Tropikalna Północ i nurkowanie na Madagaskarze

Tropikalna Północ i nurkowanie na Madagaskarze

Tropikalna Północ i nurkowanie na Madagaskarze

D1       PARYŻ – ANTANANARIVO
Wylot z Warszawy do Paryża i stamtąd do Antananarivo
Przylot do Antananarivo, gdzie rozpocznie się nasza wycieczka: Tropikalna Północ i nurkowanie na Madagaskarze.
Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu przy lotnisku.

D2       ANTANANARIVO – ANDASIBE, PERINET
Po śniadaniu jedziemy w kierunku położonego w samym sercu wilgotnych lasów tropikalnych Andasibe (Perinet), 2 godziny jazdy samochodem od Antananarivo. Po drodze mijamy pola ryżowe i małe wioski o charakterystycznej architekturze płaskowyżu malagaskiego, zatrzymujemy sie na farmie Pereyra gdzie ogladamy setki gatunkow kameleonow, przeroznych endemicznych plazow, gadow i nietoperzy. Lunch i odpoczynek w lodgu w Perinet. Tuż przed zmierzchem wybieramy sie na wyspę lemurów w poszukiwaniu nocnych lemurow: lemurek myszowaty, lemur karlowaty, wschodni lemur welnisty, jak rowniez endemicznych gatunkow plazow i gadow, glownie kameleonów.
Kolacja i nocleg w lodgu.

 D3       PERINET – TANA
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Andasibe (Perinet) – jedynego miejsca, gdzie można zobaczyć największe na świecie lemury: mityczne Indri Indri. Istnieją różne legendy o Indri, jedna z nich głosi, że lemury te pochodzą od człowieka. Spacer po górskim lesie deszczowym jest wyjątkowy ze względu na możliwość zobaczenia wielu innych gatunków lemurów, ptaków, gadów (kameleony) i bezkręgowców oraz – jak twierdzą niektórzy eksperci – największą liczbę gatunków żab niż w innych lasach deszczowych na Ziemi. Dla miłośników przyrody Park oferuje kolorowe orchidee, paprocie i wiele więcej roślin typowych dla tego regionu.
Po południu przejazd do Antananarivo. Kolacja i nocleg w hotelu w pobliżu lotniska.

D4       DIEGO SUAREZ (Antsiranana)
Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Diego Suarez. Zwiedzanie ciekawego miasta o niemal nienaruszonym kolonialnym charakterze, którego nazwa została przemianowana na Antsiranana. W dawnych czasach uwazane bylo  za stolice pirackiej republiki Libertaria. Dzisiaj jest to jeden z ważniejszych portów Madagaskaru.
Kolacja i nocleg w hotelu.

D 5      PARK NARODOWY AMBER
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amber. Rezerwat został założony w 1958 roku jako pierwszy Park Narodowy Madagaskaru. Wulkaniczny masyw gory Amber posiada unikalny mikroklimat i wznosi się na wysokość 1475 m i pokryty jest unikalna roslinnoscia deszczowego lasu. Mozna tu spotkac endemiczne drzewiaste paprocie malagaskie,  cykady, pasozytnicze orchidee i olbrzymie figi dusiciele oplatajace drzewa.W rezerwacie występują unikalne lemury Stanford, brazowe, koronowe oraz mangusty pierscienioogonowe. Mozna ty spotkac takze wiele gatunkow kameleonow z najmniejszym mierzacym zaledwie centymetr. Wodospady, rzeki, strumienie i jeziora są źródłem wody dla wielu mieszkancow północnego Madagaskaru. Przebogata endemiczna fauna i flora przyciąga wielu globtroterów i przyrodnikow z calego swiata. Całodzienne zwiedzanie parku narodowego z przerwą na lunch (nie wliczony w cenę).
Kolacja i nocleg w hotelu.

D 6      DIEGO SUAREZ – ANKARANA – CZERWONE TSINGY
Po śniadaniu udajemy się w kierunku specjalnego rezerwatu Ankarana, żeby zobaczyć niezwykłe i niespotykane nigdzie indziej na świecie fascynujące formacje skalne: Tsingy. Wizyta w Red Tsingy, oraz w jaskini nietoperzy. Następnie przejeżdżamy do Iharana Bush Camp. Obóz położony jest na skraju jeziora z widokiem na masyw Tsingi, zaledwie kilka kroków od Mahavavy River. Przepiękne położenie campu jest jego dodatkową atrakcją. Znajdziemy się sami wśród przepięknej dzikiej przyrody: bez telewizji, telefonów i klimatyzacji. Wieczorem odpoczynek na tarasie z widokiem na jezioro, gdzie będziemy podziwiać fantastyczny zachód słońca, które oświetla bajkowym blaskiem masyw Tsingi.
Kolacja i nocleg w Iharana Bush Camp.

 D 7      ANKARANA – ANKIFY – NOSY BE
Po śniadaniu wyruszamy do Ankify, skąd odpływamy łodzią do Nosy Be. Po drodze wizyta na plantacjach kakao – Millot. Plantacja ta zaopatruje znanych producentów czekolady w jedno z najlepszych ziaren. Znajdują się tutaj również plantacje Ylang Ylang, Vetiveru, patchouli, z których produkowane są perfumy i aromatyczne oleje w sposób naturalny. Następnie transfer łodzią na Nosy Be (45 min) i przejazd do hotelu.
Kolacja i nocleg w lodgu w Nosy Be.

D 8/9   NOSY BE
Dni wolne w Nosy Be, można przeznaczyć na wypoczynek lub zajęcia fakultatywne, m.in:

 • wizyta w Nosy Sakatia – mozliwosc nurkowania na nienaruszonych rafach koralowych
 • zwiedzanie wyspy Nosy Be z wifdokowymi wzgorzami wulkanicznymi
 • wyspy Nosy Komba and Tanikely
 • Lokobe Reserve
 • Nosy Iranja
 • Baobab Beach
 • palntacja Ylan ylang , patchuli i wytwornia ekstraktow do produkcji perfum wraz z rezerwatem lemurow

Kolacja i nocleg w lodgu w Nosy Be.

D 10    NOSY BE – ANTANANARIVO
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Antananarivo. Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wycieczka: Tropikalna Północ i nurkowanie na Madagaskarze.

D 11    Wylot do Polski

 

Tropikalna Północ i nurkowanie na Madagaskarze

Więcej propozycji wyjazdów na Madagaskar znajdziesz tutaj i tutaj.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38