Mauritius – nurkowanie

Wczasy na Mauritiusie to zwykle kilkudniowy pobyt w ekskluzywnym hotelu albo pensjonacie nad samym oceanem badź w odległości krótkiego spaceru od jego brzegu. Niemal wszystkie renomowane hotele mają swoje własne centra nurkowe i można w nich zarówno spróbować kilku płytkich zanurzeń z akwalungiem jak również zrobić pierwsze stopnie licencji nurkowych PADI lub CMAS uprawniających do nurkowania na całym świecie.
Mieszkając w pensjonacie trzeba znależć w pobliżu centrum dostępne dla wszystkich turystów, a nie tylko dla gości hotelowych. Takie szkółki nurkowe znajdują się wyłącznie w północnej części wyspy, w okolicy maleńkiego miasteczka turystycznego Grand Bay.
Dla początkujących wybór hotelu na wyspie nie jest może bardzo istotny bo w czasie pierwszych zanurzeń bardziej skupieni są na opanowaniu sprzętu i oswojeniu się z kilkoma metrami wody nad głową niż podziwianiu widoków we wspaniale przezroczystej wodzie.
Doświadczeni nurkowie, zwykle nie gustujący w drogich hotelach, powinni zdecydowanie wybierać pensjonaty w północnej części wyspy gdzie podwodny świat oferuje największą różnorodność podwodnych krajobrazów od skupisk tropikalnych ryb poprzez koral, podwodne jaskinie, wraki, pola anemonowe do wypraw na pobliskie wyspy i do słynnego gniazda rekinów przy Gołębiej Skale.
Przyhotelowe centra nurkowe, rozpieszczone duża ilością klientów, najczęściej oferują w kółko te same 3-4 miejsca nurkowe odmawiając jakichkolwiek nurkowań specjalnych jak np bardzo ciekawe nurkowania nocne.
Wybierając hotel na Mauritiusie należy pamiętać, że wschodni brzeg wyspy przez większą część roku wystawiony jest na działanie południowo wschodnich wiatrów, a więc woda jest tam zawsze bardziej wzburzona niż na spokojnej północy. Pomiędzy majem a sierpniem nurkowanie na wschodzie bywa bardzo trudne.
Za to północ oferuje bardzo dobre warunki przez cały rok. Jest to również jedyne miejsce gdzie można znaleźć niezależne szkółki nurkowe gotowe pokazać najciekawsze miejsca na dnie oceanu.
Jedna z takich szkółek w Grand Bay była kontynuacja naszego Neptune Diving, prowadzona była od 2005 do 2020 roku przez Wojtka Maruszewskiego pod nazwą „WOJTEK DIVING”. Po niespodziewanej śmierci Wojtka oferujemy naszym klientom sasiednią bazę prowadzona przez najbardziej doswiadczonego na wyspie nurka Hugh Vitriego.
Nasza główna oferta obejmuje prawie wszystkie hotele na Mauritiusie, ale na zamówienie pojedynczych nurków bądź klubów nurkowych organizujemy również wyjazdy z zakwaterowaniem w pensjonatach i opracowanym programem nurkowań z Hugh bądź innymi centrami nurkowymi w bardziej odległych hotelach.
Szczegółowy opis miejsc nurkowych na Mauritiusie w moim artykule w WIELKIM BŁĘKICIE, http://www.wielkiblekit.pl/nurkowanie/mauritius

Wybrane oferty:

Nurkowanie na Mauritiusie (artykul z miesiecznika Wielki Blekit)

Mauritius to wyspa pięciogwiazdkowa. Wszystko tutaj jest naj... najpiękniejsze plaże, najdroższe hotele i najwspanialsze wakacje. Oczywiście jest też przepiękny podwodny świat i dziewicze rafy i to właśnie one przyciągają tutaj coraz więcej nurkujących turystów.

Mauritius jeszcze jako bezludna wyspa, zasiedlony został przez Holendrów już 400 lat temu...................