Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Namibia – Afryka dla każdego

Dzień 1
Wylot z Polski 

Dzień 2                       (150 km)
Windhoek
Przylot do stolicy Namibii – Windhoek. Dzień przeznaczony będzie na zwiedzanie miasta z jego historycznym centrum. Główne miasto kraju, stolica Windhoek, znajduje się w centrum kraju na wysokości ok.1600 metrów nad poziomem morza. Ogłoszono ją najczystszym miastem Afryki. Jest to prężne, nowoczesne miasto. Nowa architektura przeplata się z dawnymi kolonialnymi budynkami. Windhoek jest miastem, otoczonym przez wzgórza i góry, z charakterystycznymi wpływami niemieckiej, angielskiej i holenderskiej architektury. Centrum miasta ma wiele przytulnych restauracji, kawiarni i ogródków piwnych, ulokowanych w cieniu drzew i otoczonych licznymi tutaj fontannami. Zobaczymy budynki parlamentu – Tintenpalast, dominujące nad panoramą miasta, nowy budynek Sądu Najwyższego, a tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Zobaczymy również ikonę starego Windhoeku czyli maleńki kościółek luterański Christus Kirche. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Nocleg w hotelu 3* w Windhoeku.

Dzień 3                       (370 km)
Namib Naukluft – Sesriem Canyon – Sossusvlei
Po śniadaniu przejeżdżamy w rejon Namib Naukluft – uważamy za najstarszą pustynię świata.  Żyje około 200 gatunków różnych zwierząt. Zatrzymamy się przy kanionie Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab, gdzie będziemy mogli zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skale i podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Sesriem.

Dzień 4
Sossusvlei
Dzień poświęcony na wjazd do rezerwatu pomarańczowych wydm Sossusvlei. Oglądanie słońca wznoszącego się ponad  najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Dzień może być podzielony na poranne podziwianie wschodu slońca na wydmach, lunch poza rezerwatem i po południu wjazd na zachód słońca. Lub wcześnie rano lot balonem albo samolotem nad wydmami (nie wliczone w cenę), a po południu wjazd samochodem na oglądanie wydm aż do zachodu słońca.  Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Sesriem.

Dzień 5                       (420 km)
Sossusvlei – Walvis Bay
Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynię Naukluft, podziwiając po drodze widoki z Gaub Pass i niepowtarzalny urok rzeki Kuiseb.
Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego  portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Następnie przejeżdżamy do Swakopmund – miasteczka wypoczynkowego z promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami. Kolacja w jednej z miejscowych restauracji. Nocleg w hotelu w Swakopmund.

Dzień 6                       (180 km)
Swakopmund/Walvis Bay
Po śniadaniu wypoczynek na plaży lub zajęcia fakultatywne: rejs łodzią w poszukiwaniu delfinów i fok, kajaki, jazda quadami po pustyni ( nie wliczone w cenę). Po południu wycieczka do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Kolacja w jednej z miejscowych restauracji. Nocleg w hotelu w Swakopmund.

Dzień 7                       (390 km)
Swakopmund – Cape Cross – Spitzkoppe
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy w podróż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem oraz wraki statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na granitową kopię krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża – to dzisiaj wielotysięczna kolonia fok, gdzie zatrzymujemy się na sesję zdjęciową. Następnie przejeżdżamy w rejony Spitzkoppe. Znajdująca się w sercu pustyni góra Spitzkoppe ma prawie 1800 m wosokości n.p.m i jest najbardziej znaną górą w Namibii z powodu swojego niezwykłego kształtu. Kolacja i nocleg na terenie rezerwatu nazywanego Sanktuarium Nosorożców. Rezerwat ten powstał w celu ochrony dzikich zwierząt, głównie nosorożców czarnych.

Dzień 8                       (340 km)
Usakos – Brandeberge (Biała Dama) – Vingerklip
Po śniadaniu przejeżdżamy przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez buszmenów przed 4 tysiącami lat zwanych White Lady. Następnie przejeżdżamy w rejony tzw The Vingerklip – wapienny ostaniec skalny, wyglądający jak palec, który wystaje ponad otaczający go płaskowyż. Kolacja i nocleg w lodgu położonym u podnóża skały Vingerklip.

Dzień 9                       (530 km)
Petrified Forest – Twyfelfontein – Sesfontein – Opuwo
Po śniadaniu wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa. Drzewa te według naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Następnie wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000 – 4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Po południu zatrzymujemy się na lunch (nie wliczony w cenę) w oazie Palmwag, następnie jedziemy przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna sie najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach żeby sfotografować kobiety i dzieci o  unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Kolacja i nocleg w lodgu w Opuwo.

Dzień 10                     (180 km)
Opuwo – Epupa Falls
Po śniadaniu wyruszamy w niezwykle urokliwą trasę do Epupa Falls. Po drodze mijamy wioski Himba i babobaby o przedziwnych kształtach. Trasa ta jest mało uczęszczana i niewiele wycieczek dociera do samych wodospadów na granicy z Angolą. Na miejscu zachwycimy się przepięknymi wodospadami na rzece Kuene, ciągnącymi się przez 1,5 km. Najwyższy z wodospadów ma około 37 m wysokości. Rzeka Kuene otoczona jest przepięknymi drzewami i skałami. Przy wodospadach podziwiamy zachód słońca. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodgu w poblizu wodospadów.

Dzień 11                     (415 km)
Epupa Falls – Kamanjab
Po śniadaniu wracamy w głąb Namibii w okolice Etoshy do miasteczka Kamanjab. Odwiedzamy farmę gepardów gdzie będziemy mieli okazję z bliska przyjrzeć się tym niesamowitym zwierzętom. Następnie przejeżdżamy do naszego wyjątkowego lodgu, położony jedyne kilkaset metrów od prawdziwej wioski Himba. Kolacja i nocleg w lodgu.

Dzień 12 – 14
Etosha
Po śniadaniu odwiedzimy pobliską wioskę Himba. Następnie kierujemy się w stronę zachodniej bramy rezerwatu Etosha – Galton Gate – przez którą wjeżdżamy do rezerwatu na następne 3 dni. Rezerwat ten łączy w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 m kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. W wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyc niepoliczalne stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptakow i 110 gatunkow gadow. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacje i noclegi w lodgach w rezerwacie.

Dzień 15                     (440 km)
Etosha – Windhoek
Wcześnie rano powrót do Windhoek. Po drodze zatrzymujemy się w Okahandja na rynku sztuki ludowej, gdzie będzie możliwość kupienia pamiątek. Po południu docieramy do Windhoek i przejeżdżamy na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski

Dzień 16
Przylot do Polski

 

Cena:   2295 EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 6 osób !!!

Cena zawiera:

 • 13 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach, lodgach i guest housach 3-4*
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • program turystyczny,
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem lub minibusem wg programu
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • opiekę polskiego przewodnika podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach  – płatne pilotowi jako pakiet Euro 120
 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Windhoek – Warszawa (około 3900 PLN)
 • zajęć fakultatywnych w Sossusvlei oraz w Swakopmund/Walvis Bay
 • napojów chłodzących i alkoholowych,
 • lunchów
 • ubezpieczenia

Dopłata do pokoju jednoosobowego: Euro 380


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za