Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Pretoria – Wodospady Wiktorii, Wodospady Wiktorii – Pretoria


Victoria Falls

Przeżyj 1600 kilometrową przygodę podróżując przez urozmaiconą afrykańską scenerię na pokładzie luksusowego pociągu Rovos, przedzierającego się przez Mafikeng do Botswany, a następnie na pólnoc przez Mahalapye oraz Zwrotnik Koziorożca tuż po minięciu stolicy Gabarone. Gdy tylko pociąg przekroczy pustynną Botswanę, dojeżdża do Plum Tree. Po przekroczeniu granicy z Zimbabwe pociąg podąża w kierunku zachodnim do Bulawayo, poczym skręca na północ do rezerwatu Hwange,  gdzie gołym okiem można dostrzec z okien wagonu wiele dzikich zwierząt. Po południu dojeżdżamy do słynnych Wodospadów Wiktorii na potężnej rzece Zambezi. Okolice Wodospadów oferują podóżnym wiele ciekawych zajęć fakultatywnych, jak rejsy po Zambezi połączone z oglądaniem zwierząt i dające możliwości wspanialych sesji fotograficznych. Raftingi są również zaliczanne do najlepszych na świecie tras spływów pontonowych. Wodospady można rownież oglądać z lotu ptaka z helikopteru, małego samolotu bądź lotni. Wielu turystów korzysta z często jedynej w życiu okazji przejażdżki na afrykańskim słoniu bądź wybiera się na spcery w buszu w towarzystwie osowojonych lwów.

Uwaga: trasa pociągu pomiedzy Pitersburgiem a Bulawayo zależy od obciążenia linii kolejowej i może przebiegać przez Beit Bridge a nie przez Mafikeng.

 

TRASA:  PRETORIA – WODOSPADY WIKTORII

DZIEŃ 1:

09:30    Odjazd z prywatnej stacji w Capital Park

13:00    Lunch (serwowany w wagonach jadalnych)

19:30    Po dotarciu do gór Magaliesberg, serwowany jest obiad

DZIEŃ 2:

07:00-10:00    Śniadanie-serwowane w wagonach jadalnych

13:00                Po dotarciu do granicy z Zimbabwe serwowany jest lunch

17:00                Odprawa paszportowa w Plumtree

19:30                Obiad-serwowany w wagonach jadalnych

DZIEŃ 3:

07:00-10:00    Śniadanie-serwowane w wagonach jadalnych

13:00                Lunch podczas przejazdu przez Park Narodowy Hwange

15:00                Safari w parku

19:30                Obiad-serwowany w wagonach jadalnych

DZIEŃ 4:

07:00-10:00   Śniadanie-serwowane w wagonach jadalnych

10:00               Przyjazd do Wodospadów Wiktorii


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za