Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Królewska Afryka Południowa

 

Dzień 1. Wylot
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa – Johannesburg.

Dzień 2. Johannesburg – Soweto (ok. 150 km).
Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym pilotem na lotnisku. Wizyta w centrum Johannesburga, gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych „gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy historyczne budynki powstałe w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta. Po południu przejeżdżamy do SoWeTo, wielomilionowej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Miajmy jeden z największych na południowej półkuli szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Kontynuujemy poznawanie zwyczajów afrykańskich w wiosce folklorystycznej Lesedi. Oglądamy tradycyjne domostwa i pokaz tańców, po czym próbujemy tradycyjnej kuchni w czasie kolacji i wracamy do hotelu. Nocleg w hotelu 4* w Johannesburgu.

Dzień 3. Lion Park – Pretoria – Park Krugera (ok. 450 km)
Wcześnie rano wizyta w małym prywatnym rezerwacie Lion Park, gdzie oglądamy kilka rodzin lwów wraz z małymi oraz gepardy i likaony. Po krótkim safari zdjęcia z małymi lewkami i karmienie oswojonych żyraf. Z Parku Lwów jedziemy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rządu i opuszczamy prowincję Gauteng, kierując się do Mpumalangi i Parku Krugera. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wypoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 4. Park Narodowy Krugera (ok. 200 km).
O godz 6:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Ok. godz 9.00 zatrzymujemy się w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnię 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu  powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 5. Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion Rzeki Blyde (ok. 350 km)
Przejazd w rejon Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo polożone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 6. Swaziland – St Lucia (ok. 600 km)
Wcześnie rano przekraczamy granicę ostaniego na świecie absolutystycznego królestwa Swaziland. Główna atrakcja tego maleńkiego, liczącego ok. 700 tys. mieszkańców państwa jest urokliwa dolina Ezulwini Valley, w której położona jest stolica Mbabane i kilka ośrodków wypoczynkowych z najciekawszym kolonialnym hotelem Royal Swazi otoczonym rozległymi polami golfowymi. W południowej części kraju będziemy mieli unikalną okazję do sfotografowania autentycznych domostw Swazi budowanych według odwiecznych tradycji regionu. Późnym popołudniem wracamy do Afryki Południowej i kończymy długi przejazd w hotelu w miejscowowści wypoczynkowej St. Lucia położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5* w St. Lucia.

Dzień 7. St Lucia – Durban (ok. 250 km)
Po śniadaniu rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Następnie przejazd do Durbanu. Zwiedzanie miasta, spacer słynną „złotą milą” – promenadą wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Wizyta w centrum miasta z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu i teatru, rzut oka na port jachtowy, będący częścią największego południowoafrykańskiego portu przeładunkowego. Podziwiamy słynny zegar Vasco Da Gammy, ufundowany przez rząd Portugalii, upamiętniający 400-lecie lądowania pierwszego Europejczyka w tej części świata. Następnie krótka wizyta w parku wodnym U’SHAKA – Akwarium – Delfinarium – jednego z 5 największych pod względem wielkości i zasobności na świecie. Jego ogromne wypełnione krystaliczną wodą akwaria ukazują podwodny świat Oceanu – wielkie rekiny ludojady, majestatyczne płaszczki, ogromne żółwie morskie i niepoliczalne ilości tropikalnych ryb. Cały ten barwny podwodny świat stworzony wokół autentycznego wraku statku przyciąga i olśniewa każdego gościa. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5* w Durbanie.

Dzień 8. Durban – Kapsztad (ok. 200 km)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kapsztadu. Zwiedzanie jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu. W zależności od pogody wjazd na Górę Stołową, bądź w razie niepogody oglądanie fascynującej  panoramy miasta z punktu widokowego Signal Hill. Wieczorem udajemy się na rejs katamaranem na zachód słońca. W razie niepogody rejs może zostać przeniesiony na następny dzień. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 9. Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei.
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale – widokową trasą Chapman’s Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka, skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają się dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrót do Cape Town wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów. Jeśli nie odbyliśmy rejsu katamaranem poprzedniego dnia, udamy się na niego dzisiaj. Jeśli pogoda nadal nie będzie nam sprzyjała, zamiast rejsu zwiedzimy Akwarium Dwóch Oceanów. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

Dzień 10. Kapsztad – Stellenbosch (ok. 250 km)
Po śniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspaniałych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze sławniejszych farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz możliwość ich zakupu. Po południu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Stellenbosch, następnie transfer na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 11. Przylot do Warszawy
Możliwość przedłużenia programu o wypoczynek w Kapsztadzie w hotelu Lagoon Beach Hotel 4*, śniadania (4 noce lub więcej).

 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:         od 6,980 pln

 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Johannesburg – Kapsztad – Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w pokojach 2 os. w hotelach 3,5* i 4*
 • śniadania i obiadokolacje,
 • klimatyzowane autokary lub minibusy
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • obsługę polskiego pilota

Cena nie zawiera (kwoty dopłat – patrz cennik lub formularz rezerwacji):

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • dopłaty do opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 330 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
 • obowiązkowej dopłaty do przelotu Durban – Kapsztad ok. 135 EUR/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia.
 • lunchów oraz napoi chłodzących i alkoholowych
 • napiwków w restauracjach

Daty odjazdow:
06.09 – 17.09.2018
01.03 – 11.03.2019
26.04 – 05.05.2019
19.07 – 29.07.2019
06.09 – 16.09.2019


 

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za