Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Twoja Afryka Południowa

Dzień 1
Wylot z Polski przez jedna ze stolic europejskich do Johannesburga

Dzień 2.
Johannesburg – Soweto
.
Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem na lotnisku. Wizyta w centrum Johannesburga, gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych „gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy ciekawe historyczne budynki powstałe w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta, następnie przejazd do Soweto (South Western Township) – wielomilionowego miasta obok Johannesburga zamieszkałego wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, a tuz obok domu drugiego laureata nagrody Nobla Desmonda Tutu. Zakwaterowanie w hotelu 4* i kolacja w afrykańskiej restauracji z dziczyzną, pieczoną na masajskich mieczach: Carnivore (płatne dodatkowo ok. 18 EUR).

Dzień 3.
Lion Park – Pretoria – Park Krugera.
Wcześnie rano wizyta w małym prywatnym rezerwacie Lion Park, gdzie oglądamy kilka rodzin lwów wraz z małymi oraz gepardy i likaony. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf. Z Parku Lwow jedziemy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej – Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie mieści się obecnie siedziba Rządu i opuszczamy prowincję Gauteng kierując sie do Mpumalangi i Parku Krugera. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wypoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 4.
Park Narodowy Krugera.
Wcześnie rano przejazd do Parku Krugera (godz 5.00), największego naturalnego rezerwatu zwierząt na południu Afryki, którego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Śniadanie – suchy prowiant. Safari w otwartych samochodach terenowych 4×4. W trakcie safari poszukiwania „wielkiej afrykańskiej piątki”, do której zalicza sie lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 5.
Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde.
Przejazd w rejon Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gor Drakensbergu, liczne wodospady, strome zbocza górskie i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w kraju tartaków i przemysłu papierniczego oraz turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie, cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu Rzeki Blyde to słynne Trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

Dzień 6.
Park Krugera – Johannesburg – Kapsztad.
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Johannesburgu i przelot do Kapsztadu – miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Po wylądowaniu, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem i przejazd do hotelu Czas na odpoczynek po podróży Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 7.
Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei.
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejka na szczyt przylądka skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają sie dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrót do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 8.
Kapsztad – Stellenbosh – Paarl – Franschhoek.
Po śniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspaniałych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze sławniejszej farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz możliwość ich zakupu. Po południu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Franschhoek po czym wracamy do Kapsztadu, do Waterfront, gdzie udajemy sie na rejs jachtem na zachód słońca, bądź przy złej pogodzie zwiedzamy Akwarium Dwóch Oceanów. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 9.
Kapsztad.
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu w Kapsztadzie. Zwiedzanie jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu oraz oglądanie fascynującej panoramy miasta i zachodu słońca z punktu widokowego Signal Hill. W zależności od pogody możliwość wjazdu na Górę Stołową. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 10
Przylot do Polski


 

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa – Johannesburg – Kapsztad – Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w standardzie 3,5* i 4* BB (śniadania) oraz HB (z obiadokolacjami, dni 2,3,4)
 • transport klimatyzowanym autobusem lub mikrobusem
 • zwiedzanie wg programu
 • serwis lokalnego, licencjonowanego przewodnika z językiem polskim

Cena nie zawiera (kwoty dopłat – patrz formularz rezerwacji)

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • lunchów i obiadokolacji w dniu 5,6,7,8. Dopłata 15 EUR/os. za obiad (nieobowiązkowo)
 • opłat za bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów oraz napiwki dla bagażowych, kierowców, przewodników: 220 EUR płatne obowiązkowo przewodnikowi po przyjeździe
 • zwyczajowych napiwków w restauracjach, dla bagażowych, kierowców, przewodników
 • kosztów uzyskania wizy (jeśli obowiązuje dla obywateli RP)
 • dopłaty do przelotu na trasie Jahannesburg – Kapsztad, ok. 125 EUR/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia

Daty odjazdów:

11.10 – 20.10.2018
01.05 – 14.05.2019

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za