Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

RPA – Wodospady Wiktorii (Zimbabwe)

RPA – Wodospady Wiktorii (Zimbabwe)

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Johannesburg – Lesedi
Przylot do Johannesburga. Zwiedzamy centrum miasta, gdzie w 1886 roku zaczela sie jedna z najwiekszych „gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy historyczne oraz najnowsze budynki jak ratusz, budynki sądu, dworca i giełdy, budynek diamentowy i siedziby głównych banków. Następnie wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho i Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Wieczorem pożegnalna regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Nocleg w hotelu Misty Hills 4* w Johannesburgu.

Dzień 3
Johannesburg – Wodospady Wiktorii
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Po południu wizyta w legendarnym rezerwacie Wodospadów Wiktorii – drugi co do wielkości na świecie wodospad, powstały w wyniku aktywności wulkanicznej, a nastepnie erozji oraz przy udziale jednej z największych rzek Afryki, Zambezi. Wodospad ma 1708 m szerokości i ponad 100 m głębokości. Następnie spacer do słynego mostu kolejowego łączącego Zimbabwe z Zambią. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg w hotelu The Kingdom Hotel 4* w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 4
Safari w rezerwacie Chobe w Botswanie
Po śniadaniu o godz 6.30 wyjeżdżamy o 7.00 w kierunku granicy z Botswaną. Po drodze pokonując dystans 70 km przejeżdżamy przez rezerwat Matetsi napotykając na drodze słonie i kilka rodzajów antylop. Po przekroczeniu granicy z Botswaną mijamy miejscowość Kazungula, gdzie schodzą się granice 4 państw: Zimbabwe, Zambii, Namibii i Botswany. Wkrótce potem zatrzymujemy się w hotelu nad rzeką Chobe, gdzie czeka na nas łódź, którą odbywamy 3 godzinne safari po rzece. Jest to niezwykły rodzaj safari, który pozwala nam na zbliżanie się do wielu zwierząt wodnych jak hipopotamy, krokodyle, warany a nawet kąpiące się słonie i bawoły oraz do wszystkich napotykanych tam ptaków. Po oplynięciu rozlewisk Chobe wracamy do hotelu na obfity lunch i krótki wypoczynek. O godzinie 13.30 wsiadamy do samochodów terenowych i wracamy do rezerwatu Chobe, ale tym razem od strony buszu, tropiąc zwierzęta przychodzące do rzeki do wodopoju. To popołudniowe safari zwykle nagradza nas wspaniałymi widokami rozlewisk rzeki i kilku setkami słoni przychodzących tu na popołudniową kąpiel w tej nie wysychającej nigdy rzece. Około godziny 16.30 -17 samochody dowożą nas do granicy z Zimbabwe, gdzie po załatwieniu kontroli granicznych przesiadamy się do autobusu, którym wracamy do naszego hotelu w Wodospadach Wiktorii. Kolacja i nocleg w hotelu The Kingdom Hotel 4* w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 5
Wodospady Wiktorii – zajęcia fakultatywne
Po śniadaniu możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych:
1. Safari na grzbiecie słonia ($ 150):
Możliwe jest rezerwowanie porannej i popołudniowej przejażdżki. Na poranne safari klienci zabierani są z hotelu ok godz. 6 rano. Przejazd na farmę w buszu poza miastem. Po przyjeździe odbywa się krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie ze słoniami, poczym grupa dzielona jest na pary, które wraz z przewodnikiem mają przydzielane słonie i wyruszają na półtoragodzinne safari. Na każdym słoniu jedzie przewodnik i maksymalnie dwie osoby. Po zakończonym safari słonie są ustawiane w specjalnych zagrodach, gdzie przez następną godzinę można je karmić i fotografować się z nimi. Po zabawie ze słoniami serwowane jest śniadanie, a na koniec pokazywany jest film z safari z uczestnikami w rolach głównych. Mozna zakupić DVD z safari za okolo $35. Po śniadaniu uczestnicy safari odwożeni są do hoteli w Wodospadach Wiktorii. Popołudniowa przejażdżka z serwowanym lunchem zaczyna sią ok godz. 13 po południu wyjazdem z hotelu.

2. Spacer z młodymi lwami w buszu ($150):
Uczestnicy spotkania z lwami zabierani są z hotelu ok. godz. 6 rano i przewożeni na lwią farmę w buszu. Do spaceru przygotowywane są jedynie młode lwy nie starsze niż 2 lata. Po przyjeździe odbywa się krótki instruktarz na temat bezpieczeństwa i zachowania w bezpośrednim kontakcie z lwami, poczym grupa wraz z przewodnikiem wyrusza w busz na spacer i zabawę z lwami. Wszystko odbywa się pod nadzorem doświadczonych przewodników. Po wielu sesjach zdjęciowych i bezpośrednich kontaktach z lwami cała grupa wraca do obozu na śniadanie. Po śniadaniu można kupić CD ze zdjęciami i DVD z filmem ze spaceru z lwami. Około godziny 9.30 uczestnicy odwożeni są do hoteli. Możliwy również popołudniowy spacer z lwami z wliczonym w cenę lunchem, zaczyna sią o k godz. 13 po południu wyjazdem z hotelu.

3. Spływ pontonami po rzece Zambezi ($120):
Po śniadaniu przejeżdżamy do ośrodka nad rzeką, gdzie wszyscy przechodzą szkolenie, mające na celu poinformowanie uczestników o koniecznych elementach bezpieczeństwa i techniki zachowania w czasie spływu. Po 1-1,5 godzinnym kursie uczestnicy oddają elementy swojego wyposażenia i ubioru, które nie powinny ulec zamoczeniu (jak telefony komórkowe, okulary, zegarki itp.) opiekunowi grupy, który je zabezpiecza i oddaje właścicielom po ukończonym spływie. Uczestnicy otrzymują niezbędne wyposażenie, zapewniające bezpieczeństwo czyli kamizelki ratunkowe i kaski. Uczestnicy dzielą się na dwie grupy: w łodziach płynących łatwiejszym i trudniejszym nurtem, bardziej emocjonującym szlakiem, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wywrotki pontonu i kąpieli w wodzie. Operator zabezpiecza przy każdej łodzi przynajmniej jedną osobę poza łodzią na desce wiosłowej, która udziela pomocy w czasie wywrotek pontonów. Długość spływu, ilość katarakt, zależy od stanu wody. Na koniec spływu serwowany jest lunch (wliczony w cenę) następnie cała grupa musi się wspiąć ok. 100 m z poziomu rzeki do krawędzi wąwozu, gdzie czeka transport do hotelu. Cały spływ jest filmowany i fotografowany i tego samego dnia wieczorem klienci mogą kupić CD z fotografiami za ok. $ 20 oraz DVD z filmem za ok. $35.

4. Skok na bungee ($150)

Wieczorem wyjazd na specjalną, tradycyjną afrykańską kolację w restauracji Boma, w czasie ktorej zobaczymy pokaz tańców oraz zrobimy kurs gry na bebnach afrykańskich. Nocleg w hotelu The Kingdom Hotel 4* w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 6
Wodospady Wiktorii – wylot do Polski
Wcześnie rano doznamy jednego z bardziej emocjonujących przeżyć w Wodospadach Wiktorii – polecimy helikopterem nad Wodospadami. Klienci odbierani są z hotelu samochodami na około 30 minut przed umówionym terminem lotu. Po przewiezieniu na heliodrom koło hotelu Elephant Hills wszyscy są ważeni i podpisują niezbędne formularze. Zajmowanie miejsc w helikopterze odbywa się według instrukcji osoby odpowiedzialnej za równomierne obciążenie helikoptera. Po wzniesieniu sie helikopter dokonuje dwukrotnego oblotu wodospadów tak żeby pasażerowie z każdej strony kabiny mieli jednakową szansę na obejrzenie i fotografowanie Wodospadów. Po powrocie na heliodrom wszyscy uczestnicy odwożeni są mikrobusem do swoich hoteli. Po locie powrót do hotelu i śniadanie. W południe transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 7
Przylot do Polski

 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w grupie 14-osobowej: od US$ 2,085

Dopłata do pokoju jednoosobowego: US$ 370

 

Cena zawiera:
• 4 noclegi w pokojach 2 os.w hotelach 4* Zakwaterowanie po godz 14.00 !!!
• wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje
• pakiet napoi:
– śniadanie: kawa, herbata, soki
– lunch: 2 napoje bezalkoholowe (sok, cola, fanta etc.) lub 1 kawa/herbata i 1 napój bezalkoholowy
– obiadokolacja: 3 napoje bezalkoholowe lub 1 kawa/herbata i 2 napoje bezalkoholowe
• program turystyczny,
• przejazdy klimatyzowanym minibusem
• transfery lotnisko – hotel – lotnisko
• opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki

• bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów oraz wycieczki wymienione w programie jak niżej:
– wstęp do Lion Parku + interakcja z małymi lewkami
– wstęp do rezerwatu Wodospadów Wiktorii
– rejs o zachodzie słońca z drinkami alkoholowymi po rzece Zambezi
– całodniowa wycieczka do rezerwatu Chobe w Bostwanie (safari w samochodach 4×4 oraz safari łodzią motorową)
– lot helikopterem nad Wodospadami
• napiwki dla bagażowych i kierowców
• przelot na trasie Johannesburg – Wodospady Wiktorii – Johannesburg

Cena nie zawiera:
• przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa
• zajęć fakultatywnych
• napoi alkoholowych (za wyjątkiem wymienionych w programie)
• napiwków prywatnych
• ubezpieczeń zdrowotnych i innych
• ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
• opłat wizowych, wiza jednokrotna do Zimbabwe US$ 30, dwukrotna: US$ 45

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za