Madagaskar – wyspa lemurów i baobabów

Madagaskar – wyspa lemurów i baobabów

Dzień 1. Warszawa – Antananarivo.
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, lot na Madagaskar. Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (potocznie zwanej Tana) na międzynarodowe lotnisko Ivato. Przekazanie dokumentów podróżnych i załatwienie formalności wizowych. Przejazd do miasta.
Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu.

Dzień 2. Antananarivo – Andasibe (145 km, 4h jazdy z postojem).
Śniadanie. Wyjazd do Andasibe, przejazd przez typowy krajobraz wyżynny oraz wschodni las deszczowy. Zatrzymamy się na wizytę w Peyreras – farmie, gdzie żyją różne gatunki endemicznych gadów i płazów, łącznie z najmniejszym i największym gatunkiem kameleona na świecie, ciekawe gatunki żab, insektów, węży i krokodyli. Po wizycie w parku kontynuacja trasy do Andasibe. Wieczorem wizyta w Mitsinjo Forest – możliwość zaobserwowania nocnego życia lemurów, kameleonów i żab. Park Narodowy Mantadia jest obszarem chronionym, składającym się głównie z lasów podstawowych i wtórnych wschodniej części Madagaskaru, 145 km od stolicy. Szeroka różnorodność gatunków znajduje tutaj schronienie w gęstym lesie, bardzo wiele gatunków endemicznych i zagrożonych wyginięciem z Indri Indri czyli największym żyjącym na świecie lemurem. Ten rejon jest również najlepszym do obserwacji endemicznych ptaków. Lodge usytuowana jest nad brzegiem rzeki, która wpływa do jeziora. Spokojna i cicha okolica z dużą ilością ptaków, nawiedzana jest przez Indri, jest to ideale miejsce relaksu wśród lasów deszczowych Madagaskaru. Lodge ma własny rezerwat, gdzie jest Wyspa Lemurów, na której można zbliżyć się do oswojonych lemurów.Kolacja i nocleg w Vakona Forest Lodge.

Dzień 3. Andasibe.
Po śniadaniu spacer w rezerwacie Analamazaotra, gdzie zobaczymy występujące tylko tutaj na świecie największe lemury Indri Indri. Po południu powrót do Antananarivo. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4. Antananarivo – Antsirabe – Miandrivazo (395 km, ok. 10 h).
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny, dominują tutaj tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Przejazd przez Ansirabe i kontynuacja podróży do Miandrivazo. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 5. Miandrivazo – Morondava (210 km, ok. 5h).
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Morondava – ekonomicznej i administracyjnej stolicy obszaru Menabe, miasta portowego położonego nad morzem. Wokół miasta znajdują się plantacje ryżu, kukurydzy, manioku, bawełny oraz hodowle malgaskiego bydła – Zebu. Po południu, wycieczka drewnianą łodzią przez lasy mangrowe (namorzyny) do miejscowych wiosek rybackich. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6. Morondava – Belo Sur Tsiribihna – Bekopaka.
Po śniadaniu wyjazd samochodem 4×4 do Bekopaka. Lunch po przekroczeniu rzeki Tsiribihina w Belo Sur Tsiribihina – niewielkiej miejscowości usytuowanej 90 km na północ od miasta Morondava. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w Bekopaka. Nocleg i kolacja w Jardin Des Tsingy.

Dzień 7. Bekopaka.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha – fenomenalnego górskiego Parku Narodowego wpisanego przez UNESCO na Światową Listę Dziedzictwa Przyrody, gdzie spacerując przez skalne labirynty, wędrujemy na punkt widokowy z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Leśny kanion zamieszkały jest przez lemury i ptaki. Endemiczna roślinność jest wyjątkowa ma niespotykane właściwości lecznicze. Trasa wycieczki, zataczając koło, zakończy się na przełomie rzeki Manabolo. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja i nocleg w w Jardin Des Tsingy.

Dzień 8. Bekopaka.
Powrót do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobabów – ogromnych drzew, które rosną „do góry korzeniami”. Na całym kontynencie występuje tylko jeden gatunek, dlatego pozostałe sześć występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Aleji Baobabów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9. Morondava – Antananarivo.
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Antananarivo, transfer do hotelu. Pagórkowata okolica, w której leży Tana, pełna jest kontrastów: czerwone gliniane domy, kościoły z wieżami odizolowane na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i zielonych pól ryżowych, kręte uliczki, liczne i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów. Antananarivo jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Następnie wizyta na rynku sztuki ludowej La Digue. Kolacja i odpoczynek w hotelu. Przejazd na lotnisko

Dzień 10. Warszawa.
Lądowanie w Warszawie.


Cena dostępna na zapytanieCena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Antananarivo – Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w lodgach ( hotelach), wyżywienie; śniadania i obiadokolacje
 • zwiedzanie wg programu
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w jęz. angielskim i polskiego pilota.

Cena nie zawiera (kwoty dopłat – patrz formularz rezerwacji):

 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników
 • kosztów uzyskania wizy
 • kosztu przelotu wewnętrznego płatne przy rezerwacji 315 euro/os
 • biletów wstępu do parków i rezerwatów oraz opłat lokalnych – ok 400 euro/ os ( płatne pilotowi obowiązkowo po przylocie )
 • lunchów

 


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38