Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Mozambik i Safari w RPA Złota plaża i Manty

 

Dzień 1

Wylot
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Johannesburg.

Dzień 2
Johannesburg – Park Krugera
Przylot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Kruger Parku. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się malownicze widoki, gór, przełęczy i dolin opadających w kierunku Mozambiku. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu 4* przy Parku Krugera.

Dzień 3
Narodowy Park Krugera (ok. 200 km)
O godz 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, Ok. godz 9.00 zatrzymujemy sie w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssakow. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie.
Po całodziennym safari dojeżdżamy do Komatipoort na granicy z Mozambikiem, kolacja i nocleg w lodgu w Komatipoort.

Dzień 4
Maputo – Inhambane
Po wczesnym śniadaniu przekraczamy granicę i dojeżdżamy do Maputo – stolicy Mozambiku. Zwiedzamy miasto, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów w Trokach na Litwie. Następnie przejeżdżamy do zatoki Guinjata w prowincji Inhambane, gdzie spędzimy kolejne 4 noce w lodgu na plaży.

Dzień 5-7
Inhambane
Czas przeznaczony na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży, możliwość nurkowania oraz uprawiania innych sportów wodnych (nie wliczone w cenę). Inhambane było jednym z pierwszych miejsc zatrzymania Vasco Da Gammy w drodze do Wyspy Mozambik i Indii. Jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, gdzie znajduje się stacja obserwacyjna National Geographic. Nurkowie mogą tu spotkać olbrzymie manty, rekiny wielorybie jak również żółwie, mureny i wieloryby. Rafy koralowe w pobliżu Gunjaty i Inhambane należą do jednych z najciekawszych raf u wybrzeży Afryki Południowo – Wschodniej. Śniadania oraz obiadokolacje w cenie podczas pobytu.

Dzień 8
Inhambane – Komatipoort
Po wczesnym śniadaniu opuszczamy rajskie plaże Mozambiku i kierujemy się w stronę Afryki Południowej. Przekraczamy granicę, kolacja i nocleg w lodgu w Komatipoort.

Dzień 9
Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde (ok. 350 km)
Po śniadaniu przejazd w rejon Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes,spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w lodgu w miejscowości Middelburg w prowincji Mpumalanga.

Dzień 10
Johannesburg – Soweto (ok. 150 km)
Po śniadaniu przejazd do Johannesburga. Wizyta w centrum Johannesburga gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych „gorączek złota” w historii ludzkości. Ogladamy historyczne budynki powstale w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta. Po południu przejeżdżamy do SoWeTo, wielomilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Następnie jedziemy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rządu. W drodze na lotnisko zatrzymujemy się w hurtowni afrykańskiej sztuki, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterie, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwościa wysyłki do Polski. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 11
Przylot do Polski


Cena za osobe w pokoju dwuosobowym w grupie:

5699 pln

doplata do pokoju jednoosobowego US$ 250

Cena zawiera:
• noclegi w pokojach 2 os. w hotelach i lodgach 3*, 4*. Zakwaterowanie po godz 14.00 !!!
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
• program turystyczny,
• przejazdy klimatyzowanym samochodem, minibusem lub autokarem wg programu
• opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:
• biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne obowiazkowo pilotowi w dniu przylotu: US$ 380
• przelotów międzynarodowych WAW – JNB – WAW
• zajęć fakultatywnych
• napoi chłodzących i alkoholowych,
• lunchów
• napiwków prywatnych i w restauracjach
• ubezpieczeń

Daty odjazdow:
18.10 – 28.10.2018


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za