Mozambik i safari w RPA

Mozambik i safari w RPA

Safari w RPA i wypoczynek w Mozambiku


Dzień 1
                     
Wylot z Polski

Dzień 2
Johannesburg – Park Krugera

Przylot do Johannesburga, gdzie rozpocznie się nasza wycieczka: safari w RPA i wypoczynek w Mozambiku. Przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu środkowo afrykańskiego. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się skaliste góry z przełęczami i dolinami opadających w kierunku Parku Krugera i Mozambiku. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu w pobliżu Parku Krugera. 

Dzień 3
Narodowy Park Krugera – Maputo

Około godz. 06:30 rozpoczynamy całodzienne safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, zatrzymując się później w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również „Wielka Piątka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół.
Następnie przekraczamy granicę z Mozambikiem i dojeżdżamy do Maputo – stolicy Mozambiku. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu w Maputo.

Dzień 4
Maputo – Macaneta

Po śniadaniu zwiedzamy miasto, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Następnie oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów na Litwie. Następnie przejeżdżamy na półwysep Macaneta w prowincji Maputo, gdzie spędzimy kolejne 3 noce w lodgu na plaży. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu.

Dzień 5-6
Macaneta

Czas przeznaczony przede wszystkim na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w dodatkowo płatnej wycieczce fakultatywnej na wyspę Inhaca, koszt 160 USD na osobę (minimalna liczba uczestników to 4 osoby). Śniadania oraz obiadokolacje w cenie podczas pobytu.

Dzień 7
Macaneta – Komatipoort – Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde

Po wczesnym śniadaniu opuszczamy rajskie plaże Mozambiku i kierujemy się w stronę Afryki Południowej. Przekraczamy granicę i wspinamy sie na punkty widokowe Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Zobaczymy Okno Boga – „God’s Window”- które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy jednym z licznych wodospadów. Następnie przejeżdżamy do „Bourke’s Luck Potholes”. Są to spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Obejrzymy jeden z najgłębszych kanionów na świecie, spektakularny “Blyde River Canyon” oraz „Three Rondavels” – trzy szczyty górskie uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu w okolicach miejscowości Hoedpsruit.

Dzień 8
Hoedspruit – Pretoria – Lesedi

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Johannesburga. Po południu  dojeżdżamy do Pretorii. Pretoria – stolica kraju położona 50 km od Johannesburga jest urokliwym, eleganckim miastem, przyciągającym monumentalną architekturą starych budowli oraz pięknymi ogrodami, parkami i wspaniałym sub-tropikalnym klimatem. W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz oraz monumentalne Budynki Unii Afrykańskiej, gdzie urzęduje Prezydent i Parlament RPA, położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami, z których podziwiamy niekończącą się panoramę całego miasta.  Następnie, niedaleko stolicy, odwiedzamy wioskę folklorystyczna Lesedi, gdzie przyjrzymy się stylowi życia i zwyczajom najpopularniejszych plemion afrykańskich. Na zakończenie dnia tradycyjna kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 9
Johannesburg – Soweto – wylot do Polski

Po śniadaniu zwiedzanie Johannesburga – legendarnego Złotego Miasta (Egoli).  To największe miasto w RPA i główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej. Wśród afrykańskich miast uchodzi za prawdziwego giganta, a tutejsze hotele, restauracje i sklepy cieszą się opinią najlepszych na kontynencie.  Następnie przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi, kolonialnymi  (koniec 19, początku 20 wieku) budynkami, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska w świetnie zachowanym stylu Edwardian, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Zobaczymy również jedną ze starych kolonialnych, mieszkalnych dzielnic miasta i wspaniałe prywatne rezydencje, otoczone tropikalnymi ogrodami.

Następnie przejeżdżamy do Soweto, wielomilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Następnie, po południu, przejazd na lotnisko w Johannesburgu, gdzie zakończy się nasza wycieczka: Safari w RPA i wypoczynek w Mozambiku. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 10
Przylot do Polski 


Safari w RPA i Wypoczynek w Mozambiku
Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

od 6900 zł

Rezerwuj

 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Polska – Johannesburg – Polska z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i lodgach 3* i 4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • transport klimatyzowanym samochodem, autobusem lub mikrobusem
 • zwiedzanie wg programu
 • obsługę polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • koszty wizy w Mozambiku

Daty wyjazdów – Safari w RPA i wypoczynek w Mozambiku:


14.01 – 23.01.2021

21.03 – 30.03.2021
18.04 – 27.04.2021
05.06 – 14.06.2021
12.07 – 21.07.2021
19.09 – 28.09.2021
17.10 – 26.10.2021

Safari w RPA i wypoczynek w Mozambiku

Więcej propozycji wycieczek do RPA znajdziesz tutaj.

Więcej propozycji wycieczek do Mozambiku znajdziesz tutaj.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38