Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

NURKOWANIE W MOZAMBIKU i SAFARI

 Johannesburg – Mozambik: Inhambane – Maputo – Park Krugera – Johannesburg – Pretoria

Dzień 1
Wylot z Polski wcześnie rano, przylot do Johannesburga wieczorem.
Nocleg w hotelu przy lotnisku.

Dzień 2
Rano transfer na lotnisko i przelot do Inhambane. Po wylądowaniu transfer do lodgu Guinjata.
Kolacja i nocleg w lodgu.

Dzień 3-8
Nurkowanie
Dni przeznaczone na nurkowania z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami oraz żółwiami morskimi. Kolacja i nocleg w lodgu Guinjata.

Dzień 9
Inhambane – Maputo – Komatipoort
Po śniadaniu wymeldowanie z lodgu i przejazd do Maputo. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przekraczamy granicę z RPA. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Parku Krugera.

Dzień 10
Safari w Kruger Parku
Po śniadaniu całodzienne safari w Parku Krugera w poszukiwaniu słynnej “Wielkiej Piątki” czyli lwa, słonia, lamparta, bawoła i nosorożca. Park Krugera jest największym w Afryce naturalnym rezerwatem zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 mln hektarów. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w największe na świecie bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Park rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo (na północy) do Krokodylej Rzeki (na południu). Jego szerokość wynosi średnio 60 do 90 km. Obszar parku obejmuje ok. 20 tysięcy km kw. i jest podzielony na 16 wyodrębnionych obszarów, zgodnie z typem występującej na nich roślinności. W ostatnich latach został znacznie powiększony o tereny po stronie Mozambiku.
Kolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

Dzień 11
Trasa Panoramiczna – Joahnnesburg
Wczesnie rano mozliwosc porannego safari (opcjonalnie).
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: „Panorama Route” w Górach Smoczych. Pierwszy przystanek to Okno Boga, które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok.700m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Zatrzymujemy się również przy największych wodospadach w tym rejonie o nazwie Berlin. Przejeżdżamy wzdłuż kanionu rzeki Blyde (trzeci najgłębszy na świecie), oglądamy Bourke’s Luck Potholes (spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde) oraz 3 przedziwne, okrągłe szczyty – Three Rondavels. Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Nocleg w hotelu w Johannesburgu

Dzień 12
Johannesburg – Pretoria
Wczesnie rano wizyta w malym prywatnym rezerwacie Lion Park gdzie ogladamy kilka rodzin lwow wraz z malymi oraz gepardy i likaony. Z Parku Lwow jedziemy do Pretorii i tam oglądamy (bez wchodzenia do obiektów)  historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. W drodze powrotnej do Johannesburga wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski.
Nastepnie przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i slynna Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Po południu transfer na lotnisko i wieczorem wylot do Polski.

Dzień 13
Pr
zylot do Polski

 


 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym przy grupie 10-osobowej: US$ 1120

  Cena zawiera:
– 10 noclegów ze śniadaniami
– 9 obiadokolacji
– transport w klimatyzowanym mikrobusie w dniach 8-11
– usługi polskojezycznego pilota/kierowcy w dniach 8-11
– 1 tour leader z Polski w pokoju 1-osobowym  (bez przelotów)

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach  – płatne obowiazkowo pilotowi: US$ 60,

Pakiet US$ 60 zawiera:

 • Wstęp do Parku Krugera
 • Burke’s Luck Pot Holes i punktow widokowych na trasie panoramicznej
 • Wstęp do Lion Parku
 • Napiwki dla bagażowych i kierowców
  – biletu lotniczego na przelot z Johannesburga do Inhambane (Mozambik): ok. US$ 275 (może ulec zmianie)
  – biletów lotniczych z i do Polski
  – lunchów
  – opieki polskojezycznego przewodnika w dniach 1-7
  – napojów chłodzących i alkoholowych
  – kosztów nurkowania i wypożyczania sprzętu nurkowego
  – łowienia ryb i innnych sportów wodnych
  – biletow lotniczych z Polski do RPA  i z powrotem
  – oplat wizowych do Mozambiku – ok US $ 85 ( wiza dostepna na granicy / porcie lotniczym )
© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za