Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Panorama Afryki

Dzień 1
Warszawa
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Kapsztadu.

Dzień 2
Kapsztad.
Przylot do Kapsztadu. Zwiedzanie tego jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu.W zależności od pogody możliwość wjazdu na Górę Stołową lub w razie niepogody podziwianie panoramy miasta z Signal Hill. Wizyta w Waterfront i kolacja z w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu 3,5 *  w Kapsztadzie.

Dzień 3
Przylądek Dobrej Nadziei
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne  plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka, skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykaja sie dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrot do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów.
Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu 3,5 *  w Kapsztadzie.

Dzień 4
Kapsztad – Hermanus
Po śniadaniu wyjazd  do drugiego najstarszego po Cape Town miasteczka RPA, Stellenbosch, znanego z europejskiej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum zagłębia winnego Afryki. Wokół miasta rozciągają sie malownicze doliny pokryte farmami winnymi z  miasteczkami, Paarl i Franschhoek. Wizyta na farmie winnej połączona z degustacją produkowanych tam win. Następnie przejeżdżamy do miasta osadniczego Hermanus, słynącego z corocznych wiosennych odwiedzin wielorybów. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w guest house w Hermanus.

Dzień 5
Hermanus – Oudtshoorn
Po wczesnym śniadaniu możliwość wyprawy łodzią w celu oglądania wielorybów (nie wliczone w cenę). Następnie przejazd do leżącego w regionie Little Karoo – Oudtshoorn, nazywanego światową stolicą strusi. Zakwaterowanie w lodge, malowniczo położonym wśród gór. Kolacja (m.in. danie ze strusia). Nocleg w hotelu 3,5* w Oudtshoorn.

Dzień 6
Oudtshoorn – Knysna
Po śniadaniu wizyta na farmie strusi i zapoznanie się z hodowlą tych interesujących ptaków. Okazja do przejażdżki na strusiu i do kupna oryginalnych wyrobów ze skóry strusia. Następnie przejazd do jednego z najciekawszych miejsc w okolicy – jaskinie Cango. Przejście przez jaskinie z wapiennymi i kwarcowymi formacjami stalagmitów oraz stalaktytów. Po południu przejazd przez góry Montague do Knysna  popularnego resortu wypoczynkowego położonego przy dużej zatoce morskiej, Knysna Lagoon, z półsłodką wodą pozwalającą na przemysłową produkcję ostryg. Czas wolny i możliwość zakupu pamiątek. Możliwa degustacja ostryg (nie wliczona w cenę). Kolacja i nocleg w guest house w Knysna.

Dzień 7
Knysna – Tsitsikamma – Port Elizabeth
Po wczesnym śniadaniu przejazd do rezerwatu Tsitsikamma, znanego z wielu unikalnych roślin, gatunków ptaków, a przede wszystkim dziesiątek kilometrów rezerwatu morskiego. Przejście przez most linowy zawieszony nad ujściem rzeki Sztormowej. Krótki postój przy moście Bloukrans będącym również jednym z najwyższych na świecie skokiem bungi (ok. 200 metrów). Kilka punktów widokowych wzdłuż Oceanu (Storms River). Następnie kontynuacja przejazdu do Port Elizabeth. Kolacja i nocleg w hotelu 3*.

Dzień 8
Port Elizabeth – Durban
Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie miasta. Ponad 500 lat temu dotarli tutaj pierwsi Europejczycy – portugalscy żeglarze Bartolomeu Diaz i Vasco da Gama. W południe transfer na lotnisko i przelot do Durbanu. Zwiedzanie miasta, spacer słynną „złotą milą” – promenadą wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Wizyta w centrum miasta z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu i teatru, rzut oka na port jachtowy będący częścią największego południowoafrykańskiego portu przeładunkowego. Podziwiamy słynny zegar Vasco Da Gammy, ufundowany przez rząd Portugalii, upamiętniający 400 lecie lądowania pierwszego Europejczyka w tej części świata. Następnie wizyta w parku wodnym U’SHAKA – Akwarium – Delfinarium – jednego z 5 największych pod względem wielkości i zasobności na świecie. Jego ogromne wypełnione krystaliczną wodą akwaria ukazują podwodny świat Oceanu – wielkie rekiny ludojady, majestatyczne płaszczki, ogromne żółwie morskie i niepoliczalne ilości tropikalnych ryb. Cały ten barwny podwodny świat stworzony wokół autentycznego wraku statku przyciąga i olśniewa każdego gościa.
Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu 3* w Durbanie

Dzień 9/10
Góry Smocze
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd w kierunku Gór Drakensbergu. Tam spędzimy dwa dni w resorcie u podnóża gór. Podczas pobytu możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych: spacery górskie, safari 4×4, safari konne, wizyta na słynnym polu bitwy Spioenkop, zwiedzanie Ladysmith itp lub czas wolny w malowniczej górskiej scenerii.
Kolacja i nocleg w resorcie 3-4*.

Dzień 11
Shakaland – St Lucia
Po śniadaniu opuszczamy Góry Smocze i jedziemy do stolicy zuluskiego imperium z czasow Shaki Zulu – Shakaland. Zwiedzanie wioski, pokaz tańców plemienia Zulu oraz egzotyczny lunch w wiosce. Po południu dojeżdżamy do miejscowości wypoczynkowej St. Lucia, położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu 3,5* w St. Lucia.

Dzień 12
Hluhluwe – St Lucia
Wczesnie rano wyruszamy na safari w rezerwacie Hluhluwe. Rezerwat uważany jest za największe skupisko nosorożców na świecie. Połączone rezerwaty Hluhluwe i Umfolozi są w odróżnieniu od Parku Krugera niezwykle zielonym i górzystym terenem położonym pomiędzy rzekami, dającymi nazwę rezerwatom. Po południu wracamy do miejscowości St Lucia i udajemy się na rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji.
Nocleg w hotelu 3,5* w St. Lucia.

Dzień 13
St Lucia – Swaziland
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku ostatniego na świecie absolutystycznego Królestwa Swazilandu. W kraju tym na niewielkiej powierzchni występują na północnym zachodzie tereny górzyste (highveld), w części środkowej wyżynne ( Middleveld ), a na południowym wschodzie równiny (Lowveld ). Liczne rzeki i strumienie tworzą gęsta sieć wodną co sprawia, że Swaziland jest jedną z najlepiej nawodnionych części na południu Afryki. Dlatego też podróżując przez ten kraj zobaczymy ogromne bogactwo naturalnej flory, a także wielkie plantacje trzciny cukrowej. Postój w centrum rzemiosła i możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do Manzini, największego miasta Suazi i krótki spacer po miejscowym targu, gdzie sprzedawcy oferują kolorowe tkaniny, ozdoby i biżuterię.  Po południu wizyta w Swazi Cultural Village – poznajemy zwyczaje plemienia Suazi, oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców.
Kolacja i nocleg w lodgu 3*.

Dzień 14
Swaziland – Park Krugera
Po śniadaniu kontynuujemy przejaz przez Swaziland. Mijamy malownicze tereny górskie i wioski zamieszkane przez plemię Suazi. Po południu wracamy do Południowej Afryki.
Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.
Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 15
Kruger National Park – Safari
Wcześnie rano wyruszamy na całodniowe Safari w Narodowym Parku Krugera. Park Krugera jest największym w Afryce naturalnym rezerwatem zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 mln hektarów. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w największe na świecie bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Park rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo (na północy) do Krokodylej Rzeki (na południu). Jego szerokość wynosi średnio 60 do 90 km. Obszar parku obejmuje ok. 20 tysięcy km kw. i jest podzielony na 16 wyodrębnionych obszarów, zgodnie z typem występującej na nich roślinności. W ostatnich latach został znacznie powiększony o tereny po stronie Mozambiku.
Podczas safari w otwartych samochodach terenowych będziemy wypatrywać tzw. „Wielkiej Piątki”, czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po powrocie z safari kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 16
Kruger Park – Trasa Panoramiczna – Tshukudu
Po śniadaniu przejeżdżamy w rejony urokliwej Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska, plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 rozpoczęła się goraczka złota w Afryce Południowej. Zatrzymujemy się przy pięknym punkcie widokowym trasy Okno Pana Boga oraz przy wodospadach Berlin Falls. Po popołudniu dojeżdżamy do prywatnego rezerwatu Tschukudu. Na terenie rezerwatu znajduje się lodge, ktory wybudowała Polka Alicja Sussens, w tej chwili prowadzą go jej synowie i wnuk. Miejsce jest interesujące ze względu na dużo powiązań z Polską, dużo zdjęć i historii. Alicja wydała przed śmiercią niezwykle ciekawą książkę o swoim życiu. W buszu Tshukudu żyją zwierzęta zaliczane do „Wielkiej Piątki”, a największą atrakcją są przychodzące często do lodgu oswojone gepardy. Po południu safari w otwartych samochodach terenowych na terenie rezerwatu Tshukudu. Po powrocie z safari kolacja i nocleg w campie 3* na terenie rezerwatu.

Dzień 17
Tshukudu – Trasa Panoramiczna – Johannesburg
Wcześnie rano spacer w buszu czyli możliwość bliskiego spotkania ze zwierzętami z zupełnie innej perspektywy, niż safari samochodowe. Następnie po śniadaniu przejeżdżamy przez kolejną część Trasy Panoramicznej i zatrzymujemy się przy najpiękniejszych punktach widokowych trasy – m.in. Burke’s Luck Potholes (spektakularne wyrzeźbione przez wodę i przenoszone kamienie cylindryczne formacje w przełomie rzeki Blyde i Treur). Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to slynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu 4* w Johannesburgu.

Dzień 18
Johannesburg – Pretoria
Po śniadaniu kierujemy się do Lion Parku, małego prywatnego rezerwatu lwów na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów terenowych obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, gepardy, likaony oraz lamparty. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf. Następnie udajemy się do Pretorii, gdzie zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera, poczym będziemy mieli możliwość podziwiać panoramę miasta przed budynkami Uni Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rzadu. Po powrocie do Johannesburga wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Wieczorem pożegnalna regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Nocleg w hotelu 4* w Johannesburgu.

Dzień 19
Johannesburg – wylot do Polski
Przejazd przez centrum miasta, oglądanie historycznych oraz najnowszych budynków jak ratusz, budynki sądu, dworca i giełdy, budynek diamentowy i siedziby głównych banków. Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe wjeżdżając do Soweto. Po minięciu jednego  z  największych szpitali na południowej półkuli, Baragwanah i wielu nowych dzielnic mieszkaniowych odwiedzamy unikalną ulicę w Orlando West, gdzie obok siebie znajdują sie domy aż dwóch laureatów nagrody Nobla, Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu.
Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski lub możliwość kontynuacji podróży do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe.

Dzień 20
Powrót do Warszawy

 

 

Cenana zapytanie

 

Cena zawiera:

 • 17 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach, lodgach i guest housach 3-4*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • lunch podczas wizyty w Shakaland
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem, minibusem lub autokarem wg programu
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • opiekę polskiego przewodnika podczas trwania całej wycieczki
 • bilety wstępów do Parków Narodowych oraz zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych WARSZAWA – KAPSZTAD, JOHANNESBURG – WARSZAWA ( ok 2700 PLN )
 • przelotu Port Elizabeth – Durban ok. US$ 170 (może ulec zmianie)
 • napoi chłodzących i alkoholowych,
 • lunchów (poza jednym lunchem w Shakaland)
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • ubezpieczenia

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za