Madagaskar, tropikalna północ i aleja baobabów

Madagaskar, tropikalna północ i aleja baobabów

Dzień 1 Antananarivo
Późnym wieczorem przylot z Europy do stolicy Madagaskaru i transfer do hotelu. Przejeżdżamy przez zachodnią część miasta z widokiem na centrum Antatnanarivo w nocy. Nocleg w hotelu w Tana.

Dzień 2 Andasibe – Perinet
Po śniadaniu jedziemy w kierunku położonego w samym sercu wilgotnych lasów tropikalnych Andasibe (Perinet), 2 godziny jazdy samochodem od Antananarivo. Po drodze mijamy pola ryżowe i małe wioski o charakterystycznej architekturze płaskowyżu malagaskiego, zatrzymujemy się na farmie Pereyra, gdzie oglądamy setki gatunków kameleonów, przeróżnych endemicznych płazów, gadów i nietoperzy. Lunch i odpoczynek w lodgu w Perinet. Popołudniu i wieczorem wybieramy się do lasu w poszukiwaniu największych lemurów Madagaskaru, Indri Indri i kameleonów. Kolacja i nocleg w Vacona Lodge.

Dzień 3 Perinet – Tana – Morondava
Po śniadaniu powrót do Tana i przelot do Morondava na zachodzie Madagaskaru. Przejazd do campu Amoureux który znajduje się na skraju rezerwatu Marofandilia. W połowie drogi zatrzymamy się przy słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na Madagaskarze znajduje się siedem gatunków baobabów – ogromnych drzew które rosną „do góry korzeniami“. Na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko 1 gatunek, dlatego pozostałe 6 gatunków występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Z dala od hałasów cywilizacji, rustykalny lodge Amoureux zaskakuje spokojem i kojącą atmosferą. Nazwa campu pochodzi od jedynego w swoim rodzaju baobabu – dwóch drzew splątanych ze sobą, jak kochankowie. Po lunchu (nie wliczonym w cenę – ok Euro 6 za osobę) wizyta w liczącym 1410 ha rezerwacie Marofandilia.
Główną atrakcją są: berthae Microcebus (endemiczne nocne lemury), kameleony, lemury dzienne, węże i najgroźniejszy drapieżnik Madagaskaru, fosa.
Kolacja i nocleg w Camp Amoureux

Dzień 4 Morondava
Całodzienna wizyta w rezerwacie Menabe.
Na tym obszarze (195 000 ha) występują gęste i suche lasy oraz tereny podmokłe z niezliczoną ilością ptaków oraz lasami Mangrove (Namorzyny).
Tereny te łączą kilka rezerwatów: Marofandilia, Kirindy, Andranomena oraz jezioro Bedo, zamieszkałe przez endemiczne zwierzęta: 8 gatunków lemurów, 5 gatunków gryzoni, 3 gatunki drapieżników oraz przez żółwie lądowe i słodkowodne.
Zobaczymy tam wiele przykładów endemicznej flory Madagaskaru, a szczególnie fascynujące baobaby.
(Lunch nie wliczony w cenę – koszt ok Euro 6 za osobe.)
Wieczorem powrót do Morondavy z sesją zdjęciową o zachodzie słońca w alei baobabów.
Kolacja i nocleg w hotelu w Morondavie.

Dzień 5 Antananarivo
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Morondava i lot powrotny do Antananarivo, transfer do hotelu, następnie przejazd przez miasto, lunch (nie wliczony w cenę – ok Euro 11 za osobę ) w starej dzielnicy na szczycie wzgórza (gdzie wciąż można zobaczyć ruiny pierwszych osiedli). Znajdują się tutaj historyczne pałace, piękne rezydencje otoczone kolumnadami, urokliwe kościoły i katedra.
Nocleg w hotelu w Tana.

Dzień 6 Diego Suarez
Transfer na lotnisko i przelot do Diego Suarez. Przejazd do Parku Narodowego Amber.
Rezerwat został założony w 1958 roku jako pierwszy Park Narodowy Madagaskaru. Wulkaniczny masyw Amber posiada unikalny mikroklimat i wznosi się na wysokość 1475 m powyżej najbardziej wilgotnego deszczowego lasu Madagaskaru. W rezerwacie występują unikalne lemury Stanford oraz mistyczny Aye Aye. Wodospady, rzeki i strumienie, spływające z góry Amber, są źródłem życia wielu społeczeństw północnego Madagaskaru, a endemiczna fauna i flora, niespotykana nigdzie indziej na świecie, przyciąga wielu globtroterów.
Całodzienne zwiedzanie parku narodowego z przerwą na lunch (nie wliczony w cenę – ok Euro 11 za osobę).
Kolacja i nocleg w Nature Lodge

Dzień 7 Ankarana
Po śniadaniu udajemy się w kierunku specjalnego rezerwatu Ankarana, żeby zobaczyć niezwykle i niespotykane nigdzie indziej na świecie fascynujące formacje skalne: Tsingy. Wizyta w Tsingy Rary, „Tourelle des Tsingy“ oraz w jaskini nietoperzy. Następnie przejeżdżamy do Iharana Bush Camp. Obóz położony jest na skraju jeziora, z widokiem na masyw Tsingy, zaledwie kilka kroków od Mahavavy River.
Przepiękne położenie campu jest jego dodatkową atrakcją. Znajdziemy się sami wśród przepięknej dzikiej przyrody: bez telewizji, telefonów i klimatyzacji.
Wieczorem odpoczynek na tarasie z widokiem na jezioro, gdzie będziemy podziwiać fantastyczny zachód słońca, które oświetla bajkowym blaskiem masyw Tsingy.
Kolacja i nocleg w Iharana Bush Camp

Dzień 8 Nosy Be
Po śniadaniu wyruszamy do Ankify, skąd odpływamy łodzią do Nosy Be. Po drodze wizyta na plantacjach kakao – Millot. Plantacja ta zaopatruje znanych producentów czekolady w jedno z najlepszych ziaren. Znajdują się tutaj również plantacje Ylang Ylang, Vetiveru, patchouli, z których produkowane są perfumy i aromatyczne oleje w sposób naturalny. Następnie transfer łodzią na Nosy Be (45 min) i przejazd do hotelu.
Nocleg w Nosy Lodge

Dzień 09/10 Nosy Be
Dni wolne w Nosy Be, można przeznaczyć na wypoczynek lub na zajęcia fakultatywne:
Wizyta Nosy Sakatia: pół dnia na łodzi motorowej.
Spacer przez pola kokosowe, waniliowe i bananowe, ylang-ylang, pieprzu, zielonej cytryny, pomarańczy i mandarynki w zależności od sezonu. Przeprawa przez wieś żeglarzy.
Powrót do hotelu około południa.
Cena od osoby: Euro 38
Zwiedzanie wyspy Nosy Be: dzień samochodem.
Wyprawa wokół wyspy perfum. Wyjazd około 8:30.
Przejazd przez plantacje,trzciny cukrowej, ylang-ylang.
Lunch w lokalnej restauracji, a potem wspinaczka na Mont Passot aby zobaczyć bliźniacze jeziora wyspy Sakatia.
Powrót do hotelu późnym popołudniem.
Cena od osoby: Euro 45 – minimum 8 osób
Noclegi w Nosy Lodge

Dzień 11 Nosy Be
Ostatni dzień wolny w Nosy Be.
Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Antanarivo, a następnie przesiadka na lot do Europy.

Dzień 12
Przylot do Europy.

 

Cena dostępna na zapytanie

 

 

Cena zawiera:

• Zakwaterowanie zgodnie z programem;
• Śniadania i kolacje;
• Transport wraz z polskojęzycznym przewodnikiem;
• Wszystkie transfery zgodnie z programem;
• Wizyty zgodnie z programem;
• Bilety wstępu oraz usługi miejscowych przewodników we wszystkich parkach i rezerwatach wymienionych w programie;

Cena nie zawiera:
• Przelotów międzynarodowych;
• Lotów wewnętrznych: koszt Euro 570 za osobe (Tana / Morondava / Tana – Tana / Diego – Nosy Be / Tana)
• Lunchów;
• Napojów chłodzących i alkoholowych;
• Napiwków;
• Ubezpieczenia;


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38