Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Niezwykłe Oblicza Madagaskaru

Niezwykle oblicza Madagaskaru

D 1                   Warszawa – Paryż – Antananarivo
Wylot z Warszawy do Paryża i stamtąd do Antananarivo
Przylot do Antananarivo ok 23:00 (lot z Paryża)
Spotkanie z lokalnym przedstawicielem i transfer do hotelu.
Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Gassy Country House przy lotnisku.

D 2                  Antananarivo – Ambositra (260 km, ok 7 godz.)
Śniadanie w hotelu, następnie przejazd w kierunku wschodnim do Andasibe przez typowy krajobraz gór i wschodnich lasów deszczowych. Po drodze zatrzymamy się w Ambatolampy, a następnie przejeżdżamy przez krajobraz wyżynny, gdzie dominują tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Lunch w Antsirabe (nie wliczony w cenę). Następnie przejazd do Ambositra, gdzie zatrzymamy się na nocleg w hotelu Violette lub podobnym.

D 3                   Ambositra – Ambalavao (208 km, ok. 6 godz.)
Po śniadaniu wizyta w Ambositra – centrum przemyslu drzewnego. Miasteczko z charakterystycznymi domami wykonczonymi drewnem (rzezbione balustrady, okiennice itp). Mozliwosc zakupu pamiatek.Następnie przejazd w kierunku Fianarantsoa przez krajobraz pól ryżowych, sosnowych lasów i eukaliptusów. Krótka wizyta w Fianarantsoa – miasteczku uniwersyteckim, o sredniowiecznej architekturze, krętych uliczkach i stromych alejach. Następnie przejeżdżamy do Ambalavao i zwiedzamy fabrykę, gdzie recznie produkuje sie slawny papirus oraz wytwornię wina.
Nocleg w hotelu Varangue des Betsielo.

D4                    Ambalavao – Isalo: Anja Park (208 km, ok. 6h)
Po sniadaniu wyjazd do rezerwatu Anjah w poszukiwaniu lemurow. Park jest prowadzony przez mieszkańców wioski, a część dochodu z biletów wstępu przeznaczona jest na pensje dla nauczycieli lokalnych szkół. Następnie przejazd do Ihosy – stoilcy plemienia Bara – i kontynuacja podróży przez plaskowyż i sawanne Horombe. Nocleg w hotelu Motel Isalo.

D5                    Park Narodowy Isalo
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park Narodowy Isalo został utworzony w 1962 roku i obejmuje 81.540 ha (201404 akrów) masywu piaskowca, którego kształty spowodowane dziką erozją należą do wyjątkowych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a posrod okolicznych skał znajduje się wiele grobów Sakalava. Niezwykły krajobraz uformowany z piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem.Podczas spaceru po parku wypatrujemy lemurów zamieszkujących ten teren, m.in. białego lemura White Sifaka oraz do naturalnych basenów wodnych, gdzie można zobaczyć miniaturowe baobaby, aloesy oraz lemury. Grobowce oraz „święte” miejsca w połączeniu z zupełną ciszą, jaka panuje w parku, nadadają mu wrażenie tajemniczości.
Nocleg w hotelu Motel Isalo.

D6                    Park Narodowy Zombitse
Po śniadaniu przejazd do Parku narodowego Zombitse, położonego ok 130 km od Isalo. W parku występuje 47 % endemicznych gatunków ptaków oraz 8 różnych gatunków lemurów. Następnie przejeżdżamy do Andranomaintso podziwiając płaskowyż z baobabami. W drodze powrotnej do Isalo zatrzymujemy się w Ilakaka – miescie znanym z szafirów. Nocleg w hotelu Motel Isalo.

D7                    Isalo – Ranomafana
Po śniadaniu wyruszamy na północ do Ambalavao. Mijamy płaskowyż de Horombe oraz masywy Andringitra. Dojeżdżamy do krainy Betsileo. Przed wejściem do miasta Ambalavao mijamy dwie spektakularne kopuły ogromny granitu o nazwie „Brama Południa”. Kontynuacja podrózy w kierunku Ranomafana. Nocleg w hotelu Ihary.

D8                    Park Narodowy Ranomafana
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, położonym ok 70 km od Fianarantsoa. Park powstał w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed eksloatacją (wycięciem drzew) w 1986 roku. Różnice wysokości powodują różnorodność lasów – od nizinnych lasów deszczowych po wysoki las płaskowyżu. Park jest podzielony na strefę chronioną (41.500 hektarów) otoczoną strefą obwodową, w której eksploatacje lasu są zabronione. Strefa obwodowa zawiera ponad 100 miejscowości i ponad 25.000 mieszkańców, z których większość to rolnicy. Park Ranomafana jest znany z lemurów bamboo (można tu spotkać trzy gatunki tych lemurów) – położony w deszczowym lasie, wśród wzgórz i dolin jest jednym z najładniejszych chronionych obszarów. Podglądanie ptaków, zwiedzanie parku, zamieszkałego licznie przez kilkanaście gatunków lemurów (mi.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brazowy). Po południu czas wolny.
Nocleg w hotelu Ihary.

D9                    Ranomafana – Antsirabe
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Antsirabe. MIjamy górzyste krajobrazy czerwonej wyspy kontrastujące z zielenią pól ryżowych. Antsirabe to atrakcyjne miasto, niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z obróbki kamieni szlachetnych, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami.
Nocleg w hotelu Chambre du Voyageur.

D10                   Antsirabe – Tana
Po sniadaniu kontynujemy podróż. Przejazd przez lokalne wioski i unikalnne krajobrazy Madagaskaru, aż dotrzemy do Antananarivo – stolicy Madagaskaru zwanej „Miastem Tysiąca Wojowników”. Zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery „Y” w otoczeniu pól ryżowych. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się „królewski fort”, w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako „Tana”.
Zakwaterowanie w hotelu Gassy Country House. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

D11                   Wylot do Polski


 

 !!!GWARANTOWANE DATY WYJAZDÓW!!! już od 2 osób!

24.04 – 04.05.2018
03.07 – 13.07.2018
07.08 – 17.08.2018
06.11 – 16.11.2018

Cena za 1 osobe w pok. 2 osobowym

2 pax:                           Euro 1085
3 pax:                           Euro 945
4 pax:                           Euro 850
5 pax:                           Euro 780
6 pax:                           Euro 735         

Dopłata do pokoju jednoosobowego:        Euro 225

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w hotelach i lodgach wedlug programu,
 • Wyżywienie: śniadania
 • Wszystkie transfery z / na lotnisko.
 • Prywatny bus z kierowcą i paliwem podczas podróży
 • Usługi lokalnego anglojęzycznego przewodnika podczas podróży
 • bilety wstępów i opłaty za lokalnych przewodników w parkach

Cena nie zawiera: 

 • Przelotów międzynarodowych
 • obiadokolacji i lunchów
 • Napojów chłodzących i alkoholowych,
 • Wizyt, które nie są wymienione w programie,
 • napiwków
 • wydatków prywatnych
 • Ubezpieczeń

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za