Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Magadaskar – Wielkie Tsingy, Aleja Baobabów i Lemury

D1
PARIS – ANTANANARIVO

Po wylądowaniu o godz 23.05 spotkanie z przedstawicielem Safpol Safaris i transfer do hotelu i nocleg.

D2
ANTANAVARIO – MORONDAVA
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i lot do Morondava. Transfer do hotelu.
Morondava jest ekonomiczną i administracyjną stolicą obszaru Menabe w prowincji Tulear. Znajduje się na zachodzie kraju, w delcie rzeki o tej samej nazwie, płynącej wzdłuż Kanału Mozambikanskiego. Jest to miasto portowe, położone nad morzem, dlatego też podstawowym działem gospodarki jest rybołóstwo – głównie skorupiaki. Wokół miasta znajdują się plantacje: ryżu, kukurydzy, manioku i bawełny oraz hodowle malagaskiego bydła – Zebu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

D3
MORONDAVA – BELO SUR TSIRIBIHINA – BEKOPAKA
Po śniadaniu wyjazd samochodem 4×4 do Bekopaka. Lunch – po przekroczeniu rzeki Tsiribihina – w Belo Sur Tsiribihina. Belo sur Tsiribihina to niewielka miejscowość usytuowana 90 km na północ od miasta Morondava, położona nad rzeką Tsiribihina. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w Bekopaka. Nocleg i kolacja w hotelu.

D4
BEKOPAKA
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha – nizewyklego górskiego Parku Narodowego, gdzie spacerując poprzez skalne labirynty wędrujemy na miejsce widokowe z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W  dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Tsingy de Bemaraha jest najwspanialszym Parkiem Narodowym na Madagaskarze. Jest to największy chroniony obszar na wyspie, który został zakfalifiikowany przez  UNESCO do Światowego Dziedzictwa Przyrody. Najbardziej spektakularnym miejscem w tym parku są Grand (Wielkie) Tsingy. W leśnych kanionach Tsingy de Bemaraha żyje wiele gatunków endemicznych: Decken’s Sifakas, Schlegel’s Asity oraz lokalne nocne lemury: the Pygmy mouse Lemurs (Microcebus Myoxinus)… Największe atrakcje: 30 metrowe pęknięcia skalne, niezwykły leśny kanion zamieszkały przez  lemury i ptaki, gdzie endemiczna roślinność jest naprawdę wyjątkowa (również o niespotykanych właściwościach leczniczych), jaskinie, katedry skalne, niekończący się widok na najwyższe szczyty Big Tsingy, labirynt skał wapiennych, 2 punkty widokowe na szczyt wapiennych iglic, największa odmiana lemura Sifaka  w zachodniej części Madagaskaru –  Decken’s Sifaka, wiele gatunków lemurów, w tym rzadki: red fronted brown, wiele gatunków ptaków i kameleonów. Trasa wycieczki, zataczając koło, kończy się na przełomie rzeki Manambolo. Po drodze lunch wliczony w cenę. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja i nocleg w hotelu.

D5
B
EKOPAKA – BELO SUR TSIRIBIHINA – MORONDAVA
Po śniadaniu powrot do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobaboów – ogromnych drzew które rosną „do góry korzeniami“. Na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko 1 gatunek, dlatego pozostałe 6 gatunków występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Aleji Baobabów. Kolacja i nocleg w hotelu.

D6
MORONDAVA – MIANDRI VAZO – ANTSIRABE 395 km ok 10 godz.
Po wczesnym śniadaniu, przejazd do Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny, dominują tutaj tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Po drodze lunch w Miandri Vazo na koszt własny. Kolacja i nocleg w hotelu.

D7
ANTSIRABE – ANTANANARIVO – ANDASIBE
(215 km, 8 godz jazdy z postojami)
Wyjazd do Andasibe, przejazd przez typowy krajobraz wyżynny oraz wschodni las deszczowy. Zatrzymamy się na wizytę w Peyreras – farmie gdzie żyją różne gatunki endemicznych gadów i płazów, łącznie z najmniejszym i największym gatunkiem kameleona na świecie, ciekawe gatunki żab, insektów, węży i krokodyli. Po wizycie w parku kontynuacja trasy do Andasibe. Lunch w hotelu na koszt własny. Wieczorem wizyta w Mitsinjo Forest – możliwość zaobserwowania nocnego życia lemurów, kameleonów i żab. Park Narodowy Mantadia jest obszarem chronionym, składający się głównie z lasów podstawowych i wtórnych wschodniej części Madagaskaru, 145 km od stolicy. Szeroka różnorodność gatunków znajduje schronienie w gęstym lesie, bardzo wiele gatunków endemicznych i zagrożonych wyginięciem gatunków fauny i flory. Na tym obszarze zyje jedyny na świecie: Indri Indri, który jest największym żyjącym lemurem oraz wielu innych gatunków lemurów: diademed sifaka, common brown lemur, the eastern grey bamboo lemur, the red bellied lemur, the black and white ruffed lemur. Kolacja i nocleg w lodgu.

D8
ANDASIBE – ANTANANARIVO
Po sniadaniu poranny spacer w rezerwacie Analamazaotra, gdzie zobaczymy wystepujace tylko tutaj na swiecie najwieksze lemury Indri Indri.  Nastepnie wizyta w prywatnym rezerwacie Vakona -rejon ten jest najlepszy do obserwacji endemicznych ptaków: couas, vangas, ground rollers, asity. W rezerwacie znajduje sie „Wyspa Lemurów”, na której można zbliżyć się do oswojonych lemurów, rzeczywiscie niesamowitych stworzeń – jakby skrzyżowanie małpy z kotem. Powrot do Antananarivo, zakwaterowanie, kolacja w restauracji (nie wliczona w cenę) i nocleg w Grand Mellis.

D9
ANTANANARIVO – Nosy Be
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Antananarivo. Pogórkowata okolica, gdzie leży Tana, jest pełna kontrastów. Czerwone gliniane domy, kościoły z wieżami odizolowane na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i zielonych pól ryżowych, kręte uliczki, liczne i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów. Antananarivo jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Antananarivo – „The City of a Thousand Warriors” (Miasto Tysiąca Wojowników) – stolica Madagaskaru zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w ksztalcie litery Y w otoczeniu ryżowych pól. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się Rova („królewski zamek”), w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich krolów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako „Tana”. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Nosy Be. Kolacja i nocleg w hotelu.

D 10-11
NOSY BE
Pobyt w hotelu, odpoczynek na plaży, zajecia fakultatywne.

D12
NOSY BE – ANTANANARIVO
Śniadanie w hotelu i odpoczynek. W południe transfer na lotnisko i przelot do Antananarivo. Kolacja w restauracji (nie wliczona w cenę) i nocleg w Grand Mellis.

D 13/14
ANTANANARIVO – PARYŻ
Po śniadaniu wyjazd do dawnej rezydencji rodu krolewskiego Merino, Ambohimanga nieopodal Tany, zaliczanej do Swiatowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Następnie wizyta na rynku sztuki ludowej La Digue. Wieczorem kolacja i pobyt w hotelu w poblizu lotniska, odpoczynek w pokojach do godz 23.30. Odlot do Warszawy przez Paryz o godz 01.45 nocą 23.09.2016.

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w grupie: od Euro 1,825

 

Cena zawiera:
– 9 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*-4*
– 3 noclegi w wybranym hotelu na Nosy Be 4*
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (za wyjątkiem obiadokolacji w dniu 8)
– lunch w dniu 4
– dzienny pobyt w hotelu Bois Vert z obiadokolacja w dniu 13
– transfery lotniskowe
– opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas trwania całej wycieczki
– przejazdy klimatyzowanym minibusem podczas podrozy Antananarivo – Morondava
– wynajem samochodow 4×4 na podroz Morondava – Bekopaka – Morondava
– bilety wstępu oraz opieka lokalnego przewodnika we wszystkich parkach i rezerwatach wymienionych w programie

Cena nie zawiera:
– przelotów międzynarodowych z i do Polski
– przelotu na trasie Morondava – Antananarivo – ok. 270 euro (cena może ulec zmianie)
– przelotu na trasie Antananarivo – Nosy Be – Antananarivo – ok. 515 euro (może ulec zmianie)
– obiadokolacji w dniu 8
– lunchów (za wyjątkiem dnia 4)
– napoi alkoholowych i bezalkoholowych
– napiwków
– ubezpieczeń

 

 

©    Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych


Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za