Zimbabwe

Zimbabwe jest otwarte dla turystyki; jedynym warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego 72 godziny testu PCR. Otwarte są wszystkie rezerwaty, hotele, lodge, muzea i restauracje. W obiektach zamknietych jak np. centra handlowe, banki i sklepy obowiazuje noszenie masek. Nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu sie miedzy prowincjami. Nie obowiazuja żadne paszporty szczepionkowe.

Zimbabwe swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim Wodospadom Wiktorii oraz parkom narodowym o legendarnej wręcz populacji zwierząt. Główną atrakcją jest tu fenomen prawie dwu kilometrowej długości Wodospadów Wiktorii, odkrytych w 1855 r. przez słynnego podróżnika brytyjskiego, Davida Livingstona.
Wspaniałe miejsce na wakacje o olbrzymim wyborze miejsc noclegowych, od umiarkowanych w cenie pensjonatów do bardzo drogich hoteli i lodgów, jak Victoria Falls Hotel czy Victoria Falls Safari Lodge.
W Zimbabwe odwiedzamy również unikalny kompleks pałacowy o nazwie Wielkie Zimbabwe, wybudowany w XV -XVI wieku w technologii nie wyjaśnionej do dzisiaj. Obiekt dał państwu nazwę, a także godło, będące jedną z ośmiu znalezionych tutaj rzeźb orłów.
Odwiedzamy też najsłynniejsze rezerwaty, Hwange i Motobo, z historycznym grobem założyciela Rodezji: Cecyla Rhodesa.
Dla miłośników klasycznego safari przemierzamy promem pełną zwierząt dolinę Zambezi po sztucznym jeziorze Kariba od Wodospadów Wiktorii aż do rzadko odwiedzanego przez turystów rezerwatu Mana Pools, znanego z wielkich stad bawołów i antylop eland.

Wybrane oferty:

11 dni

Afrykański Ekspres i Wodospady Wiktorii - wycieczka do RPA i Zimbabwe

RPA. Zimbabwe, Botswana

Durban – St Lucia – Eswatini (Swaziland) – Park Krugera – Trasa Panoramiczna – Wodospady Wiktorii - opcjonalna Botswana - Johannesburg – Pretoria

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $450

Gwarantowane daty:
30.03-09.04.2021

od 7329 zł

Rezerwuj13 dni

RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana 13 dni - wycieczka do Afryki Południowej

RPA, Zimbabwe, Botswana

Kapsztad – Durban – St Lucia – Eswatini (Swaziland) - Park Krugera - Wodospady Wiktorii - opcjonalna Botswana - Johannesburg - Pretoria

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $510

Terminy:
28.03-09.04.2021

od 9099 zł

Rezerwuj