Mozambik

Mozambik jest otwarty dla turystyki; jedynym warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego 72 godziny testu PCR. Otwarte są wszystkie rezerwaty, hotele, lodge, muzea i restauracje. W obiektach zamknietych jak np. centra handlowe, banki i sklepy obowiazuje noszenie masek. Nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu sie miedzy prowincjami. Nie obowiazuja żadne paszporty szczepionkowe.

Usytuowany na południowo-wschodnim wybrzeżu Afryki, Mozambik odbudowuje się ze zniszczeń przeszłości by odbudowany zasłużyć na miano jedneo z klejnotów Afryki. Cieple wody Indyjskiego Oceanu, urocze szerokie, niekończące się białe plaże, piękne rafy koralowe i dziewicze wyspy zdobią tysiąc pięćset mil (2.500 km) palmowego wybrzeża. Idylliczny Archipelag Bazaruto, opodal prowincji Inhambane, jest najpopularniejszym miejscem turystycznym w kraju. Archipelag ten składający się z 4 wysp jest uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc na kontynencie. Wyspy Bazaruto to klasyczne tropikalne miejsce do spędzenia urlopu. Są tu znakomite warunki do łowienia ryb, uprawiania sportów wodnych, nurkowania czy leniwego wygrzewania się w słońcu.
Mozambik to także wiele rezerwatów przyrody z odradzającymi się stadami najprzeróżniejszych antylop, lwów, lampartów i słoni.
Mozambik stal się dzisiaj jedna z ciekawszych destynacji wakacyjnych w Afryce oferując afrykańskie safari połączone z egzotyka tropikalnego wybrzeża i nurkowaniem w krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego.

Wybrane oferty:

12 dni

Nieznany Mozambik - wycieczka do Mozambiku

Mozambik

Nampula – Wyspa Mozambik – Beira – rezerwat Gorongosa – Inhassoro – Bazaruto - Vilankulo

Cena nie zawiera przelotów z Polski

od $ 2755