Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Śladami Rhodesa

Dzień 1. Wylot.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa – Kapsztad, z przesiadką.

Dzień 2. Kapsztad (ok 100 km).
W zależności od pogody wjazd na Górę Stołową, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze zatrzymujemy się m.in przy: Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap. Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 3. Kapsztad – Stellenbosch (250 km).
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko – przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze farmy winne na kontynencie afrykańskim. Wizyta w jednej ze znanych winnic, połączona z degustacją produkowanych tam win. Po południu powrót do Kapsztadu i rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu, wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Kolacja w restauracji w V&A Waterfront. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 4. Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei (250 km).
Zaczynamy dzień od wycieczki wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do portu w Hout Bay, skąd płyniemy statkiem na wyspę fok: Duiker Island. Dalszy ciąg naszej trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych – Chapman’s Peak (10 km drogi wykute w stromych zboczach góry). Następnie przejazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły igielny i zimny prąd Benguella, co sprawia że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody jakby dwóch różnych oceanów. Tuż przed wiktoriańskim miasteczkiem Simonstown odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 5. Kapsztad – Johannesburg – White River (380 km).
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko, następnie przelot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się malownicze widoki, gór, przełęczy i dolin opadających w kierunku Mozambiku. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

Dzień 6. Safari w Kruger Parku (250 km).
O godz 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Ok. godz 9.00 zatrzymujemy się w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu przy Kruger Parku.

Dzień 7. Panorama Route – 3 Rondavels (490 km).
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy wspaniałe krajobrazy górskie, które rozsławiły ten rejon na cały świat: „Blyde River Canyon” – jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne – „Three Rondavels” – trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa, jak również „Bourke’s Luck Pot Holes” – spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Zobaczymy też Okno Boga – „God’s Window”- które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy wodospadach Berlin i po zwiedzeniu miasteczka – skansenu pierwszych poszukiwaczy złota, Pilgrims Rest wracamy do Johannesburga. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 8. Przelot Johannesburg – Wodospady Wiktorii w Zimbabwe.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe lub Livingstone w Zambii. Wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych (wliczone w cenę) po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 9. Wodospady Wiktorii – Zimbabwe.
Dzień przeznaczony na skorzystanie z imprez fakultatywnych (dodatkowo płatne):- całodniowy wyjazd do Botswany do rezerwatu Chobe (safari łodzią i po południu w samochodach 4×4 wraz z lunchem) ok. 180 USD/os.; przejażdżka na słoniach; przelot helikopterem; spływ pontonami po rzece Zambezi; spacer z młodymi lwami w buszu. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 10. Wodospady Wiktorii – Johannesburg.
Rano ostania wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, następnie transfer na lotnisko i powrot do Johanneburga. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11. Johannesburg – Pretoria – (200 km).
Lion Park – wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4×4 obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, gepardy, likaony oraz lamparty. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. W drodze do Pretorii wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Po południu przejazd na lotnisko w Johannesburgu. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 12. Przylot do Warszawy.

_______________________________________________________________________________

 Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Kapsztad – Johannesburg – Warszawa
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • 9 noclegow w pokojach 2 os. w hotelach 3-4*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem,
 • obsługę polskiego przewodnika podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach  – płatne pilotowi jako pakiet 450 USD
 • dopłaty do przelotu na trasie Kapsztad – Johannesburg, ok. 125 EUR. Płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
 • dopłaty do przelotu na trasie Johannesburg – Wodospady Wiktorii – Johannesburg, ok. 245 EUR . Płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
 • zajęć fakultatywnych w Victoria Falls,
 • napoi chłodzących i alkoholowych, (za wyjątkiem wymienionych w progamie)
 • lunchów,
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • opłat wizowych (mogą ulec  zmianie): Zimbabwe 30 USD – wiza jednokrotna, 45 USD dwukrotna,

Terminy:<br/>
25.08 – 05.09.2019
06.10 – 17.10.2019
10.11 – 21.11.2019
09.02 – 20.02.2020
04.06 – 15.06.2020
09.08 – 15.08.2020
04.10 – 15.10.2020

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za