Rovos Rail: Pretoria – Wodospady Wiktorii

Rovos Rail: Pretoria – Wodospady Wiktorii


Victoria Falls

Przeżyj 1600 kilometrową przygodę podróżując przez urozmaiconą afrykańską scenerię na pokładzie luksusowego pociągu Rovos. Pociąg przejeżdża  przez Mafikeng do Botswany, a następnie na północ przez Mahalapye do stolicy Gabarone i zaraz po minięciu miasta przekraczamy Zwrotnik Koziorożca, Gdy tylko przekroczy pustynną Botswanę w południwej części Kalahari, dojeżdżamy do Plum Tree. Po przejechaniu granicy z Zimbabwe, pociąg podąża w kierunku wschodnim do Bulawayo, a następnie skręca na północ do rezerwatu Hwange. Najdłuższy na świecie 140 kilometrowy odcinek torów bez jednego zakrętu przebiega wzdłuż granicy rezerwatu dzięki czemu z okien wagonów można dostrzec wiele dzikich zwierząt. Po południu dojeżdżamy do słynnych Wodospadów Wiktorii na potężnej rzece Zambezi. Okolice Wodospadów oferują podróżnym wiele ciekawych zajęć fakultatywnych, jak rejsy po Zambezi połączone z oglądaniem zwierząt i dające możliwości wspaniałych sesji fotograficznych. Znajdują się tu również zaliczane do najlepszych na świecie trasy spływów pontonowych. Wodospady można również oglądać z lotu ptaka z helikoptera, małego samolotu bądź lotni. Wielu turystów korzysta z często jedynej w życiu okazji przejażdżki na afrykańskim słoniu, bądź wybiera się na spacery w buszu w towarzystwie oswojonych lwów.

Uwaga: trasa pociągu pomiędzy Pitersburgiem a Bulawayo zależy od obciążenia linii kolejowej i może przebiegać przez Beit Bridge, a nie przez Mafikeng.

TRASA:  PRETORIA – WODOSPADY WIKTORII

DZIEŃ 1:

09:30    Odjazd z prywatnej stacji w Pretorii

13:00    Lunch (serwowany w wagonach jadalnych) podczas gdy pociąg przemierza Warmbaths and Nylstroom, mijając   Zwrotnik Koziorożca.

19:30    Obiad podczas podróży do Messiny i Beitbridge, po czym przekraczamy granicę z Zimbabwe

DZIEŃ 2:

Wypoczynek w pociągu. Śniadanie, lunch i kolacja serwowane podczas podróży w kierunku Bulawayo przez West Nicholson. Noc spędzimy w wagonach podczas postoju w Mpomoma

DZIEŃ 3:

07:00-10:00    Śniadanie-serwowane w wagonach jadalnych

13:00                Lunch podczas przejazdu przez Park Narodowy Hwange

15:00                Safari w parku

19:30                Obiad-serwowany w wagonach jadalnych

DZIEŃ 4:

07:00-10:00   Śniadanie-serwowane w wagonach jadalnych

10:00               Przyjazd do Wodospadów Wiktorii


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!



  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38