Madagaskar – w krainie lemurów

Madagaskar – w krainie lemurów

Dzień 1. Wylot
Wylot z Warszawy do Antananarivo, przylot późnym wieczorem, spotkanie z lokalnym przedstawicielem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2. Antananarivo
Po śniadaniu zwiedzanie miasta Antananarivo. Pagórkowata okolica, w której leży Tana, pełna jest kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i jaskrawo-zielonych pól ryżowych wplątanych między dzielnice miasta, kręte uliczki i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Antananarivo – Andasibe (ok. 145 km)
Śniadanie w hotelu, następnie przejazd w kierunku wschodnim do Andasibe przez typowy krajobraz gór i wschodnich lasów deszczowych. Przystanek na zwiedzanie rezerwatu Peyreras, gdzie można zobaczyć występujące wyłącznie na Madagaskarze kameleony, żaby, węże oraz inne endemiczne gady i płazy. Przyjazd do Andasibe. Zakwaterowanie i odpoczynek. Następnie wieczorny spacer po lesie Mitsinjo w poszukiwaniu nocnych lemurów, jak również endemicznych gatunków kameleonów, gadów i płazów. Nocleg w hotelu.

Dzień 4. Andasibe
Śniadanie w hotelu. Poranny spacer w rezerwacie Analamazaotra zamieszkałego przez lemura Indri Indri – największego żyjącego gatunku lemura. Rezerwat zamieszkały jest przez 6 gatunków lemurów dziennych – Indri Indri, czarno-biały – ruffed lemur, diademed sifaka lemur, common brown lemur, grey bamboo lemur i red bellied lemur. Mantadia jest również jednym z najlepszych miejsc do obserwacji ptaków, można tutaj znaleźć endemiczne gatunki. Po wizycie w parku powrót do hotelu. Po południu wizyta w prywatnym rezerwacie Vakona oraz na małej wyspie lemurów. Nocleg w hotelu.

Dzień 5. Andasibe – Antananarivo – Antsirabe (ok. 315 km)
Śniadanie w hotelu. Powrót do Antananarivo. Przejazd dalej, na południe do Antsirabe przez typowy krajobraz górski, pomarańczowych wzgórz i dwupiętrowych domów w tym samym kolorze. Przystanek w wiosce Antsahabe, która jest typową osadą plemienia Merina. Miejscowa ludność żyje z rolnictwa i rzemiosła wyrabianego głównie z ratafii. Po południu krótkie zwiedzanie miasta Antsirabe, które słynie z ciepłych źródeł i ciekawego, największego na Madagaskarze kompleksu sanatoryjnego. Antsirabe było również ośrodkiem wypoczynkowym dla mieszkańców stolicy. Przejażdżka słynnym „puss puss”, rykszą ciągniętą przez człowieka. Miasto ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz nazywane jest również malgaską stolicą ryksz. Nocleg w hotelu

Dzień 6. Antsirabe – Ambositra – Ranomafana (ok. 260 km)
Śniadanie w hotelu. Z Antsirabe przejeżdżamy do Ambositry znanej z malgaskiego rzemiosła i niepowtarzalnych drewnianych rzeźb. Po południu przejazd do Ambohimahasoa, gdzie zatrzymamy się na typowy malgaski lunch, podczas którego towarzyszyć nam będzie grupa folklorystyczna (lunch serwowany jest na dziedzińcu kościoła protestanckiego, z panoramicznym widokiem na dolinę wsi Betsileo, niewliczony w cenę). Po lunchu kontynuujemy podróż do Ranomafana poprzez lasy eukaliptusowe. Przyjazd do hotelu późnym popołudniem, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 7. Ranomafana
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Ranomafana. Park powstał w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed wycięciem drzew w 1986 roku. Park Ranomafana jest znany z lemurów bamboo (można tu spotkać trzy gatunki tych lemurów) – położony w deszczowym lesie, wśród wzgórz i dolin jest jednym z najładniejszych chronionych obszarów. Podglądanie ptaków, zwiedzanie parku, zamieszkałego licznie przez kilkanaście gatunków lemurów (m.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brązowy). Nocleg w hotelu w Ranomafana.

Dzień 8. Ranomafana – Antsirabe – Antananarivo
Wczesne śniadanie w hotelu. Powrót do Antananarivo. Przejazd do Antananarivo przez ciekawy krajobraz środkowego Madagaskaru, charakterystycznych wiosek składających się z pomarańczowych domów krytych strzechą, wzgórz i dolin pokrytych tarasami pól ryżowych. Po południu odpoczynek w hotelu aż do wylotu po północy. Transfer na lotnisko, odprawa i wylot do Europy.

Dzień 9. Lot powrotny
Przylot do Warszawy.

Cena dostępna na zapytanie


Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa – Antananarivo – Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w lodgach i hotelach ze śniadaniami
 • zwiedzanie wg programu
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w jęz. polskim

Cena nie zawiera

 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników
 • kosztów uzyskania wizy
 • dopłaty do obiadokolacji – 780 pln/ os – płatne przy rezerwacji
 • biletów wstępów do parków i rezerwatów oraz opłat lokalnych – 300 EURO/ os  – płatne obowiązkowo po przylocie gotówką przewodnikowi


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38