Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Z Wodospadów Wiktorii do Kapsztadu

Wycieczka zaczyna się w Wodospadach Wiktorii, w Zimbabwe, przecina Botswanę i Namibię kończąc się w Kapsztadzie (Cape Town) w Południowej Afryce.

Proszę wziąść pod uwagę że wycieczka zaczyna się w Wodospadach Wiktorii w niedzielę rano. Jeśli państwo chcieliby spędzić wiecej czasu w okolicy Wodospadów Wiktorii, radzimy zaplanować wczesniejszy przyjazd i rezerwację zakwaterowania na czas przed wycieczką.

Zebranie przed wyjazdem: odbędzie się w punkcie wyjazdu o godz. 17:00 na dzień przed wyjazdem

Punkt wyjazdu: Victoria Falls Rest Camp and Lodge, Parkway Rd.

Zbiórka: 08:00 rano

(S = Śniadanie // L = Lunch // O-K = Obiado-Kolacja)

Dzień 1: Wodospady Wiktorii

Wopdospady Wiktorii są jednym z naturalnych cudów świata. 1700 m szerokości i około 100 m wysokości, wodospady są największą na świecie jednolitą ścianą spadającej wody, niezapominiany widok na każdym safari w Afryce. Przez cały rok można tu odbywać loty lotnią, samolotem lub helikopterem. Wodospady mogą być również podziwiane z wielu punktów widokowych Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe lub ze strony Zambii. Szansa na wspaniałe fotografie z różnych punktów widokowych.

Tutejsze spływy pontonowe należą do najlepszych na świecie. Oprócz ekscytacji które wywołują katarakty 5 stopnia, są też spokojne przepływy pomiędzy stopniami wodnymi pozwalające na podziwianie natury, niepowtarzalnego przełomu rzeki i często pojawiających się u jej brzegów zwierząt.

Entuzjasci bungi jumping będą mieli okazje skoczyć z mostu nad Zambezi, który łączy Zimbabwe z Zambią. (S)

Dzień 2: Wodospady Wiktorii – Park Narodowy Chobe

Dziś rano po śniadaniu wyruszamy z Wodospadów Wiktorii i przekraczamy granicę Botswany. Rozbijamy namioty i przygotowujemy się do Safari w Parku Narodowym Chobe, które odbędzie się po południu. Chobe jest głównym Parkiem Narodowym Botswany, znanym z wielkich stad słoni przychodzących na kąpiele w rzece Chobe. (S, L, O-K)

Dzień 3: Park Narodowy Chobe

Rano wybieramy się na wczesne safari do Rezerwatu Chobe. Po safari wracamy do obozu na lunch. Opcjonalnie: po południu można odbyć wycieczke łodzią po Rzece Chobe.

Dzień 4: Park Narodowy Chobe – Maun

Wyruszamy w połodniowo-zachodnim kierunku do Maun, do naszej bazy obozowej. Opcjonalna wyprawa do Delty Okavango. Będzie to długi przejazd, zatrzymamy się na lunch. (S, L, O-K)

Delta Okavango to ogromne rozlewiska wody która spływa z gór w Angoli i rozlewa się na pustyni Kalahari formując najwiekszą na świecie śródlądową deltę. Jest tu wiele egzotycznych wysp. Delta jest znana z nieprawdopodobnej ilości gatunków ptactwa. Żyje tu również wiele innych rzadko spotykanych zwierząt wystepujących tylko w tej części południa Afryki.

Dzień 5: Okavango Delta

Możliwa będzie opcjonalna wyprawa do rozlewisk Okavango; na 3 dni / 2 noce w lokalnie wyrabianych drewnianych dłubankach zwanych „mokoro”. Miejsce gdzie można wynająć mokoro leży 1-2 godziny na północ w głab rozlewisk Okavango. Mokoro będzie prowadzone przez naszych lokalnych przewodników krętymi przesmykami wodnymi delty. Przewodnicy wybiorą najlepsze miejsce na rozbicie obozu na nocleg. Popołudniowe piesze safari pozwoli nam na bliski kontakt z przyrodą delty. (S, L, O-K)

Dzień 6: Okavango Delta

Oczekuje nas dzień odpoczynku, relaksu i dalszej przygody w Delcie. Będzie okazja na wzięcie udziału w kilku zajęciach takich jak piesze safari, pływanie, wycieczki mokoro (S, L, O-K)

Dzień 7: Okavango Delta – Maun

Ostatnia okazja na piesze safari, przed pakowaniem się i powrotem do Maun. Po przybyciu do Maun kilka godzin na opcjonalne safari fotograficzne odbywane samolotem. (S, L, O-K)

Dzień 8: Maun – Rundu

Wyjezdzamy z Maun w południowo-zachodnim kierunku wzdłuż Rzeki Kavango poczym skręciwszy na północ wjeżdżamy do Kaprivi należącego terytorialnie do Namibii. Przystanek dla zaopatrzenia w prowiant w Rundu i przejazd do pobliskiego obozu malowniczo położonego nad brzegiem rzeki Kavango. Od czasu do czasu przy obozie mozna zobaczyć pasące się hipopotamy. (S, L, O-K)

Dzień 9: Rundu – Etosha (Namutoni)

Po poludniu wjeżdżamy do Parku Narodowego Etosha. Jest to jeden z dwóch głównych rezerwatów natury w Namibi, którego powierzchnia przekracza ponad 20 tyś. km kwadratowych. Żyje tu wiele gatunków zwierząt. Rezerwat jest położony w wokół suchego dna jeziora Etosha. Sieć dróg żwirowych pozwoli nam dostać się do najbardziej oddalonych części Parku. Jedną z charakterystycznych cech parku są oświetlane nocą wodopoje w obozach Okakuejo, Halali i Namutoni. Wieczór spędzimy na oglądaniu dziekich zwierząt przy wodopoju. (S, L, O-K)

Dzień 10: Etosha (Okaukuejo)

Całodzienne safari podczas którego przejedziemy 150 km przez park ze wschodu na zachód. Po całodniowym safari będziemy mogli spędzić jeszcze jeden wieczór oglądając dzikie zwierzęta przy oświetalnym wodopoju. (S, L, O-K)

Dzień 11: Etosha – Cheetah Park

Cheetah Park (Park Gepardow) to prywatna farma gdzie bedziemy mogli nauczyć się więcej o ochronie gepardów w Namibii. Poznamy z bliska te wspaniałe zwierzęta a z niektórymi bedziemy mogli zrobić sobie zdjęcia. (S, L, O-K)

Dzień 12: Cheetah Park – Spitzkoppe

Całodniowy przejazd do Spitzkoppe gdzie znajduje się jeden z bardziej znanych charakterystycznych punktów Namibi; formacja skalna wysokosci 1728m. W jej okolicy można zobaczyć prehistoryczne malowidła skalne, będące pracą myśliwych (Buszmenów) sprzed tysięcy lat. Nocleg pod gwiazdami w pobliżu słynnej góry jest koniecznością. (S, L, O-K)

Dzień 13: Spitzkoppe – Swakopmund

Jedziemy wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego na południe. Zatrzymujemy się przy kolonii fok w Cape Cross. Z 23 koloni „Cape Fur” wzdłuż wybrzeża Południowej Afryki i Namibi, Cape Cross jest największa. Foki żyją tutaj przez cały rok, w ilości 80 – 100 tys. Podczas sezonu rozmnażania liczba ta podnosi sie do 200 tys. W 1446 roku, Diego Cao, Portugalaski żeglarz, wzniósł tu kamienny kzyż którego kopie możemy oglądać do dzisiaj; był pierwszym Europejczykiem który wylądował na wybrzeżu Namibi. Późnym popołudniem przyjeżdżamy do Swakopmund. (S, L)

Dzień 14 & 15: Swakopmund

Swakopmund został ufundowany w 1892 podczas rządu Niemieckich kolonialistów. Wyraźna charakterystyka czasów kolonialnych została tu doskonale zachowana. W Swakopmund jest kilka dobrych restauracji, barów, kawiarni i wiele sklepów rzemiosła i sztuki, które sprzedają Namibijskie wyroby lokalnych artystów. Są tu plaże po których można spacerować. Można odwiedzić muzeum, akwarium i kilka gallerii. Jedną z ciekawszych jest galeria naturalnych kryształów i kamieni półszlachetnych.

Poza tym można brać udział w dodatkowych wycieczkach, jeżdzić na quadach, sand boarding (deski do jazdy na piasku), skakać na spadochronie, latać na lotniach nad pustynia, uprawiać sporty wodne, golf, wynajać 4×4 do jazdy po wydmach. (śniadanie w obydwa dni) (S)

Dzień 16: Swakopmund – Seseriem

Wyruszamy ze Swakopmund na południe i przejeżdżamy przez Walvis Bay (Zatoka Wielorybów) wzdłuż Oceanu Atlantyckiego po czym skręcamy na pustynie Naukluft w kierunku Seseriem. W pobliżu znajduje się Sossusvlei, otoczona morzem pomarańczowych wydm piaskowych, (niektórych o wysokosci ponad 300 m) bedacych jednymi z najwyższych wydm na świecie. Południe spędzamy na poznawaniu tej zadziwiającej okolicy. Zobaczymy zachód słońca z góry wydmy 45 – będzie to niezapomniany widok. (S, L, O-K)

Dzień 17: Seseriem – Okolica Helmringhausen

Zostawiamy za sobą okolice Namib Naukluft Park i jedziemy dalej na południe. Wybieramy miejsce na oboz – niezależnie od decyzji w którym miejscu spędzimy tą noc, będzie to równie ciekawe przeżycie. (S, L, O-K)

Dzień 18: Okolica Helmringhausen – Kanion Fish River

Wyruszamy do obozu namiotowego Hobas i do Kanionu Fish River, drugiego największego na świecie, który według często spotykanej opinii, jest najbardziej niezwykłym kanionem, o dlugości 161km, szerokości do 27km i o głębokości 550 m. Zewnętrzna część kanionu została stworzona przez działanie górotwórcze, a wewnętrzna stworzona dzięki erozji rzeki Fish. (S, L, O-K)

Dzień 19: Kanion Fish River – Orange River

Krotki przejazd na poludnie do okolicy Orange River (Pomaranczowej Rzeki) ktora jest naturalna linia graniczna miedzy RPA i Namibia. Rekomendujemy (opcja) pol-dniowa wycieczke kajakiem po Rzece Pomaranczowej. Bedzie to dobra okazja ogladania ptactwa podczas malowniczej i relaksujacej przejazdzki. (S, L, O-K)

Dzien 20: Orange River – Kapsztad (Cape Town)

Wyruszamy na dlugi przejazd przez tereny plantacji winogron rejonow Namaqualand i Ceres polozonych wzdluz drogi do Kapsztadu (Cape Town), miasta, ktore jest rowniez znane jako „Matka Miast” RPA. (S,L)

Dzien 21: Kapsztad (Cape Town)

Dziś rano będzie koniec naszej podróży. Jeśli Państwo chcieli by wziąć udział w zajęciach w okolicy Cape Town lub spędzic więcej czasu w tym mieście, radzimy zaplanowanie dłuższego pobytu po wycieczce. Chętnie pomożemy w organizowaniu zakwaterowania i zajęć którymi Państwo się interesują.

__________________________________________________________________

Opłata Lokalna US$ 600 (za osobę)

__________________________________________________________________

Opcjonalne zajęcia poczas wyprawy:

Kajak na Rzece Orange ½ dnia US$ 60

Wycieczka na pieszo po pustyni w Sossusvlei: US$ 30

Kajak (Mokoro) na Okovango Delta (3 dni): US$ 180

Park Narodowy Wodospady Wiktorii: US$ 24

(ceny moga ulec zmianie)

Uwaga: Program ten jest orientacyjny i moze sie roznic z dnia na dzien zaleznie od stanu drog, pogody, politycznej sytuacji i decyzji grupy. W zwiazku z nowymi prawami turystycznymi w niektorych krajach w ktorych dzialamy, jest mozliwosc ze zajdzie zmiana ciezarowki i ekipy podcas wycieczki.

Wszystkie ceny i lokalne oplaty moga ulec zmianie w zależności od terminu wycieczek, ilości osób, zmian cen, dostepnosci miejsc oraz wahań kursów walut.

Wszystkie daty odjazdów gwarantowane:


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za