Namibijski Express – wycieczka do Namibii

Namibijski Express – wycieczka do Namibii

Wycieczka do Namibii

D1 WARSZAWA – WINDHOEK

Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

D2       WINDHOEK – NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON (530 km)

Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Nasza wycieczka do Namibii rozpoczyna się przejazdem do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie. Żyje tu około 200 gatunków zwierząt. Dojeżdżamy do drugiego najstarszego miasteczka w Namibii,  Rehoboth. Następnie skręcamy na zachód w kierunku gór Remhoohte i Naukluft, żeby podziwiać niekończące się widoki na skalistą pustynię Namib Naukluft.
Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem

D 3      SOSUSSVLEI – WALVIS BAY   (350 km)

Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Następnie wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której obserwujemy niezwykłe ostre krawędzie ciągle zmieniających swe kształty pomarańczowych wydm. W drodze powrotnej z rezerwatu spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. 

Następnie, po lunchu, przemierzamy równiny Naukluft urozmaicone skalistymi przełomami rzek Gaub i Kuiseb. Następnie, po południu, docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuż przy basenach fabryka soli z lśniącmi bielą hałdami oczyszczonej soli morskiej. Następnie przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami. Jest to prawdziwa oaza dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Na koniec dnia kolacja i nocleg w Swakopmund.

D 4 SWAKOPMUND – WELWITSCHIA -WYBRZEŻE SZKIELETOWE -KHORIXAS(550 km)

Po śniadaniu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Następnie, powrót do Swakopmund i przejazd do Parku Narodowego Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Następnie, niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu, natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską,  Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, mijamy charakterystyczny masyw gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych, znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na sporo ponad  2 tysiące lat. Na koniec dnia kolacja i nocleg w Khorixas.

D 5      SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – ETOSHA (550 km)

Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej natykamy się na kolejne skupisko rycin buszmeńskich, Twyfelfontein, sprzed 2000 -4000 lat, uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce swiatowego dziedzictwa. Po południu wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o  unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem, nadal kultywujących odwieczne tradycje plemienne. Przed wieczorem dojeżdżamy do lodgu przy bramie rezerwatu Etosha. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w lodgu przy bramie Etoshy.

D 6      ETOSHA – WINDHOEK

Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springboków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Z pewnością, obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Następnie, po południu, wyjeżdżamy w drogę powrotną przez Otjiwarongo i Okahandie do Windhoeku. Po drodze zatrzymujemy się na kolację w jednym z mijanych miasteczek. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu w Windhoeku.

D 7      WINDHOEK –  wylot do Polski

Po śniadaniu zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki palamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuz obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej).  Najwięcej uwagi zwraca maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. Następnie, w południe, transfer na lotnisko, gdzie zakończy się nasza wycieczka do Namibii. Wylot do Polski.

D 8      WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

 

Namibijski Express – wycieczka do Namibii
Cena za osobę:

od 8549 pln

Rezerwuj

 

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem do Polski z przesiadką
 • 5 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • śniadania i obiadokolacje
 • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
 • opiekę polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

 • lunchów
 • napojów chłodzących i alkoholowych
 • wydatków prywatnych
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • opłat wizowych do Namibii
 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne gotówka pilotowi po przyjeździe jako pakiet: 400 EUR


  Daty odjazdów – Namibijski Express – wycieczka do Namibii:

  15.05 – 22.05.2022
  15.05 – 22.05.2022
  03.07 – 10.07.2022
  14.08 – 21.08.2022
  17.10 – 24.10.2022

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38