Mozambik – nurkowanie

Mozambik w ostatnich latach zyskał dużą popularnosć miedzynarodową jako destynacja nurkowa dzięki łatwo dostepnym rafom koralowym w okolicy połwyspu Inhamabane. Szczególnie ciekawe są tu spotkania z wielkimi mantami przypływającymi blisko brzegu na okresowe czyszczenie ich skóry przez wystepujące tutaj maleńkie rybki. Od sierpnia zaczynają też przepływać tędy wieloryby i olbrzymie rekiny wielorybie. Żółwie, delfiny, kika gatunków węgorzy morskich i niepoliczalna liczba gatunków tropikalnych ryb żyjących na bogatej rafie są już tylko dodatkiem do i tak wspanialej fauny w Inhambane. Wiekszość centrów nurkowych umiejscowiła się w maleńkim miasteczku TOFO. Tam też założona została stacja badawcza National Geographic. Bogactwo rafy spowodowało powstanie kolejnych ośrodkow wypoczynkowych z centrami nurkowymi jak Coconut Bay i Guinjata. Położone są one najbliżej rafy i dlatego wybór ciekawych miejsc do nurkowania i fotografii podwodnej jest wręcz nieograniczony.
Niedaleko od Pólwyspu Inhambane, na południe znajduje maleńka miejscowość, Zavora, z której wypływa się na rafę oferującą oprócz różnorodnych tropikalnych ryb, spotkania z mantami, barrakudami, tuńczykami, rekinami wielorybimi a przede wszystkim niezwykle barwne miekkie korale i ponad 180 gatunków jaskrawo kolorowych nudibranches czyli slimaków nagoskrzelnych.
W Mozambiku , w oklicach Vilankulo i wysp Bazaruto można też spotkać unikalne ssaki morskie dugonie.

Wybrane oferty:

10 noclegów

Nurkowanie w Mozambiku i safari w RPA

Mozambik, RPA

Johannesburg – Mozambik: Inhambane – Maputo – Park Krugera – Johannesburg - Pretoria

cena nie zawiera przelotu i opłat wizowych

cena na zapytanie10 dni

RPA i nurkowanie w Mozambiku 10 dni

RPA - Mozambik

Johannesburg - przelot do Mozambiku- Inhambane - przelot do Maputo - Park Krugera - Johannesburg

Cena nie zawiera kosztów przelotu Wawa-Johannesburg-Wawa (ok.3200 pln) oraz JNB-Inhambane-Maputo (ok. 320 Euro)

cena na zapytanie14 dni

RPA, Mozambik, nurkowanie, 14 dni

RPA - Mozambik

Johannesburg - przelot do Inhambane - przelot do Maputo - Park Krugera - Swaziland - Sodwana Bay - St Lucia - Hluhluwe - Durban - przelot do Johannesburga - Pretoria

Cena nie zawiera kosztów przelotu Wawa-Johannesburg-Wawa (ok.3200 pln) oraz JNB-Inhambane-Maputo (ok. 320 Euro)

cena na zapytanie