Pomarańczowe Wydmy

Pomarańczowe Wydmy

Dzień 1
WARSZAWA – WINDHOEK
Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek

Dzień 2
WINDHOEK

Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Ogladamy dominujace nad panorama miasta budynki palamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sadu Najwyzszego. Tuz obok skupisko najstarszych budynkow administracyjnych, stara twierdza ,kantyna oficerska, pierwszy bank, szkola, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Najwiecej uwagi zwraca malenki kosciol Luteranski Christus Kirche, ktory stal sie niejako ikona starego Windhoeku
Kolacja i nocleg w Windhoek

Dzień 3
WINDHOEK – NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON (530 km)

Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca gdzie zyje ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po poludniu wjezdzamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedna z wyzszych piaskowych gor, nr 45, z której obserwujemy niezwykłą grę światła zachodzaego slonca na ostrych krawędziach ciagle zmieniajacych swe ksztalty wzgórz
Kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem

Dzień 4
SOSUSSVLEI – WALVIS BAY (350 km)

wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiamy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwile pozniej niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb.
Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Tuz przy basenach fabryka soli z lsniacmi biela haldami oczyszczonej soli morskiej.
Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży.
Kolacja i nocleg w Swakopmund.

Dzień 5
SWAKOPMUND – Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive (180 km)

Przed poludniem czas wolny na wypoczynek badz fakultatywna wycieczke lodzia nie wliczona do oplat za wstepy) z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrzesniem a listopadem mozna tu tez zobaczyc przeplywajace wieloryby. Swakopmund ma rowniez ciekawe muzeum i galerie krysztalow z najwiekszym monolitycznym krysztalem na swiecie. Po poludniu wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund.
Kolacja i nocleg w Swakopmund

Dzień 6
SWAKOPMUND – WYBRZEŻE SZKIELETOWE – KHORIXAS (420 km)

Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy malenka wioske rybacka Hentiesbay i wkraczamy w zupelnie niezamieszkale piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecale sto kilometrow w glab tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyza postawionego tu w 1486 roku przez pierwsza wyprawe Portugalska, Diego Cao. . Przyladek Krzyza znany jest przede wszystkim z kilkudziesiecio tysiecznej koloni fok.
Z Przyladka wracamy w głąb ładu, przez otwarte tereny rowninne pokryte zielenią, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmenskich malowideł skalnych znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia sie na sporo ponad 2 tysiące lat.
Kolacja i nocleg w Khorixas.

Dzień  7
SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – PALM WAG – SESFONTEIN – OPUWO (470 km)

Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniale drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000 -4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce swiatowego dizedzictwa. . Nieopodal ogladamy. Nieopodal ogladamy rowniez formacje skalne nazywane organami i niezwykla „Spalona Gore”. Po poludniu zatrzymujemy sie w oazie Palm Wag, nastepnie jedziemy przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna sie najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem.
Kolacja i nocleg w Opuwo

Dzień 8
OPUWO – OSHAKATI – ETOSHA (420 km)

Opuszczamy stolice rejonu zamieszkalego przez Himba i wjezdzamy na rowninne tereny w kierunku stolicy polnocnej czesci Namibii, Oshakati. Po poludniu kierujemy sie do polnocnej bramy rezerwatu Etosha. Rezerwat ten łączy w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 km kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Popołudniowe safari i oglądanie zwierząt przy wodopoju w obozie. Nocleg w lodgu w poblizu rezerwatu.

Dzień  9
ETOSHA

Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) mozna zobaczyc niepoliczalne stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptakow i 110 gatunkow gadow. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem.
Nocleg w lodgu poza rezerwatem

Dzień 10
ETOSHA – TSUMEB – WINDHOEK

Wcześnie rano powrót przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej do Windhoek.
Wieczorem wylot do Polski

Dzień 11
WARSZAWA

Przylot do Warszawy.


Cena od 7999 zł.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z przesiadkami w porcie europejskim
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • wszystkie śniadania i obiadokolacje
 • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • lunchów
 • napojów chłodzących i alkoholowych
 • wydatków prywatnych
 • napiwków prywatnych i w restauracjach
 • opłat wizowych do Namibii 50 EURO
 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne gotówka pilotowi po przyjeździe jako pakiet: 500 EUR

Daty odjazdów:
07.10 – 17.10.2020
25.04 – 05.05.2021
08.07 – 18.07.2021
22.08 – 01.09.2021
03.10 – 13.10.2021


 

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!Social media

Kontakt

mail: safpol@safpol.co.za

cell: +27 83 448 5351

Tel. +27 11 706 31 84

Fax. +27 11 463 80 38