Najwspanialsze Parki Narodowe – wyprawa na Madagaskar

Najwspanialsze Parki Narodowe – wyprawa na Madagaskar

Najwspanialsze Parki Narodowe – wyprawa na Madagaskar

Dzień 1           Warszawa – Paryż – Antananarivo
Przylot do Antananarivo, gdzie rozpocznie się nasza wyprawa na Madagaskar.
Spotkanie z lokalnym przedstawicielem i transfer do hotelu.
Zakwaterowanie i nocleg w hotelu ICHotel.

Dzień 2           TANA  – MIANDRIVAZO 385KM:  7 godzin jazdy
Po śniadaniu przejeżdżamy w kierunku Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny, dominują tutaj tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Antsirabe to atrakcyjne miasto, niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z ciekawej kolonialnej architektury, obróbki kamieni szlachetnych, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami.  Następnie kontynuujemy przejazd w kierunku Miandrivazo, gdzie dojeżdżamy późnym popołudniem. Nocleg w hotelu Princesse Du Tsiribihina.

Dzień 3             MIANDRIVAZO – KIRINDY 310Km
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Kirindy. Obserwujemy zmieniający się krajobraz: lasy baobabów i czerwone wzgórza. Zakwaterowanie w lodgu w Kirindy, następnie wizyta w Parku Kirindy z lokalnym przewodnikiem. Na tym terenie występuje 8 różnych gatunków lemurów, jak również słynna zwierzę o nazwie fossa – podobne do psa, pumy i lemura razem wziętych, które wyginęły na ziemi przed milionami lat, zostały tylko na Madagaskarze. Park ten jest również domem dla ponad 60 gatunków ptaków. Późnym wieczorem będziemy mieli możliwość po raz kolejny odwiedzić Park, aby zobaczyć aktywność tych niesamowitych zwierząt po zmierzchu. Nocleg w Kirindy Lodge.

Dzień 4              KIRINDY  – BEKOPAKA 140 km: 5 godzin jazdy
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy samochodami terenowymi w kierunku Tsimafana, po drodze mijamy lasy baobabów i charakterystyczne czerwone wzgórza Madagaskaru. Dojeżdżamy do  rzeki Tsiribihina, skąd przeprawimy się promem do Belo sur Tsiribihina – niewielkiej miejscowości usytuowanej 90 km na północ od miasta Morondava, położonej nad rzeką Tsiribihina. Następnie przez kolejne 4 godziny jedziemy drogą szutrową w kierunku Bekopaki.  Zakwaterowanie w Bekopaka i wizyta w tzw. “Małych Tsingach” – górski Park Narodowy z wapiennymi szczytami. Jest to dobry wstęp do wizyty w „Wielkich Tsingach” następnego dnia. Nocleg w hotelu Olympe Du Bemaraha. 

Dzień 5           BEKOPAKA: PARK NARODOWY TSINGY DE BEMARAHA
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha – fenomenalnego górskiego Parku Narodowego, gdzie spacerując poprzez skalne labirynty wędrujemy na miejsce widokowe z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W  dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Tsingy de Bemaraha jest najwspanialszym Parkiem Narodowym na Madagaskarze. Jest to największy chroniony obszar na wyspie, który został zakfalifiikowany przez  UNESCO do Światowego Dziedzictwa Przyrody. Najbardziej spektakularnym miejscem w tym parku są Grand (Wielkie) Tsingy. W leśnych kanionach Tsingy de Bemaraha żyje wiele gatunków endemicznych: Decken’s Sifakas, Schlegel’s Asity oraz lokalne nocne lemury: the Pygmy mouse Lemurs (Microcebus Myoxinus).
Największe atrakcje: 30 metrowe pęknięcia skalne, niezwykły leśny kanion zamieszkały przez  lemury i ptaki, gdzie endemiczna roślinność jest naprawdę wyjątkowa (również o niespotykanych właściwościach leczniczych), jaskinie, katedry skalne, niekończący się widok na najwyższe szczyty Big Tsingy, labirynt skał wapiennych, 2 punkty widokowe na szczyt wapiennych iglic, największa odmiana lemura Sifaka  w zachodniej części Madagaskaru –  Decken’s Sifaka, wiele gatunków lemurów, w tym rzadki: red fronted brown, wiele gatunków ptaków i kameleonów.
Trasa wycieczki, zataczając koło, kończy się na przełomie rzeki Manambolo.
Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Nocleg w hotelu Olympe Du Bemaraha.

Dzień 6           BEKOPAKA  – MORONDAVA 210km
Po śniadaniu przejazd do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobaboów – ogromnych drzew, które rosną „do góry korzeniami“. Na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko 1 gatunek, dlatego pozostałe 6 gatunków występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Aleji Baobabów. Następnie zakwaterowanie w hotelu Chez Maggie w Morondava i nocleg.

Dzień 7           MORONDAVA – BELO SUR MER
Po śniadaniu przejazd przez niesamowite wydmy do Belo – małego miasteczka rybackiego położonego przy plaży, które słynie również z konstrukcji łodzi. Zakwaterowanie i nocleg w Ecolodge Du Menabe. 

Dzień 8           BELO SUR MER –  MANJA
Po śniadaniu kontunuujemy przejazd przez wydmy i wioski do Manja. Przeprawiamy się przez rzekę Kabatomena samochodami terenowymi. Nocleg w hotelu. 

Dzień 9           MANJA – ANDAVADAOKA
Wcześnie rano wyruszamy w stronę Morombe, następnie docieramy do Andavadoaka. Przeprawiamy się promem przez kolejną rzekę. Podziwiamy unikalne krajobrazy: lasy baobabów i tzw. Gór Stołowych. Nocleg w hotelu. 

Dzień 10         ANDAVADAOKA
Dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży nad oceanem oraz poznanie zwyczajów i tradycji prymitywnego plemienia Mikea. Jest to plemię łowców – zbieraczy, posługujące się językiem malagaskim. Zamieszkują las Mikea, łączący ze sobą roślinność kolczastych lasów “spiny” oraz suchych lasów liściastych, ciągnący się wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Madagaskaru. Plemię to żyje wyłącznie z polowań.
Nocleg w hotelu. 

Dzień 11          ANDAVADAOKA   –  IFATY
Po śniadaniu jedziemy do Ifaty. Mijamy krajobrazy wydmowe z pięknym widokiem na ocean. Przejeżdżamy wzdłuż baobabów i niesamowitych kolczastych lasów “spiny”, które pamiętają jeszcze czasy dinozaurów. Ifaty jest  skromnym, uroczym południowo-zachodnim, nadmorskim miasteczkiem które  jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym .Zachwycimy się długimi odcinkami rafy koralowej otoczonej  przez wydmy i urokliwe wioski rybackie. Przepiękne plaże, wspaniałe zachody słońca, atmosfera i ludzie powodują, że miejsce to jest naprawdę unikalne. Opcjonalnie będziemy mogli odwiedzić wioskę rybacką Vezo, rezerwat Domergue gdzie występują dwa gatunki baobabów, kolczaste lasy i wiele gadów.
Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Belle Vue.

Dzień 12         IFATY – ISALO 230km
Po śniadaniu wyruszamy do Isalo, kierując się w stronę środkowej części Madagaskaru – krainy Mahafaly. Po drodze mijamy grobowce tego plemienia. Przejeżdżamy przez Park Narodowy Zombitse, położony ok 130 km od Isalo. W parku występuje 47 % endemicznych gatunków ptaków oraz 8 różnych gatunków lemurów. Około południa docieramy do Isalo. Czas wolny. Nocleg w Motel De L’Salo. 

Dzień 13         PARK NARODOWY ISALO
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park Narodowy Isalo został utworzony w 1962 roku i obejmuje 81.540 ha (201404 akrów) masywu piaskowca, którego kształty spowodowane dziką erozją należą do wyjątkowych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a posrod okolicznych skał znajduje się wiele grobów Sakalava. Niezwykły krajobraz uformowany z piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem.Podczas spaceru po parku wypatrujemy lemurów zamieszkujących ten teren, m.in. białego lemura White Sifaka oraz do naturalnych basenów wodnych, gdzie można zobaczyć miniaturowe baobaby, aloesy oraz lemury. Grobowce oraz „święte” miejsca w połączeniu z zupełną ciszą, jaka panuje w parku, nadadają mu wrażenie wyjątkowej tajemniczości. Nocleg w Motel De L’Salo.

Dzień 14         ISALO –  RANOMAFANA  285Km: 4 godziny jazdy
Po śniadaniu przejeżdżamy do Ihosy, mijając po drodze plaskowyż i sawannę Horombe. Ihose jest stolicą plemienia Bara, pasterzy Zebu, czyli gatunku udomowionego w starożytności bydła o charakterystycznym garbie na grzbiecie i masywnych rogach. Tradycje pasterzy Bara są bardzo związane z zebu, na przykład mężczyzna przed ożenkiem musi ukraść kilka zebu, aby udowodnić swoją siłę i męskość. Dojeżdżamy do krainy Betsileo. Przed wejściem do miasta Ambalavao mijamy dwie spektakularne kopuły ogromnego granitu o nazwie „Brama Południa”. Zatrzymujemy się w rezerwacie Anja – park jest prowadzony przez mieszkańców wioski, a część dochodu z biletów wstępu przeznaczona jest na pensje dla nauczycieli lokalnych szkół. Spacer przez park w poszukiwaniu, występujących tutaj w duzych ilościach pieknych  lemurów „ringtail”, z charakterystycznymi paskami na ogonach. Wieczorem dojeżdżamy do Ranomafana. Nocleg w hotelu Ihary.

Dzień 15         RANOMAFANA NATIONAL PARK
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, położonego ok 70 km od Fianarantsoa. Park powstał w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed eksloatacją (wycięciem drzew) w 1986 roku. Różnice wysokości powodują różnorodność lasów – od nizinnych lasów deszczowych po wysoki las płaskowyżu. Park jest podzielony na strefę chronioną (41.500 hektarów) otoczoną strefą obwodową, w której eksploatacje lasu są zabronione. Strefa obwodowa zawiera ponad 100 miejscowości i ponad 25.000 mieszkańców, z których większość to rolnicy. Park Ranomafana jest znany z lemurów bamboo (można tu spotkać trzy gatunki tych lemurów) – położony w deszczowym lasie, wśród wzgórz i dolin jest jednym z najładniejszych chronionych obszarów. Podglądanie ptaków, zwiedzanie parku, zamieszkałego licznie przez kilkanaście gatunków lemurów (mi.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brazowy). Nocleg w hotelu Ihary.

Dzień 16         RANOMAFANA  – ANTSIRABE 250 Km
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Antsirabe. Mijamy górzyste krajobrazy czerwonej wyspy kontrastujące z zielenią pól ryżowych. Antsirabe to atrakcyjne miasto, niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z obróbki kamieni szlachetnych, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami.
Nocleg w hotelu Royal Palace.

Dzień 17         ANTSIRABE – TANA: 169 km
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antsirabe. Następnie przejazd przez lokalne wioski i unikalnne krajobrazy Madagaskaru, aż dotrzemy do Antananarivo – stolicy Madagaskaru zwanej „Miastem Tysiąca Wojowników”. Stolica zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery „Y” w otoczeniu pól ryżowych. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się „królewski fort”, w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako „Tana”. Wybierzemy się na krótkie zwiedzanie stolicy. Następnie zakwaterowanie i kilkugodzinny odpoczynek w hotelu ICHotel. Późnym wieczorem transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wyprawa na Madagaskar. 

Dzień 18         ANTANANARIVO – PARIS
Wylot do PolskiNajwspanialsze Parki Narodowe – wyprawa na Madagaskar

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w grupie:

              2 osobowej:              Euro 1960

              3 osobowej:              Euro 1585

              4 osobowej:              Euro 1340     

Dopłata do pokoju jednoosobowego:  Euro 400

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w hotelach i lodgach wedlug programu,
 • Wyżywienie: śniadania
 • Wszystkie transfery z / na lotnisko.
 • Transport samochodem terenowym z kierowcą i paliwem
 • Transfer łodzią w Belo i w Bekopaka
 • bilety wstępów i lokalni przewodnicy w parkach
 • Usługi lokalnego anglojęzycznego przewodnika/kierowcy podczas podróży

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych
 • obiadokolacji i lunchów
 • Napojów chłodzących i alkoholowych,
 • Wizyt, które nie są wymienione w programie,
 • napiwków
 • wydatków prywatnych

Najwspanialsze Parki Narodowe – wyprawa na Madagaskar

Więcej propozycji wypraw na Madagaskar znajdziesz tutaj i tutaj.

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38