Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Mozambik i Safari w RPA

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Johannesburg – Park Krugera
Przylot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu środkowo afrykańskiego. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się skaliste góry z przełęczami i dolinami opadających w kierunku Parku Krugera i Mozambiku. Kolacja i nocleg w hotelu w pobliżu Parku Krugera.

Dzień 3
Narodowy Park Krugera – Maputo
Około godz 06:30 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, zatrzymujac się pozniej w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również „Wielka Piatka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół.
Po safari przekraczamy granicę z Mozambikiem i dojeżdżamy do Maputo – stolicy Mozambiku. Kolacja i nocleg w hotelu w Maputo.

Dzień 4
Maputo – Macaneta
Po śniadaniu zwiedzamy miasto, promenadę nad Oceanem, przejeżdżamy wzdłuż jednego z największych portów w Afryce Południowej. Oglądamy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą oraz hale targowe. Zatrzymujemy się na chwilę przy ekskluzywnym kultowym hotelu Polana, wybudowanym przez emigrantów ze wschodniej Polski. Hotel został zaprojektowany na wzór pałacu Tyszkiewiczów na Litwie. Po południu przejeżdżamy na półwysep Macaneta w prowincji Maputo, gdzie spędzimy kolejne 3 noce w lodgu na plaży.

Dzień 5-6
Macaneta
Czas przeznaczony na wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży, możliwość łowienia ryb, wycieczek na pobliskie wyspy oraz uprawiania innych sportów wodnych (nie wliczone w cenę). Śniadania oraz obiadokolacje w cenie podczas pobytu.

Dzień 7
Macaneta – Komatipoort – Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde
Po wczesnym śniadaniu opuszczamy rajskie plaże Mozambiku i kierujemy się w stronę Afryki Południowej. Przekraczamy granicę i wspinamy sie na punkty widokowe Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes,spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w lodgu w okolicach miejscowości Hoedpsruit.

Dzień 8
Hoedspruit – Pretoria – Lesedi
Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Johannesburga. Po południu  dojeżdżamy do Pretorii. Pretoria – stolica kraju położona 50 km od Johannesburga jest urokliwym, eleganckim miastem, przyciągającym monumentalną architekturą starych budowli oraz pięknymi ogrodami, parkami i wspaniałym sub-tropikalnym klimatem. W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz oraz monumentalne Budynki Unii Afrykańskiej, gdzie urzęduje Prezydent i Parlament RPA, położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami, z których podziwiamy niekończącą się panoramę całego miasta.  Niedaleko stolicy odwiedzamy wioskę folklorystyczna Lesedi, gdzie przyjrzymy się stylowi życia i zwyczajom najpopularniejszych plemion afrykańskich. Tradycyjna kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 9
Johannesburg – Soweto – wylot do Polski
Po śniadaniu zwiedzanie Johannesburga – legendarnego Złotego Miasta (Egoli).  To największe miasto w RPA i główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej. Wśród afrykańskich miast uchodzi za prawdziwego giganta, a tutejsze hotele, restauracje i sklepy cieszą się opinią najlepszych na kontynencie.  Przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi, kolonialnymi  (koniec 19, początku 20 wieku) budynkami, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska w świetnie zachowanym stylu Edwardian, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Zobaczymy również jedną ze starych kolonialnych, mieszkalnych dzielnic miasta i wspaniałe prywatne rezydencje, otoczone tropikalnymi ogrodami. Po południu przejeżdżamy do Soweto, wielomilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Po południu przejazd na lotnisko w Johannesburgu. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 11
Przylot do Polski

 


 

Cena za osobe w pokoju dwuosobowym w grupie:

od 6099 pln

 

Cena zawiera:

  • przelot na trasie Polska – Johannesburg – Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i lodgach 3* i 4*
  • śniadania i obiadokolacje
  • transport klimatyzowanym samochodem, autobusem lub mikrobusem
  • zwiedzanie wg programu
  • obsługę polskiego pilota

Cena nie zawiera:

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
  • koszty wizy w Mozambiku

Daty odjazdow:
14.06 – 23.06.2019
22.07 – 31.07.2019
23.09 – 02.10.2019
21.10 – 30.10.2019
04.11 – 13.11.2019
13.01 – 22.01.2020
23.03 – 01.04.2020
19.04 – 28.04.2020
05.06 – 14.06.2020
12.07 – 21.07.2020
20.09 – 29.09.2020
18.10 – 27.10.2020


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za