Botswana

Botswana jest otwarta dla turystyki; jedynym warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego 72 godziny testu PCR. Otwarte są wszystkie rezerwaty, hotele, lodge, muzea i restauracje. W obiektach zamknietych jak np. centra handlowe, banki i sklepy obowiazuje noszenie masek. Nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu sie miedzy prowincjami. Nie obowiazuja żadne paszporty szczepionkowe.

Botswana, położona w południowej części Afryki, nie ma dostępu do morza, co sprawia, że pod wieloma względami jest ona uzależniona gospodarczo od Afryki Południowej.
Większą część kraju zajmuje półpustynna bezodpływowa kotlina pustyni Kalahari. Jej średnia wysokość wynosi około 800-900 m n.p.m. Na północy znajduje się bagienny obszar śródlądowej delty rzeki Okavango. Okresowo wody przedostają się dalej na wschód do niecki słonego jeziora Magkadikgadi. Najważniejszą rzeką Botswany jest położona na południowo-wschodniej granicy Limpopo, gdzie koncentruje się większość ludności Botswany, w dwóch miastach, Francistown i stolicy Gabarone.
W Botswanie panuje klimat podzwrotnikowy suchy z porą gorącą od października do marca. Opady są skąpe (od 750 mm na północy do 125 mm na południu) i nieprzewidywalne. Większość terytorium kraju porasta ciernista sawanna, a około 1% suche lasy buszowe (w dolinie rzeki Chobe na północy). Botswana sławę swą zawdzięcza wielu znakomitym rezerwatom, delcie Okavango oraz największym w tej chwili na ziemi stadom słoni, które zaczynają już być zagrożeniem dla naturalnego środowiska.

Wybrane oferty:

11 dni

Afrykański Ekspres i Wodospady Wiktorii - wycieczka do RPA i Zimbabwe

RPA. Zimbabwe, Botswana

Durban – St Lucia – Eswatini (Swaziland) – Park Krugera – Trasa Panoramiczna – Wodospady Wiktorii - opcjonalna Botswana - Johannesburg – Pretoria

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $450

Gwarantowane daty:
30.03-09.04.2021

od 7329 zł

Rezerwuj13 dni

RPA - Wodospady Wiktorii - Botswana 13 dni - wycieczka do Afryki Południowej

RPA, Zimbabwe, Botswana

Kapsztad – Durban – St Lucia – Eswatini (Swaziland) - Park Krugera - Wodospady Wiktorii - opcjonalna Botswana - Johannesburg - Pretoria

Cena z biletem z Polski, nie zawiera przelotów lokalnych oraz obowiązkowej opłaty gotówkowej ok. $510

Terminy:
28.03-09.04.2021

od 9099 zł

Rezerwuj