Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Złoto Afryki

Dzień 1
Wylot
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Kapsztad, z przesiadką w stolicy europejskiej.

Dzień 2
Kapsztad (ok 100 km)
Przylot do Kapsztadu Zwiedzanie jednego z piekniejszych miast na swiecie (centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu, oraz ogladanie fascynujacej panoramy miasta i zachodu slonca z punktu widokowego Signal Hill. W zalaznosci od pogody mozliwosc wjazdu na Gore Stolowa.
Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 3
Kapsztad – Stellenbosch (250 km)
po sniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspanialych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze slawniejszej farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz mozliwosc ich zakupu. Po poludniu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Franschhoek po czym wracamy do Cape Town do Waterfront gdzie udajemy sie na rejs yahtem na zachod slonca badz przy zlej pogodzie zwiedzamy akwarium 2 Oceanow.
Kolacja w restauracji w Waterfront. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 4
Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei (250 km)
Po sniadaniu calodniowa wycieczka na Przyladek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy sloneczne plaze w Clifton i Camps Bay, dojezdzajac do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtad plyniemy statkiem na wyspe fok – Duiker Island. Nastepnie przejezdzamy wykuta w skale widokowa trasa Chapmans Peak w kierunku Przyladka.
Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejka na szczyt przyladka skad zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykaja sie dwa prady: cieply z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrot do Cape Town wzdluz wschodniego wybrzeza przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinow.
Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 5
Cape Town – Durban -Shakaland – St. Lucia
Rano przelot do Durbanu, zwiedzanie miasta, poczym przejazd do stolicy zuluskiego imperium z czasow Shaki Zulu – Shakaland.
Wieczorem dojezdzamy do St. Lucia.
Kolacja i nocleg w hotelu w St. Lucia

Dzień 6
ST.LUCIA – HLUHLUWE ( 240 km)
– wczesnie rano wyruszamy na safari w rezerwacie Hluhluwe. Rezerwat uważany jest za największe skupisko nosorożców na świecie. Połączone rezerwaty Hluhluwe i Umfolozi są w odróżnieniu od Parku Krugera niezwykle zielonym i górzystym terenem położonym pomiędzy rzekami dającymi nazwę rezerwatom.
Po południu wracamy do miejscowości St Lucia położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków.
Kolacja w jednej z lokalnych restauracji.
Nocleg w Lodge w St Lucia.

Dzień 7
St. Lucia -Swaziland – White River
Po wczesnym śniadaniu przejazd przez ostatnie na świecie absolutystyczne Królestwo Swazilandu.
W kraju tym na niewielkiej powierzchni występują na północnym zachodzie tereny górzyste ( highveld ), w części środkowej wyżynne ( Middleveld ), a na południowym wschodzie równiny ( Lowveld ).
Liczne rzeki i strumienie tworzą gęsta sieć wodną co sprawia, ze Swaziland jest jedną z najlepiej nawodnionych części na południu Afryki. Dlatego tez podróżując przez ten kraj zaobserwujemy ogromne bogactwo naturalnej flory, a także wielkie plantacje trzciny cukrowej. Lunch (nie wliczony w cene) w stolicy Swazilandu polozonej w malowniczej dolinie Ezulwini. Wieczorem zblizamy sie do parku Krugera gdzie zatrzymujemy sie na nocleg.
Kolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

Dzień 8
Safari w Kruger Parku (250 km)
Całodzienne safari fotograficzne w poszukiwaniu słynnej “Wielkiej Piątki” czyli lwa, słonia, lamparta, bawoła i nosorożca. Park Krugera jest największym w Afryce naturalnym rezerwatem zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 mln hektarów. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w największe na świecie bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Park rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo (na północy) do Krokodylej Rzeki (na południu). Jego szerokość wynosi średnio 60 do 90 km. Obszar parku obejmuje ok. 20 tysięcy km kw. i jest podzielony na 16 wyodrębnionych obszarów, zgodnie z typem występującej na nich roślinności. W ostatnich latach został znacznie powiększony o tereny po stronie Mozambiku.
W południe przerwa na lekki lunch (nie wliczony w cenę) i odpoczynek w obozie nad rzeka.
Kolacja i nocleg w hotelu przy Kruger Parku.

Dzień 9
Panorama Route – Pilgrim’s Rest – 3 Rondavels (490 km)
Pierwszy przystanek to pionierskie miasteczko Pilgrim’s Rest, gdzie odkryte były pierwsze złoża złota w RPA. Miasteczko jest żywym skansenem z epoki pionierów i poszukiwaczy złota z wielu autentycznymi domami, restauracjami i hotelami oraz kilku nowymi budynkami odtworzonymi według zachowanych rysunków i zdjęć .
Kolejny przystanek to Okno Boga, które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok.700m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Zatrzymujemy się również przy największych wodospadach w tym rejonie o nazwie Berlin. Przejeżdżamy wzdłuż kanionu rzeki Blyde (trzeci najgłębszy na świecie), oglądamy Bourke’s Luck Potholes (spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde) oraz 3 przedziwne, okrągłe szczyty – Three Rondavels. Późnym popołudniem dojeżdżamy do miasteczka Lydenburg i poprzez osady Dullstroom i Belfast wracamy do Johannesburga .
Kolacja w reginalnej restauracji z dziczyzna pieczoną na mieczach masajskich; Carnivore.
Nocleg w hoteu w Johannesburgu

Dzień 10
Johannesburg – Soweto – Lesedi (150km)
Przejazd do SOWETO- afrykańskiego miasteczka sąsiadującego z Johannesburgiem. Wizyta w dzielnicy Orlando gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla, prezydent Nelson Mandela i biskup Desmond Tutu.
Z Soweto przenosimy sie do Johannesburga do historycznego centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby Dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA.
Następnie wyjazd Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi. Zwiedzanie 4 tradycyjnych wiosek oraz poznanie zwyczajow i kultury głównych plemion południowoafrykańskich. Następnie pokaz tańców.
Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 11
Johannesburg – Lion Park – Pretoria – – lotnisko (150 km)
Po śniadaniu wyjazd do Lion Parku, małego prywatnego rezerwatu lwów na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów 4×4 obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, gepardy, likaony oraz lamparty. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf.
Następnie przejazd do Pretorii gdzie zobaczymy m.in. Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami.
Po południu wyjazd do Johannesburga na lotnisko. Po drodze wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można kupić dobrej jakosci rzeżby, maski wyroby z kości, biżuterie, diamenty i skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i mozliwością wysyłki do Polski
Wylot do Polski

Dzień 12
Przylot do Polski


 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa z międzylądowaniem w porcie europejskim
 • opłaty lotniskowe
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w pokojach 2 os. w hotelach 3,5* i 4*
 • śniadania i obiadokolacje,
 • przejazdy klimatyzowanymi autokarami lub minibusami
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • obsługę polskiego przewodnika podczas trwania całej wycieczki

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne pilotowi jako pakiet – 330 EUR
 • dopłaty do przelotu na trasie Durban – Kapsztad ok. 125 EUR/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
 • lunchów oraz napoi chłodzących i alkoholowych
 • napiwków w restauracjach

 

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za