Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Kapsztad w 6 dni

 

Kapsztad – wycieczka w 6 dniDzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Kapsztad
Przylot do Kapsztadu. Po przylocie wyruszamy na zwiedzanie Kapsztadu – jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu. Następnie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (zależnie od pogody) i podziwianie panoramy miasta oraz zatoki portowej ze słynną wyspą – więzieniem Robben Island, wybrzeżem Atlantyku oraz Przylądkiem Dobrej Nadziei. Wieczorem kolacja w afrykańskiej restauracji z muzyką i tańcami na żywo. Nocleg w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 3
Przylądek Dobrej Nadziei
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne  plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie udamy się na fenomenalny lot krajobrazowy awionetką nad Przylądkiem. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć linię schodzących się Dwóch Oceanów z lotu ptaka. Po locie przejeżdżamy wykutą w skale widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka, skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykaja sie dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrot do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów. Wieczorem rejs katamaranem o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalajacej na odbycie rejsu wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Kolacja w restauracji serwującej owoce morza. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu  4* w pokojach z widokiem na Ocean.

 Dzień 4
Kapsztad – Gansbaai (nurkowanie z rekinami)
Wcześnie rano wyruszamy do miejscowości wypoczynkowej Gansbaai, która słynie głównie z możliwości nurkowania z rekinami. Śniadanie i lekki lunch na łodzi. Nie trzeba mieć żadnych uprawnień nurkowych, jest to zanurzanie sie z maską pod powierzchnie wody w specjalnej klatce, do której podpływają zwabione na przynętę rekiny. Klatka jest w 100% zabezpieczona i nie ma możliwości, żeby rekin się do niej przedostał. Można również popłynąć na sam rejs bez nurkowania i oglądać pływające rekiny z łódki (to dla tych mniej odważnych, ktorzy też chcą zobaczyć rekiny ale niekoniecznie z tak bliska). Po południu powrót do Johannesburga. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 5
Safari – rezerwat Aquila
Po śniadaniu przejazd do prywatnego rezerwatu Aquila. Wyruszamy na 3 godzinne safari w otwartych pojazdach 4×4 w poszukiwaniu Wielkiej Piątki czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po safari lunch w lodgu na terenie rezerwatu i krótki odpoczynek. Po południu powrót do Johannesburga. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean.

Dzień 6
Stellenbosch – winnice – wylot do Polski
Po śniadaniu czeka nas niesamowita wyprawa zabytkowymi samochodami w stylu vintage. Wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko – przylądkowej architektury, dębowych alei  oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze farmy winne na kontynencie afrykanskim. Wizyta w kilku znanych winnicach (w zależności od tego, na ile nam czas pozwoli), połączona z degustacją produkowanych tam win. Dowiemy się, jakie są główne regiony upraw winorości oraz jak ważną rolę odgrywa w przemyśle winiarskim Pinotage – flagowy szczep RPA i wizytówka winiarska tego kraju. Degustacji wina towarzyszyć będą przekąski, głównie różnego rodzaju sery. Następnie kontynuujemy zwiedzanie farm winnych, zatrzymamy się na lunch w jednej z nich. Po południu transfer na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 7
Przylot do Polski

 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w grupie 14-osobowej:                                   US$ 1,930
Dopłata do pokoju jednoosobowego: US$ 480

 

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w pokojach 2 os.w hotelu 4* w pokojach z widokiem na Ocean Zakwaterowanie po godz 14.00 !!!
 • wyżywienie: śniadania, lunche i obiadkokolacje
 • pakiet napoi:

– śniadanie: kawa, herbata, soki
– lunch: 2 napoje bezalkoholowe (sok, cola, fanta etc.) lub 1 kawa/herbata i 1 napój bezalkoholowy
– obiadokolacja: 3 napoje bezalkoholowe lub 1 kawa/herbata i 2 napoje bezalkoholowe

 • program turystyczny,
 • przejazdy klimatyzowanym minibusem
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów oraz wycieczki wymienione w programie jak niżej:

– wjazd na Górę Stołową
– safari w rezerwacie Aquila
– rejs o zachodzie słońca z szapanem po zatoce Granger Bay
– całodniową wycieczkę na Przylądek Dobrej Nadziei, rejs na wyspę fok, wizytę na plaży pingwinów
– lot krajobrazowy awionetką nad Oceanem i Przylądkiem Dobrej Nadziei
– wycieczkę łodzią na nurkowanie z rekinami
– wycieczkę zabytkowymi samochodami typu vintage do winnic
– degustację wina na farmach winnych

 • napiwki dla bagażowych i kierowców

 

Cena nie zawiera:

  • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Kapsztad – Warszawa
  • zajęć fakultatywnych
  • napoi alkoholowych (za wyjątkiem wymienionych w programie)
  • napiwków prywatnych
  • ubezpieczeń zdrowotnych i innych
  • ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za