Botswana wycieczki

To afrykańskie państwo słynie między innymi z wydobycia diamentów oraz bajecznej dzikiej przyrody. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto je odwiedzić – i dlaczego powinieneś to zrobić właśnie z nami.

Botswana – wycieczka pełna wrażeń i piękna

Na początek warto powiedzieć parę słów o tym niezwykłym kraju. Zapoznanie się z charakterystyką miejsca pozwala bowiem odpowiednio przygotować się do wyjazdu, a czasem nawet… przyspieszyć decyzję o podróży!

Położona w południowej części kontynentu Botswana nie ma dostępu do morza, co sprawia, że pod wieloma względami jest uzależniona gospodarczo od Afryki Południowej. Średnia wysokość jej terenów wynosi około 800-900 m n.p.m., a większą część kraju zajmuje półpustynna, bezodpływowa kotlina pustyni Kalahari. Na północy znajduje się bagienny obszar delty rzeki Okawango – największej śródlądowej delty na świecie. Dalej wody przedostają się okresowo na wschód, do niecki słonego jeziora Makgadikgadi. Najważniejszą rzeką kraju jest płynąca przy południowo-wschodniej granicy Limpopo. To wokół niej koncentruje się większość ludności: głównie w stolicy Gabarone oraz we Francistown, ważnego ośrodka przemysłowego i drugiego największego miasta.

W Botswanie panuje klimat podzwrotnikowy suchy, z porą gorącą od października do marca. Opady są tam raczej skąpe (od 750 mm na północy do 125 mm na południu) i nieprzewidywalne. Większość terytorium kraju porasta ciernista sawanna, a resztę (około 1%) suche formacje roślinne (w dolinie rzeki Chobe na północy).

Swoją sławę w świecie turystyki Botswana zawdzięcza wielu znakomitym rezerwatom, charakterystycznej delcie Okawango oraz najliczniejszym na ziemi stadom słoni, które powoli zaczynają stawać się zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

Botswana – wycieczki z lokalnym przewodnikiem

Duże doświadczenie w turystyce pozwala nam organizować wycieczki pełne niezapomnianych wrażeń i pięknych kadrów. Dzięki wieloletniemu pobytowi na kontynencie afrykańskim możemy jednak dzielić się i inną perspektywą – perspektywą lokalnych mieszkańców. To dzięki tej wiedzy sprawnie i bezpiecznie poruszamy się po terytorium całego kraju, mając dostęp do atrakcji, których na próżno szukać w popularnych przewodnikach.

Jeśli już uwiodła Cię egzotyczna uroda tego afrykańskiego kraju – czekamy na kontakt, aby móc pokazać Ci jeszcze więcej! Organizujemy wycieczki indywidualne i grupowe, w tym cieszące się największą popularnością wycieczki objazdowe.

Czy można bezpiecznie wyjechać na wycieczkę do Botswany?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie w kontekście obecnej sytuacji sanitarnej. Czasy są niepewne, ale to nie znaczy, że musimy rezygnować z zagranicznych podróży!

Botswana jest otwarta dla turystów – warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego zaświadczenia o szczepieniu przeciw Covid-19 lub testu PCR wykonanego maksymalnie 72h przed wyjazdem. Otwarte są wszystkie rezerwaty, hotele, lodge’e, muzea i restauracje. W obiektach zamkniętych, takich jak centra handlowe, banki i sklepy, obowiązuje noszenie masek. Nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu się między prowincjami, wycieczki objazdowe są więc jak najbardziej możliwe.

Wybrane oferty:

13 dni

Safari życia - wyprawy do Afryki

RPA, Zimbabwe, Botswana

Johannesburg - Musina - Wielkie Zimbabwe - Bulawayo - Rezerwat Matobo - Rezerwat Hwange - Wodospady Wiktorii - Rezerwat Chobe - Delta Okavango - Maun - Johannesburg

cena z przelotem z Polski, nie zawiera obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $ 520

Terminy:
14.09-26.09.2022

od 14599 zł

Rezerwuj11 dni

Afrykański Ekspres i Wodospady Wiktorii - wycieczka do RPA i Zimbabwe

RPA. Zimbabwe, Botswana

Durban – St Lucia – Eswatini (Swaziland) – Park Krugera – Trasa Panoramiczna – Wodospady Wiktorii - opcjonalna Botswana - Johannesburg – Pretoria

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $450

Gwarantowane daty:
20.08 - 30.08.2022
17.09 - 27.09.2022
15.10 - 25.10.2022
05.11 - 15.11.2022

od 7949 zł

Rezerwuj13 dni

RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana 13 dni - wycieczka do Afryki Południowej

RPA, Zimbabwe, Botswana

Kapsztad – Durban – St Lucia – Eswatini (Swaziland) - Park Krugera - Wodospady Wiktorii - opcjonalna Botswana - Johannesburg - Pretoria

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $510

Terminy:
18.08 - 30.08.2022
15.09 - 27.09.2022
13.10 - 25,10.2022
03.11 - 15.11.2022

od 9549 zł

Rezerwuj12 dni

Śladami Rhodesa - podróż do Afryki Południowej

RPA, Zimbabwe, Botswana

Kapsztad - Johannesburg - Pretoria - Kruger Park - Wododspady Wiktorii, opcjonalna Botswana

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $450

Terminy:
04.10 - 15.10.2022

od 9099 zł

Rezerwuj18 dni

Piaski Kalahari

Namibia - Botswana - Zimbabwe

Windhoek - Sossusvlei - Swakopmund - Wybrzeze Szkieletow - Etosha - Caprivi - Okavango - Chobe - Wodospady Wiktorii

Cena zawiera przelot z Polski do i z Windhoek, a VFA do WIndhoek, cena nie zawiera opłat wstepu €-520

Terminy:
17.10 - 03.11.2022

od 17629 zł

Rezerwuj13 dni

Wyprawa do Wodospadów Wiktorii, Zimbabwe, Botswany i RPA

Zimbabwe, Botswana, RPA

Johannesburg – Messina – Great Zimbabwe – Bulawayo – Motopos – Hwange – Wodospady Wiktorii – Chobe – Francistown – Sun City – Pretoria

Cena z przelotem z Polski do i z Johannesburga, nie zawiera oplat wstepu $ 430

cena na zapytanie