Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Z Kapsztadu do Wodospadów Wiktorii

Wyprawa zaczyna się w Cape Town (Kapsztad), podróżując na północ przez Południową Afrykę, Namibię i Botswanę kończąc się w Zimbabwe przy Wodospadach Wiktorii.

Wyjazd jest z Cape Town (Kapsztad) wcześnie rano w niedziele. Jeśli Państwo chcieli by spędzić więcej czasu w Cape Town, radzimy zaplanowanie wcześniejszego przyjazdu.

Dzień przed wyjazdem odbędzie się spotknie organizacyjne o godz. 17:00 w miejscu skąd wyprawa wyruszy następnego dnia.

Punkt wyjazdu: Cape Town (Kapsztad), Lion’s Head Lodge, 319 Maid Rd. Sea Point

Zbiorka: 8:45 rano

Wyjazd: 9:30 rano

Dzień 1: Cape Town (Kapsztad) – Ceres

Wyruszamy z Cape Town w okolice plantacji winogron, przejeżdżając przez przełęcz Piketberg do okolicy sadów owocowych – Citrusdal. Zatrzymamy się na noc w oklicy Citrusdal lub Clanwilliam, obydwa te miasta są położone u podnóża pasma górskiego Cederberg. (Lunch, obiado-kolacja)

Dzień 2: Ceres – Orange River

Zostawiamy za sobą okolice Ceres, wyruszając na północ do regionu Namaqualand. Region ten jest znany z wielu okazów dzikich kwiatów Namaqua które pojawiają się co wiosnę. Po zatrzymaniu się w Springbok by nabyć prowiant, jedziemy dalej w kierunku Orange River (Pomarańczowej Rzeki) która jest naturalną linią graniczną między Republiką Południowej Afryki i Namibi. Dziś nocujemy w pięknym obozie po Południowo Afrykańskiej stronie rzeki. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 3: Orange River – Fish River Canyon (Namibia)

Rano będzie możliwa (opcja) pół-dniowej wycieczki kajakiem po pieknej Rzece Pomaranczowej. Bedzie okazja zobaczenia ptactwa podczas scenicznej i relaksujacej wycieczki kajakiem. Po lunchu przekraczamy granice do Namibi. Krótki przejazd do obozu Hobas i Kanionu Fish River, drugiego największego na świecie, który według opinii jest najbardziej spektakularnym kanionem o długości 161km, szerokości do 27km i o głębokości 550 m. Zewnętrzny kanion został stworzony przez działanie górotwórcze, a wewnętrzny kanion został stworzony przez erozje rzeki Fish. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 4: Fish River Canyon – Helmringhausen

Po spokojnym poranku przy Fish River Canyon wyruszamy na północ do południowego regionu rolniczego Namibii. Zatrzymamy się by nabyć prowiant w byłym misjonarskim miasteczku o nazwie Bethanie. Właśnie tam wybierzemy obóz na nocleg – niezaleznie od decyzji w którym miejscu spędzimy tą noc, będzie to równie ciekawe przeżycie. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 5: Helmringhausen – Sesriem

Wyruszając na północ, wjeżdżamy do Namib – Naukluft Park, uważany za jednen z najstarszych obszarów pustynnych. Okolica ta jest jednym z najważniejszych objektów turystycznych w Namibii. Seseriem jest dobrym miejscem na przeżycie Namibii i jej wielu humorów. W pobliżu znajduje się Sossusvlei, otoczony morzem wydm piaskowych, (niektórych o wysokości ponad 300 m) które są jednymi z najwyższych wydm na świecie. Południe spędzimy na odkrywaniu tej zadziwiającej okolicy. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość pieszej wycieczki po tej okolicy z wysoko kwalifikowanymi przewodnikami okolicy Sossus. Przewodnik ten opowie nam o ciekawej historii, geologii, florze, faunie i ludowym dziedzictwie Bushmenów (Ludzi Bushu). Zobaczymy zachód słońca z góry Wydmy 45 – będzie to widok nie do zapomnienia. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 6: Sesriem – Swakopmund

Po oglądaniu wschodu słońca nad tą przepiękną okolicą, opuszczamy tą pogodna okolice na północ w kierunku wschodnim nad Ocean Atlantycki do Walvis Bay. 35 km droga wzdłuż wybrzeża trafimy do najważniejszej okolicy wakacyjnej Namibi – Swakopmund, tu będziemy mieli przyjemność 3 nocy odpoczynku i relaksu. Zakwaterowanie w bursach. (śniadanio-lunch). Jakość zakwaterowania będzie można polepszyć ale zależy to od dostępności.

Dzień 7 i 8: Swakopmund

Pobyt w Swakopmond – w mieście ufundowanym w 1892 podczas rządu Niemieckich kolonialistów. Wyraźna charakterystyka czasów kolonialnych została tu doskonale zachowana. W Swakopmund jest kilka dobrych restauracji, barów, kawiarni i wiele sklepów rzemiosła i sztuki które sprzedają Namibijską sztukę wiejską. Są tu plaże na ktróych można spacerować. Można odwiedzić muzeum, akwarium i kilka gallerii. Opcjonalnie do wyprawy można dołączyć zajęcia fakultatywne takie jak: jazda na quadach, sandboarding (deska piaskowa), sky diving, loty nad pustynią, sporty wodne, golf, wynajecie 4×4. (śniadanie w obydwa dni)

Dzień 9: Swakopmund – Spitzkoppe

Wyjazd ze Swakopmund na północ wzdłuż wybrzeza Oceanu Atalntyckiego. Wizyta w koloni fok. Z 23 koloni fok „Cape Fur” wzdłuż wybrzeża Południowej Afryki i Namibi, Cape Cross jest największa. Foki żyja tu przez cały rok, żyje ich tu między 80 – 100 tys. Podczas sezonu rozmnażania liczba ta podnosi się do 200 tys. Krótki przejazd do Spitzkoppe. Tu znajduje się jeden ze znanych punktów orientacyjnych w Namibi, formacja skalna wysokości 1728m. W tej okolicy będzie okazja zobaczyć prehistoryczne malowidla skalne, będace pracą myśliwych (Buszmenów) sprzed tysięcy lat. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 10: Spitzkoppe – Cheetah Park

Opuszczamy okolice Spitzkoppe. Całodniowy przejazd w kierunku Cheetah Park (Park Gepardow) prywatnej farmy gdzie będziemy mogli nauczyć się wiecej o ochronie gepardów w Namibii. Będzie też szansa spotkania gepardów i na kilka niepowtarzalnych fotografi! (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 11: Cheetah Park – Okaukuejo – Etosha National Park (Park Narodowy)

Zatrzymamy się na krótko w Outjo. Dalej przejazd w kierunku Etosha. Po drodze do Okaukuejo będziemy mogli zobaczyć dzikie zwierzęta. Zanim rozbijemy obóz w Okaukuejo pojedziemy na popołudniowe safari. Etosha jest głównym rezerwatem natury w Namibi, którego powierzchnia przekracza ponad 20 tys. km kwadratowych. Żyje tu wiele gatunków zwierząt. Rezerwat jest położony w okolicy Panewy Etosha, znajduje sie tu siec dróg wyłożonych żwirem które pozwolą nam dostać się do bardziej oddalonych części Parku. Jedną z cech parku są iluminowane wodopoje w Okakuejo i w Namutoni. Wieczór spędzimy na oglądaniu dzikich zwierząt przy wodopoju. (śniadanie, lunch i obiado-kolacja)

Dzień 12: Park Narodowy Etosha – Okaukeujo – Namutoni

Całodzienne safari podczas którego przejedziemy 150 km przez park z zachodu na wschód. Po całodziennym safari będziemy mogli spędzić jeszcze jeden wieczór oglądając dzikie zwierzęta przy iluminowanym wodopoju. (śniadanie, lunch i obiado-kolacja)

Dzień 13: Namutoni, Park Narodowy Etosha – Rundu

Wyjazd z Etoshy w północno-wschodnim kierunku do bujnego regionu Kavango na północy Namibii.

Ten wspaniały obóz jest położony przy brzegu Rzeki Kavango. Od czasu do czasu przy obozie pasą się hipopotamy.

(śniadanie, lunch i obiadokolacja)

Dzień 14: Rundu – Maun (Botswana)

Jedziemy dalej wzdłuż Rzeki Kavango. Wjeżdżamy do Botswany i podróżujemy na wschód wzdłuż kursu Rzeki Okavango na południe Okavango Delta, naszym celem jest Maun. Z tąd wyruszamy na wyprawę Okavango Delta. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja).

Dzień 15: Maun – Okovango Delta (Opcjonalne)

Okavango Delta to ogromne rozlewiska wody która płynie z gór w Angoli i rozciąga się formując największą na świecie śródlądową deltę. Jest tu wiele egzotycznych wysp. Delta jest chwalona za nieprawdopodobną ilość gatunków ptactwa, żyje tu równiezż wile innych rzadko spotykanych zwierząt wystepujących tylko w regionie południowej Afryki . Możliwa będzie opcja dalszej wyprawy Deltą Okavango na 3 dni / 2 noce czyli wyprawa mokoro (lokalnie wystruganymi kajakami). (śniadanie, lunch i obiado-kolacja). Dostanie się do miejsca gdzie możemy wyanająć Mokoro zajmie 1-2 godziny na północ w głąb Delty Okovango. Wynajmiemy mokoro, które będą prowadzone przez kręte arteria wodne przez naszych lokalnych przewodników. Przewodnicy wybiora najlepsze miejsce na rozbicie obozu na nocleg. W południe piesze safari pozwoli nam na bardziej ciekawe zwiedzenie delty.

Dzień 16: Okovango Delta

Oczekuje nas dzień odpoczynku, relaksu i dalszej przygody w Delcie. Dzis bedzie okazja na wzięcie udzialu w kilku zajeciach takich jak safari pieszo, plywanie, wycieczki mokoro ( bedzie nawet szansa na sterowanie kajakiem). (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 17: Okovango Delta – Maun

Ostatnia okazja na piesze safari, przed pakowaniem się i powrotem do Maun. Po przybyciu do Maun będzie okazja na zakończenie fotograf0wania regionu Okovango Delty podczas opcjonalnej wycieczki samolotem. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 18: Maun – Chobe National Park (Park Narodowy Chobe)

Podróżujemy na wschód i później na północ przez Botswane do miasta o nazwie Kasane gdzie rozbijemy obóz przy brzegu Rzeki Chobe. Rzeka Chobe jest na granicy między Botwaną, Namibią oraz Botswaną i Zambią. Być może będzie okazja usłyszeć lokalnych mieszkańców – hipopotamy. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 19: Park Narodowy Chobe

Dziś rano wybieramy się na wczesne safari do Parku Narodowego Chobe. Chobe jest głównym rezerwatem Botswany, sławnym z wielkich stad słoni w okolicy Rzeki Chobe. Po safari wracamy do obozu na lunch. Opcjonalnie w południe będzie okazja na wycieczkę łodzią po Rzece Chobe. Uczestnicy wyprawy którzy wola odpocząć, będą mogli releksować się w obozie przy brzegu rzeki i później obejrzeć cudowny zachód słońca nad Chobe. (śniadanie, lunch, obiado-kolacja)

Dzień 20: Victoria Falls (Wodospady Wiktorii)

Pakujemy się i wyruszamy do naszego ostatecznego celu wyprawy, Wodspady Wiktorii. Wyjazd z Botswany do Zimbabwe, jedziemy do okolicy blisko Wodospadów Wiktorii gdzie spędzimy nocleg w municypalnym obozie. W południe czas wolny, będzie okazja na zwiedzanie tego wspaniałego miasta. (śniadanio-lunch).

Wopdospady Wiktorii są jednym z naturalnych cudów świata. 1700 m szerokości i około 100 m wysokości, wodospady są najwiekszymi na świecie, widok nie do zapominienia na każdym safari w Afryce. Przez cały rok jest możliwość na loty lotnia, samolotem lub helikopterem. Na ziemi wodospady mogą byc podziwiane z wielu punktów widokowych Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii lub ze strony Zambii. Jest możliwość na cudowne fotografie ze wszystkich punktów widokowych.

Wycieczki kajakowe/pontonowe są chwalone na całym świecie. Oprócz podniecenia które sprawiaja katarakty 5 stopnia, są też tratwy z których jest czas na podziwianie natury i dzikich zwierząt w okolicy rzeki.

Entuzjasci bungi jumping będą mieli okazję skoczyć z Mostu Zambezi, który łączy Zimbabwe z Zambią. Opcjonalnymi zajęciami w okolicy Wodospadow Wiktorii są wycieczki do Parków Narodowych Zambezi i Hwange, jazda konno, wizyta na ranchu Krokodyli, golf w Elephant Hills Hotel, safari na grzbiecie słonia, rzemieślnicza wioska the Falls i wycieczki podczas zachodu słońca.

Dzień 21: Wodospady Wiktorii

Wyprawa kończy się dziś rano śniadaniem.

__________________________________________________________________

Opłata Lokalna US$ 600 (za osobę)

__________________________________________________________________

Opcjonalne zajęcia poczas wyprawy:

Kajak na Rzece Orange ½ dnia US$ 60

Wycieczka na pieszo po pustyni w Sossusvlei: US$ 30

Kajak (Mokoro) na Okovango Delta (3 dni): US$ 180

Park Narodowy Wodospady Wiktorii: US$ 24

(ceny moga ulec zmianie)

Uwaga: Program ten jest orientacyjny i moze sie roznic z dnia na dzien zaleznie od stanu drog, pogody, politycznej sytuacji i decyzji grupy. W zwiazku z nowymi prawami turystycznymi w niektorych krajach w ktorych dzialamy, moze zmienic sie samochod badz ekipa podczas wycieczki.

Wszystkie ceny i lokalne oplaty moga ulec zmianie w zależności od terminu wycieczek, ilości osób, zmian lokalnych cen, dostepnosci miejsc oraz wahań kursów walut.

Wszystkie daty odjazdów gwarantowane


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za