Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

RPA z atrakcjami dla dzieci

Dzień 1: Wylot z Polski

Dzień 2: Johannesburg
Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym pilotem na lotnisku. Przejazd przez centrum miasta, gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych „gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy historyczne budynki powstałe w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta.Następnie zakwaterowanie w hotelu 4 * i odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w afrykańskiej restauracji z dziczyzną, pieczoną na masajskich mieczach: Carnivore.

Dzień 3: Lion Park – Pretoria – Sun City
Wcześnie rano wizyta w małym prywatnym rezerwacie Lion Park, gdzie oglądamy kilka rodzin lwów wraz z małymi oraz gepardy i likaony. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf. Następnie będziemy mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami afrykańskimi w wiosce folklorystycznej Lesedi. Ogladamy tradycyjne domostwa i pokaz tancow. Dalej przejeżdżamy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikeim wieloletniego prezydenta Republiki Poludniowoafrykanskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjeciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Uni Poludniowoafrykanskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rzadu. Następnie wizyta w sanktuarium ptaków, gdzie możemy również zjeść lunch (nie wliczony w cenę). Po lunchu przejazd w kierunku Sun City. Kolacja i nocleg w hotelu 4* obok Sun City. Historyczny Lodge jest położony na dawnej farmie Paula Krugera. Farma pierwszego prezydenta Afryki Południowej Paula Krugera –  Boekenhoutfontein i zabytkowe budynki, zostały uznane za Pomnik Narodowy w 1971 roku. Teren lodgu jest ogrodzony i można na nim spotkać wiele różnych zwierząt, takich jak antylopy, zebry, żyrafy a nawet dwa hipopotamy karlowate (gatunek zagrożony wyginięciem).

Dzień 4: Sun City
Po śniadaniu wyjazd do Sun City, afrykańskiego odpowiednika Las Vegas (kasyna, ogrody tropikalne, kompleks wodny: dolina fal, baseny, zjeżdżalnie). Podziwiamy  zielone pola golfowe, tropikalne ogrody, błękitne jezioro i wodospady.
W Sun City Resort jest również mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in:
–  Animal World, gdzie dzieci mogą bliżej poznać świat przyrody, zobaczyć mnóstwo kolorowych ptaków w ptaszarni, a nawet potrzymać na rękach małego krokodyla;
Stimela Train – ciekawa forma safari dla dzieci, specjalny pociąg obwiezie je wokół resortu, gdzie będą mogły zobaczyć rozmaite zwierzęta oraz ptaki;
Bumper Boats – zabawa w zderzanie sie gumowymi „łodziami” – zupelnie jak samochodziki w wesołych miasteczkach, tu jednak plywamy po wodzie.
W cenę wliczony jest również wstęp do Doliny Fal – kompleksu basenowego imitującego wybrzeże ciepłego oceanu otoczony piaszczystą plażą oraz tropikalną roślinnością. Chętni wrażeń znajdą tu kilka imponujących zjeżdżalni. Kolacja i nocleg w hotelu 4* obok Sun City.

Dzień 5: Sun City – Rezerwat Tshukudu (Park Krugera)
Wcześnie rano możliwość lotu balonem nad rezerwatem Pilanesberg (nie wliczone w cenę). Po śniadaniu kierujemy się w stronę Parku Krugera. Docieramy do prywatnego rezerwatu Tshukudu, wydzielonego z biosfery Parku Krugera. Miejsce jest interesujące ze względu na dużo powiązań z Polską – Polka Alicja Sussens wybudowała lodge na terenie rezerwatu, w tej chwili prowadzą go jej synowie i wnuk. Alicja wydała przed swoją śmiercią niezwykle ciekawą książkę o swoim życiu. W buszu Tshukudu żyją oswojone słonie, a największą atrakcją są przychodzące często do lodgu oswojone gepardy. Kolacja i nocleg w lodgu 3,5* na terenie rezerwatu Tshukudu.

Dzien 6: Tshukudu
Poranne spacer w buszu czyli możliwość bliskiego spotkania ze zwierzętami z zupełnie innej perspektywy, niż safari samochodowe.  Po śniadaniu czas na odpoczynek. Następnie popołudniowe safari w otwartych samochodach terenowych w rezerwacie Tshukudu. W trakcie safari poszukiwania  „wielkiej afrykańskiej piątki” (do której zalicza sie lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie). Po powrocie kolacja i nocleg w lodgu 3,5* na terenie rezerwatu Tshukudu.

Dzień 7: Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde – Johannesburg
Po śniadaniu wyjazd do Johannesburga przez tzw. Trasą Panoramiczną. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo położone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy (m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes – spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5* przy lotnisku w Johannesburgu.

Dzień 8: Johannesburg – Kapsztad
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kapsztadu. Następnie zwiedzanie tego jednego z piękniejszych miast na świecie. W zależności od pogody możliwość wjazdu na Góre Stołową kolejką linową obracającą się wokół własnej osi. W razie niepogody oglądamy fascynującą  panoramę miasta z punktu widokowego Signal Hill. Następnie zwiedzamy centrum, wielokolorową dzielnicę malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu. Wieczorem wybierzemy się na rejs statkiem pirackim na zachód słońca. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5 * w Kapsztadzie.

Dzień 9: Przylądek Dobrej Nadziei
Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale widokową trasa Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka, skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają się dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrót do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów Boulders. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 10: Stellenbosh winnice – Paarl – Hermanus
Po śniadaniu wyjazd  do drugiego najstarszego po Kapsztadzie miasteczka RPA, Stellenbosch, znanego z europejskiej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum zagłębia winnego Afryki. Wokół miasta rozciągają sie malownicze doliny pokryte farmami winnymi z  miasteczkami. Wizyta na farmie winnej połączona z degustacją produkowanych tam win. Następnie wizyta w Paarl, gdzie udamy się do Świata Motyli – ogrodu  botanicznego, gdzie na przestrzeni 1000 m2 znajduje się zwykle od 500 do 800 gatunków motyli z całego świata – jest to największy tego typu park w RPA. Oprócz motyli można tu zobaczyc również ptaki, iguany i inne jaszczurki, pająki oraz małpki marmoset. Po wizycie w Świecie Motyli przejeżdżamy do miasta osadniczego hotelu 3,5* w Hermanus. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3,5* w Hermanus.

Dzień 11: Hermanus – oglądanie wielorybów – Kapsztad
Po śniadaniu wypłyniemy łódką na oglądanie migrujących wielorybów. Między czerwcem a grudniem zwierzęta te pojawiają się często od Elands Bay na zachodnim wybrzeżu po Mossel Bay na Szlaku Panoramicznym. W pogodny dzień nietrudno zaobserwować, jak stają na ogonach, wynurzając głowy uderzają ogonami o powierzchnię wody, czy wyskakują z morza niczym pstrągi. Po południu powrót do Kapsztadu i wizyta w Akwarium Dwóch Oceanów – bardzo ciekawie urządzone, można tu zobaczyć morską faunę od koników morskich i jeżowców do ryb fafowych i żarłocznych ludojadów. W skalnej ptaszarni mieszkają czarne ostrygojady, pingwiny tońce i pingwiny złotoczube. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 12: Kapsztad – farma strusi – Ogrody Kirstenbosch – wylot do Polski
Po śniadaniu wyjazd na farmę strusi. Po farmie oprowadzi nas kwalifikowany przewodnik, który opowie ciekawe fakty dotyczące tych największych ptaków na świecie. Oglądanie strusi, muzeum, fabryka gdzie produkuje się produkty ze skóry strusia, a następnie każdy z uczestników będzie miał okazję przez chwilę usiąśc na strusiu i zrobić sobie zdjęcie z przepięknymi widokami Góry Stołowej w tle. Lunch na farmie (nie wliczony w cenę), gdzie można zamówić wspaniałe dania ze strusia. Po południu wizyta w ogrodach botanicznych Kirstenbosch, gdzie i dorośli i dzieci będą mogli podziwiać kolorową, egoztyczną i endemiczną roślinność Południa Afryki. Po południu transfer na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski

Dzień 13: Przylot do Polski

 

Cena za osobę dorosłą w pokoju dwuosobowym w grupie: od US$ 1,085

Cena za dziecko do lat 12-stu dzielące pokój z dwoma osobami dorosłymi: od US$ 815

 

Cena zawiera

 • 10 noclegów w hotelach 3,5* – 4 *
 • Wczesniejsze zakwaterowanie w hotelu w dniu 2
 • sniadania i obiadokolacje
 • transport klimatyzowanym mikrobusem
 • spacer w buszu i safari w otwartych samochodach terenowych w rezerwacie Tshukudu
 • zwiedzanie wg programu
 • serwis lokalnego pilota z językiem polskim

 

Cena nie zawiera

 • przelotu wewnetrznego JNB – CPT – ok US$ 110/os
 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach
  pakiet US$ 250 za osobe dorosłą
  pakiet US$ 130 za dziecko do lat 12stu
 • przelotów międzynarodowych z i do Polski
 • zajęć fakultatywnych w Sun City
 • napoi chlodzacych i alkoholowych
 • lunchów
 • napiwków prywatnych
 • ubezpieczeń

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za