Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

RPA z wypoczynkiem

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Johannesburg
Przylot do Johannesburga. Przejazd przez centrum miasta, oglądanie historycznych oraz najnowszych budynków jak ratusz, budynki sądu, dworca i giełdy, budynek diamentowy i siedziby głównych banków. Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe wjeżdżając do Soweto. Po minięciu jednego  z  największych szpitali na południowej półkuli, Baragwanah i wielu nowych dzielnic mieszkaniowych odwiedzamy unikalną ulicę w Orlando West, gdzie obok siebie znajdują sie domy aż dwóch laureatów nagrody Nobla, Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu. Po południu zakwaterowanie w hotelu (od godziny 14), odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu 5* w Johannesburgu.

Dzień 3
Johannesburg – Pretoria
Po śniadaniu udajemy się do Pretorii, gdzie zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera, poczym będziemy mieli możliwość podziwiać panoramę miasta przed budynkami Uni Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rzadu. Następnie powrót do Johannesburga i wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Kolacja i nocleg w hotelu 5*w Johannesburgu.

 

Dzień 4
Johannesburg – Ballito
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Durbanu. Transfer do hotelu 5* w Ballito. Fairmont Zimbali Lodge leży na ogromnym terenie wśród tropikalnej dżungli, jest całkowicie ogrodzony i bardzo bezpieczny z bezpośrednim dojściem do pięknej piaszczystej, szerokiej, zupełnie dzikiej  (bez leżaków i tysiąca ludzi) plaży, położonej nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, nadającej się na długie wspaniałe spacery. Jest tam kompleks kilkunastu basenów, dwa hotele, kilka restauracji, bardzo dobre pole golfowe, świetne warunki do długich spacerów w afrykańskim tropikalnym lesie, w którym żyją oswojone antylopy. Kolacja i nocleg w hotelu 5*.

Dzień 5 – 7
Ballito
Dzień wolny przeznaczony na odpoczynek na plaży lub zajęcia fakultatywne, m.in:
– gra w golfa
– gra w tenisa
– wizyta w wiosce Shakaland
– nurkowanie
Kolacja i nocleg w hotelu 5*.

 

Dzień 8
Ballito – St Lucia
Po śniadaniu wyruszamy na safari w rezerwacie Hluhluwe. Rezerwat uważany jest za największe skupisko nosorożców na świecie. Połączone rezerwaty Hluhluwe i Umfolozi są w odróżnieniu od Parku Krugera niezwykle zielonym i górzystym terenem położonym pomiędzy rzekami dającymi nazwę rezerwatom. Następnie przejazd do St. Lucii, położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Po południu zakwaterowanie w lodgu. Odpoczynek lub spacer wzdłuż rozlewisk St Lucii. Wieczorem kolacja. Po kolacji wyruszamy na niesamowite spotkanie z żółwiami, gdzie po zmroku na plaży będziemy mieli okazję oglądać żółwie składające jaja. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy również wykluwające się z jaj małe żółwie. Wycieczka uzależniona jest od wysokości przypływu – w razie niesprzyjających warunków nocne safari w iSimangaliso Wetland Park, gdzie będzie można zobaczyć wyjątkowo ciekawe życie zwierząt, które można obejrzeć tylko w nocy.
Powrót do lodgu 4* i nocleg.

Dzień 9
Hluhluwe – Swaziland
Po śniadaniu odpoczynek lub możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych, m.in:
– kajakowanie
– jazda konna
– bliskie spotkanie ze słoniami
Poźnym popołudniem udajemy się na rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Nocleg w lodgu 4*. 

Dzień 10
Durban
Po śniadaniu przejazd do Durbanu. Zwiedzanie miasta, spacer słynną „złotą milą” – promenadą wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Wizyta w centrum miasta z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu i teatru, rzut oka na port jachtowy będący częścią największego południowoafrykańskiego portu przeładunkowego. Podziwiamy słynny zegar Vasco Da Gammy, ufundowany przez rząd Portugalii, upamiętniający 400 lecie lądowania pierwszego Europejczyka w tej części świata. Następnie wizyta w parku wodnym U’SHAKA – Akwarium – Delfinarium – jednego z 5 największych pod względem wielkości i zasobności na świecie. Jego ogromne wypełnione krystaliczną wodą akwaria ukazują podwodny świat Oceanu – wielkie rekiny ludojady, majestatyczne płaszczki, ogromne żółwie morskie i niepoliczalne ilości tropikalnych ryb. Cały ten barwny podwodny świat stworzony wokół autentycznego wraku statku przyciąga i olśniewa każdego gościa. Lunch (nie wliczony w cenę) w restauracji w U’Shaka w restauracji, gdzie nad stolikami w ogromnych akwariach pływają rekiny. Następnie zakwaterowanie w hotelu Beverly Hills niedaleko Durbanu. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg w hotelu 5*.

Dzień 11
Durban – Thornybush
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Durbanie i wylot do Parku Krugera z przesiadką w Johannesburgu. Transfer do prywatnego rezerwatu Thornybush. Rezerwat wydzielony jest z biosfery Parku Krugera – najstarszego i największego parku narodowego Afryki Południowej, który rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tyś kilometrów kwadratowych. W Parku Krugera zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssakow. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five” – czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. W prywatnym rezerwacie Thornybush jest możliwość zjeżdżania z wydzielonych dróg i bardzo bliskiego podjeżdżania do zwierząt – wrażenia i ilość zobaczonych zwierząt jest nieporównywalna do zwykłego safari w Kruger Parku, gdzie należy trzymać się wyznaczonych dróg. Popołudniowe safari w otwartych samochodach 4×4. Kolacja i nocleg w lodgu 4*na terenie rezerwatu.

Dzień 12-13
Thornybush
Pobyt w rezerwacie Thornybush, safari w otwartych samochodach terenowych oraz spacery w buszu, czyli możliwość bliskiego spotkania ze zwierzętami z zupełnie innej perspektywy, niż safari samochodowe. Relaks i odpoczynek wśród przyrody. Śniadanie, lunch i kolacja oraz przekąski w cenie. Nocleg w lodgu 4*

Dzień 14
Thornybush – Trasa Panoramiczna – Johannesburg
Rano możliwość kolejnego safari lub spaceru w buszu w poszukiwaniu zwierząt. Po śniadaniu przejeżdżamy w rejony urokliwej Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska, plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 rozpoczęła się goraczka złota w Afryce Południowej. Zatrzymujemy się przy pięknym punkcie widokowym trasy Okno Pana Boga oraz przy wodospadach Berlin Falls. Zatrzymujemy się przy najpiękniejszych punktach widokowych trasy – m.in. Burke’s Luck Potholes (spektakularne wyrzeźbione przez wodę i przenoszone kamienie cylindryczne formacje w przełomie rzeki Blyde i Treur). Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to slynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Przejazd do Johannesburga.
Kolacja i nocleg w hotelu 5* w Johannesburgu. 

Dzień 15
Johannesburg – wylot do Polski
Po śniadaniu czas na odpoczynek przy basenie, możliwość skorzystania ze spa lub wizyta na Placu Mandeli w Sandton i możliwość zakupów w najciekawszym centrum handlowym w RPA. Po południu transfer na lotnisko i wieczorem wylot do Polski.

 

Dzień 16
Przylot do Polski

 

 

 Cena za osobę w pokojach dwuosobowych przy grupie min. 4-osobowej:         US$ 4,085

 

Cena zawiera:

 • 13 noclegów w pokojach dwuosobowych typu standard w hotelach i lodgach 4 – 5*
 • Wyżywienie:
  – śniadania w dniach 2,3,10 i 14
  – śniadania i obiadokolacje w dniach 4-9 (w tym uroczysta kolacja sylwestrowa w dniu 5),
  – śniadania, lunche i obiadokolacje oraz przekąski podczas pobytu w Chapungu Luxury Tented Camp w rezerwacie Thornybush w dniach 11-13
 • wszystkie transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • wszystkie safari w otwartych samochodach terenowych podczas pobytu w rezerwacie Thornybush
 • obsługę przewodnika w dniach 2-3, 10 oraz 14
 • opiekę anglojęzycznego przedstawiciela/kierowcy w dniach 4-9, 11-13 oraz 15 podczas safari, transferów i zajęć fakultatywnych
 • opłaty za bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów wymienionych w programie

 

 

Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych z Polski
 • przelotu na trasie Johannesburg – Durban (ok. US$ 120 – może ulec zmianie)
 • przelotu na trasie Durban – Johannesburg – Park Krugera (ok. US$ 350 – może ulec zmianie)
 • opieki przewodnika w dniach 4-9, 11-13 oraz 15
 • napoi chłodzących i alkoholowych
 • obiadokolacji w dniach 2,3,10 i 14
 • lunchów (za wyjątkiem pobytu w rezerwacie Thornybush)
 • zajęć fakultatywnych w Ballito i w St Lucia
 • napiwków
 • ubezpieczeń.

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za