizacji tyrystycznych imprez, w kraju będziemy wszystkim polecać Safpol jako gwaranta udanego urlopu.
  Pozdrawiam w imieniu wszystkich uczestników wycieczki!
  Piotr Paschalis - JakubowiczWrzesien 2016Namibia5W imieniu całej grupy, która miała przyjemność korzystania z Państwa usług
  podczas realizacji programu poznania Namibii, w dniach 8 – 17 wrzesień 2016, przekazuję nasze wyrazy podziękowania i uznania
  za znakomicie zrealizowany program i pełną profesjonalność organizacyjną.
  Specjalne wyrazy uznania kierujemy na Państwa ręce dla p. Piotra Plebankiewicza,
  którego kompetencje, zarówno, jako przewodnika wyjazdu, kierowcy, organizatora pobytu dla całej grupy,
  a przede wszystkim osoby z ogromną, prawdziwą wiedzą o tej części kontynentu - zasługują na najwyższe uznanie.
  Malgorzata Lukasiewicz - TraczynskaWrzesien 2016Namibia - Botswana5To wielki fart że mogliśmy spędzić wakacje w Afryce (już po raz drugi), zorganizowane w całości przez Safpol Safaris.
  Przede wszystkim chcieliśmy podkreślić kompetencje, wiedzę o krajach, w których byliśmy, serdeczność, otwartość na nasze wszystkie fanaberie naszego przewodnika Piotra. Nie mówiąc o umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji. Pełen spokój. Piotr zaskakiwał swoimi umiejętnościami prowadzenia samochodu po piachu i wertepach nie tylko nas, ale tez innych, spotkanych przypadkiem turystów. Czuliśmy się z nim absolutnie bezpieczni.
  Poza tym warto wspomnieć świetnie wybrane miejsca, w których nocowaliśmy i gdzie dostawaliśmy pyszne kolacje i obfite śniadania. Super pomysły na pikniki w drodze.
  W drodze zawsze dostępne zimne napoje : woda, cola czy piwo.
  Dużo informacji merytorycznych o napotkanych zwierzakach i ich obyczajach.
  Krystyna JasinskaWrzesien 2016Namibia - Botswana5Nasza podroz trwala 17 dni. Zaczelismy od Namibii ,a potem przejechalismy do Botswany. Nasz przewodnik Piotr mial ogromna wiedze o wszystkich miejscach, ktore odwiedzilismy i potrafil bardzo ciekawie ja przekazac. Zaden przewodnik tego nie zastapi. Jest tez wspanialym kierowca, co jest nieslychanie wazne na drogach, ktore praktycznie nie istnieja, a jezeli juz sa to chodza po nich krowy, osly i inne zwierzeta. Trasa byla dluga, ale swietnie zorganizowana. Noclegi komfortowe, a nad Okavango wrecz bajkowe. Rano z domku nad rzeka mozna bylo obserwowac wspanialy wschod slonca. Takze pod wzgledem wyzywienia miejsca oferowane przez Safpol Safaris byly dobrze wybrane. Przewodnik orientowal sie wspaniale w terenie i chociaz mijalismy samochody zakopane w piasku czy ugrzezniete w mule rzecznym, to nam sie to nigdy nie przydarzylo. Byl tez gotowy spelniac nasze specjalne zyczenia Jak np. Msza Sw. w niedziele. Ta msza i kolejna w Maun byly dla nas duzym przezyciem. Tam wierni tancza i spiewaja i msza (tak jak to powinno byc) jest ogromnie radosna. Miejscowa wspolnota przyjela nas bardzo srdecznie. Jednym slowem dzieki wspanialej organizacji
  I troskliwej opiece nasza przygoda afrykanska zostanie nam dlugo w pamieci jako cudowne przezycie. Dziekujemy Safpol Safaris!
  Bozena JasickaListopad 2015Namibia5Witaj Piotrze,
  Jeszcze raz bardzo, bardzo cieple podziekowania za wspaniala wyprawe. Prosze o wiecej...Jeszcze raz dziekuje i prosze o wrzucenie mnie do listy kontaktow i przysylanie ofert.
  Waldemar TurniakListopad 2015Madagascar 5Witam Pani Basiu
  Dotarlismy jak najbardziej w dobrej kondycji...
  Hotele służa nam z założenia do spania a nie rozrywki w związku z czym większosc była w porzadku....Super Belle View ...miejscówka plus obsługa i kuchnia..... bardzo miło,wiekszosc w klimatach kolonialnych.
  Jeden ...total madagaskar style...ale za to podreptałem po wsi...bo obok ulica...handlowo ...pokazowa...klimat....super ...piwo w barze z malgaszami...bezcenne...
  Kierowca....spokojny...wiekszosc rozumiał i mówił zrozumiale(tu pytanie o poziom mojego angielskiego...hihihi) a jak nie zrozumiał...albo nie znał odpowiedzi to się miło usmiechał i mówił OK...
  W sumie zaprosil nas nawet do swojego mini mieszkanka(Tana ...)Niech pracuje spokojnie bo ma na kogo żona plus 4 dziecków...a troszke ubogo owa chata...łzy mojej partnerki po...hmmm cos tam mówia.
  podróże maja byc męczące...bo po to są. Jam sie nie utyrał....Kasia troszke kwękała na koniec ,bo sie podziębiła.Ale tylko jak kobietka kwękała.
  Samochód super dla mnie komfort,czystosc...mył go co pewien czas...no może troszke sprawna klima by się czasami przydała...ale może to i lepiej ,...bo by było więcej kichania....
  Program zachowany...wypełniony...fajna książeczka przygotowana na powitanie z dokładna procedurą objazdu...
  Ogólnie ....hmm to trudne. Pewne modyfikacje bym wprowadził. Nie zawsze potrzebne były dwudniowe noclegi(poza Belle View).
  Przegladałem wlasnie dzisiaj zdjęcia... jak znajdę jakowes ładne techniczo-przyrodnicze ujęcie...to nie zawaham się Pani pochwalic.
  a oni sobie ten kraj spieprzą... bowiem palą na potegę co sie da nie dbając o palona florę i faunę...a co ostaje to do wora i sprzedają węgiel drzewny.
  Na lemury trzeba trochę popolować...to nie RPA czy Kenia...ale to też fajne....
  Dziękuje za przygotowanie wycieczki i synchronizację...
  Tomislav DumanovskyWrzesien 2015RPA5Z pewnością będziemy bardzo milo wspominać pobyt w RPA a mogę spokojnie powiedzieć w imieniu swoim i grupy przede wszystkim dlatego że Państwa opieka była taka mila i profesjonalna.
  Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą opiekę i też mamy nadzieje ze jeszcze spotkamy się w Afryce lub w Polsce.
  O nosorożcach na pewno nie zapomnimy , była to wspaniała i unikalna przygoda dla całej grupy.
  Arkadiusz RochalaSierpien 2015RPA - Zimbabwe - Botswana5Cześć Piotr,
  Przede wszystkim jeszcze raz duże podziękowania za organizacje i zajęcie się nami podczas wakacji – było naprawdę super; Ania, Mikołaj i ja oceniamy ten wyjazd jako jeden z topowych na których byliśmy.
  Bożena i Ryszard PietrzykSierpien 2015Namibia - Botswana - Zimbabwe5Nie będziemy obiektywni bo tak bardzo lubimy podróżować że pewne niewygody czy niedogodności nie robią na nas wielkiego wrażenia i zwykle jesteśmy z wypraw bardzo zadowoleni.
  Muszę jednak przyznać że tym razem było naprawdę super. Pomimo konieczności zachowania pewnego reżimu czasowego - my go nie odczuliśmy. Tempo wycieczki jak i przygotowane atrakcje - również bez zarzutu. Niektóre noclegi długo będziemy pamiętać - myślę o biwaku w Moremi i noclegu w Bagani nad Okavango.
  A nade wszystko będziemy pamiętać Ciebie i Twoje komentarze. Z pewnością niektóre pokazywane miejsca nie byłyby tak interesujące gdyby nie ta wyjątkowa wartość dodana.
  Więcej nie udało się nam nawymyślać bo wycieczka jest naprawdę interesująca i warta polecenia.
  Malgosia i WitekSierpien 2015Namibia - Botswana - Zimbabwe5Wycieczka wspaniała pod każdym względem. Spełniła nasze oczekiwania. Jak myślimy, co można by było zmienić w programie, nie nasuwa się nam nic do głowy.
  Jeśli chodzi o same noclegi, to nie mamy żadnych uwag. Były one wprawdzie skrajne w swojej wygodzie, od namiotu do eleganckiego hotelu, ale właśnie o to chodziło, żeby poczuć całą atmosferę Afryki. Na plus zasługuje również to, że noclegi o gorszym standardzie nie miały nigdy miejsca dzień po dniu. Naszym zdaniem zakwaterowanie należy uznać za wielką atrakcję. Z dużym zadowoleniem i nostalgią wspominamy noclegi w buszu i nad rzeką zarówno w chatach, jak i namiotach.
  Program nie był napięty w czasie, to kolejny plus. Swobodna atmosfera, pełny luz.
  O pilocie - same superlatywy. Jesteś wspaniałym człowiekiem, inteligentnym, życzliwym, obiektywnym, zdystansowanym, wyluzowanym, z poczuciem humoru, z wielką pasją, świetnie znającym realia tej części Afryki i wiedzą. Jeszcze raz dziękujemy za tak przygotowaną wyprawę i jej realizację.
  Franek BrodzkiListopad 2014RPA - Nambia - Botswana - Zimbabwe - Zambia5Chciałbym bardzo gorąco Wam podziękować za Wszystko. Nasza współpraca zarówno na etapie układania programu, gdy cierpliwie odpowiadaliście na moje pytania i nie odrzucaliście z góry moich sugestii . Dzięki temu skleciliśmy program ambitny ale jak pokazała przyszłość realny do zrobienie. I to w trakcie jego realizacji w pełni wyszła Twoja klasa.
  Jak wiesz ponad 20 lat pracuję w turystyce ale od dawna nie miałem do czynienia z tak kompetentnym i pracowitym przewodnikiem miejscowym.
  Przekazałeś ludziom olbrzymią i poukładaną wiedzę o tym zakątku świata po którym jeździliśmy. Jak doświadczony nauczyciel powtarzałeś ją w celu utrwalenia i myślę że osiągnąłeś cel - uczestnicy Wyprawy będą teraz inaczej patrzeć na Południową Afrykę i chyba dużo lepiej ją rozumieć.
  Ale również Twoja bogata wiedza przyrodnicza - o roślinach i zwierzętach pozwoliła uczestnikom na bardziej aktywne obserwowanie świata w którym znaleźliśmy się i po którym podróżowaliśmy.
  Równie ważne dla mnie było to w jaki sposób wpisałeś się w charakter imprezy i pomogłeś nam w realizacji mostowej (tak ważnej szczególnie dla Profesora - a jego zdanie jest dla mnie bardzo istotne) części Wyprawy.
  Pomogłeś znaleźć mosty a potem umożliwiałeś zatrzymanie przy nich i tzw. "zaliczenie".
  Z olbrzymią przyjemnością słuchałem słów uznania dla Ciebie z jakim uczestnicy komentowali w czasie lotu powrotnego minioną imprezę.
  Wspólnie z Basią przygotowaliście bardzo dobre hotele a te egzotyczne nad Okawango to była wręcz rewelacja. Z logistycznego punktu widzenia cała wyprawa przebiegała bez zarzutu. Transport, noclegi, wyżywienie było bardzo dobre i odpowiadało naszym wcześniejszym uzgodnieniom.
  Jeszcze raz z całego serca dziękuję
  Bartek DomagalskiWrzesien 2014RPA5Drodzy Panstwo,
  W imieniu calej naszej grupy dziekuje za zorganizowanie nam wspanialej przygody na Poludniu Afryki.
  Wyprawa ta to wspaniale przezycia, ktore pozostana w naszej pamieci na dlugo.
  Raz jeszcze wielki dzieki i do zobaczenia, mam nadzieje, wkrotce.
  Joanna MikulskaMarzec 2014RPA5Pani Barbaro,

  Chcialabym droga mailowa serdecznie podziekowac Pani za zorganizowanie dla mnie i mojej rodziny fantastycznego pobytu w RPA. Wszystko bylo przygotowane perfekcyjnie, hotele i miejsca polacane przez Pania byly doskonale. Ogromnie milo nam bylo podrozowac z p. Markiem Baranowskim, przyslanym przez Pania przewodnikiem, ktory nie tylko byl dobrym organizatorem i swietnym przewodnikiem ale rowniez milym gawedziarzem, serdecznym i otwartym na nasze potrzeby czlowiekiem. Pani osobista pomoc rowniez w trudnej sytuacji, w jakej sie znalezlismy tuz przed wylotem z Cape Town, byla nieoceniona. Wyszukanie hotelu i transportu (praktycznie w nocy) graniczylo z cudem, a udalo sie to Pani zrobic dla nas szybko i bylo zorganizowane fantastycznie. Planujemy powrocic do RPA i na pewno skorzystamy ponownie z uslug Pani biura i z przyjemnoscia spotkamy sie z Pania osobiscie.

  Serdecznie pozdrawiamy i zyczymy udanej pracy. Bardzo chetnie polece Panstwa biuro wszystkim zainteresowanym. Prosze podoac kontakt do mnie na wypadek, gdyby ktokolwiek chcial wysluchac moich opinii.
  Jacek WojtasikListopad 2013RPA - Zimbabwe - BotswanaPani Basiu,
  Rozne biura kontaktowalem przed wyjazdem , ale nie sadze aby ktorekolwiek z tych biur zorganizowalo w tak profesjonalny i z tak ogromnym wyczuciem program. Praktycznie wszystkie wskazane przez Pania atrakcje byly super, kazdy dzien byl inny i prawde powiedziawszy trudno byloby doszukac sie jakichkolwiek " przestojow". Organizacja bardzo dobra, przewodnicy, kazdy dobry w swojej dziedzinie. Nie zalujemy zadnej wydanej zlotowki............a liczyc potrafimy. Bedziemy polecac Panstwa biuro.
  Jeszcze raz dziekujemy za wszystko i do zobaczenia w przyszlym roku. Na pewno wrocimy.
  Ewa ZalasaSierpien 2013RPA- Botswana - Zimbabwe 5Witam serdecznie,

  W imieniu grupy RBZ0804, która w dniach 4 – 15 sierpnia 2013 roku przemierzała RPA, Zimbabwe i Botswanę, dziękuję za wspaniałą organizację tej imprezy – hotele na wysokim poziomie i urozmaicony program. Podziwiam i gratuluję Waszemu Biuru takiego profesjonalnego i z szeroką wiedzą pilota p. P. Plebankiewicza. Oddany był całej grupie “bez reszty” .

  W imieniu własnym dziękuję Państwu za umożliwienie mi zebrania bardzo ciekawych materiałów do reportażu
  Hanna ZydorekSierpien 2013RPAPaństwo Miranowscy są zadowoleni z obsługi biura Safpol:) "piorunujące" wrażenie zrobił na nich Thorny Bush, pod względem obsługi zakwaterowania,miejsca własciwie pod kazdym względem. Pozostałe miejsca również były bardzo przyjemne i nie mają żadnych uwag jedynie Thorny Bush jakością znacznie odbiegał. Pan Miranowski powiedział, że starali się zrobić wszystko dla turystów żeby czuli się dobrze i żeby niczego im nie brakowało. Bardzo chwalił sobie równiez jakość wycieczek organizowanych w każdym z tych miejsc.
  Marta i Andrzej WojtalSierpien 2013Zimbabwe - Botswana5Witam,
  niedawno wróciliśmy z wycieczki Rpa Botswana Zimbabwe.
  Chcieliśmy bardzo podziękować panu Piotrowi Plebankiewiczowi za niesamowite wakacje.
  Organizacja na najwyższym poziomie. Zakwaterowanie również, lodże wspaniałe - bardzo klimatyczne. No i duża przygoda: helikoptery, spacery z lwami, safari na słoniach 🙂
  Pan Piotr to człowiek, który o Afryce wie chyba wszystko, a jego anegdoty bardzo umilały nam czas spędzany w podróży 🙂
  Pozdrawiamy,
  Marta i Andrzej Wojtal
  Wieslawa SzepiolaPazdziernik 2012RPA - ZimbabweDzień dobry. Chcę panu podziękować za wspaniałą przygodę.Było świetnie.Ogromne podziękowania firmie Adventure zone za świetnie zorganizowane atrakcje, a już wyjazd do Botswany nie miał sobie równych.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam
  Tomasz SchejbalMaj 2011Mauritius 5Pani Barbaro i Panie Piotrze,
  Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za wspaniałe wakacje jakie spędziliśmy na Mauritiusie. To był naprawdę bardzo udany czas.
  Pozwoliłem sobie na przekazanie kontaktu mailowego mojemu bardzo dobremu znajomemu, absolutnego zapaleńca nurkowania. Kiedy usłyszał o naszych wakacjach nie wytrzymał i oznajmił ze wybierze się w te rejony. Będę wdzięczny za organizacje wspaniałego czasu przez Wasze biuro.
  Mam nadzieję że już wkrótce zaczniemy planować kolejny wyjazd. Oczywiście będziemy planować znacznie wcześniej niż ostatnio. Jeśli będziemy mogli skorzystać z Waszego biura będzie nam niezmiernie miło.
  Jacek Polcik Listopad 2011Madagascar 5Basiu Droga!
  Bylo fantastycznie! Organizacja super,hotele tez,auto i kierowca tez.Wycieczka bardzo udana jestesmy bardzo zadowoleni.
  Widzielismy bardzo duzo i mielismy super przezycia.Zaluje ,ze nas tak malo bylo,ale to nasi przyjaciele musza zalowac,ze nie wybrali sie z nami.Tez jezykowo dalismy sobie wspaniale rade.Przewodnicy niemieckojezyczni byli do zaakceptowania i moglismy przetlumaczyc mojej siostrze ciotecznej i jej mezowi to czego oni nie zrozumieli.Ogolnie dostajecie od nas 5 polska/ niemiecka 1/ i napewno nie jest to ostatnia wycieczka,ktora bedziemy was prosic o zorganizowanie.
  Zdumiona jestem reakcja co poniektorych przyjaciol,ktorych Afryka nie interesuje.
  Nie musielismy brac Malarone,stosowalismy sie do Twoich wskazowek odnosnie zamykania okien i moskitiery.
  Tez kartka z moja alergia na papryke zdala w pelni zadanie,jedlismy w hotelu ale i nie tylko,wszedzie gdzie pokazywalam stosowano sie do wskazowek.
  Wojciech Majchrzycki (Den Braven Pl)Lipiec 2010RPAPanie Pawle i Pani Basiu!
  W imieniu własnym i całej naszej grupy bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji naszego wyjazdu do RPA.
  Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a różnorodność miejsc i wrażeń mocno przerosła nasze oczekiwania.
  Obydwaj przewodnicy, Panowie Staszek i Janek stanęli na wysokości zadania i znakomicie wpisali się w koloryt tego pięknego kraju.