Blue Train Afryka Południowa i Wodospady Wiktorii w Zimbabwe

Blue Train Afryka Południowa i Wodospady Wiktorii w Zimbabwe

Wyjazdy wstrzymane ze wzgledów techniczncyh do odwołania
Blue Train Afryka Południowa i Wodospady Wiktorii w Zimbabwe

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Durban

Przylot do Durbanu, gdzie rozpocznie się nasza wycieczka: Blue Train Afryka Południowa i Wodospady Wiktorii w Zimbabwe. Transfer do hotelu i odpoczynek. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu 5* w Durbanie.

Dzień 3
Durban – St Lucia

Po śniadaniu spacer słynną „złotą milą” – promenadą wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Następnie wizyta w centrum miasta z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu i teatru, rzut oka na port jachtowy. Port ten jest częścią największego południowoafrykańskiego portu przeładunkowego. Następnie przejazd do miejscowości wypoczynkowej St Lucia. Udajemy się na rejs o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez wiele hipopotamów, krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu 5 * w St. Lucia.


Dzień 4
Swaziland (Eswatini)

Wcześnie rano przekraczamy granice ostatniego na świecie absolutystycznego królestwa Swaziland. Główna atrakcja tego maleńkiego państwa jest urokliwa dolina Ezulwini Valley, w której położona jest stolica Mbabane i kilka ośrodków wypoczynkowych, z najciekawszym kolonialnym hotelem Royal Swazi, otoczonym rozległymi polami golfowymi. W południowej części kraju będziemy mieli unikalną okazję do sfotografowania autentycznych domostw Swazi, budowanych według odwiecznych tradycji regionu. Następnie, późnym popołudniem wracamy do Afryki Południowej w okolice Parku Krugera. Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* koło Parku Krugera.


Dzień 5
Park Narodowy Krugera

O godz 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Ok. godz 9.00 zatrzymujemy się w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Z pewnością jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Następnie, po południu  powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* koło Parku Krugera.

Dzień 6
Trasa Panoramiczna – Johannesburg

Po śniadaniu przejazd w rejon Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo położone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej.

Następnie zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Na zakończenie dnia regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Nocleg w hotelu 5* w Johannesburgu.

Dzień 7
Johannesburg – Soweto – Sandton

Po śniadaniu czas na odpoczynek, spacery i relaks przy basenie. Następnie wizyta w centrum Johannesburga, gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych „gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy ciekawe historyczne budynki powstałe w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta, następnie przejazd do Soweto (South Western Township) – wielomilionowej dzielnicy Johannesburga zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Następnie mijamy szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, a tuż obok domu drugiego laureata nagrody Nobla Desmonda Tutu. 

Z Soweto przenosimy się do północnej części aglomeracji johannesburskiej, Sandton.  Zatrzymujemy się w najnowocześniejszej części miasta, w ekskluzywnym centrum handlowym gdzie na placu Mandeli robimy zdjęcia pod pomnikiem Madiby. Na zakończenie dnia nocleg w hotelu 5* przy lotnisku w Johannesburgu.


Dzień 8
Johannesburg – Wodospady Wiktorii

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Wizyta w legendarnym rezerwacie Wodospadów Wiktorii – drugim co do wielkości na świecie wodospad, powstały w wyniku aktywności wulkanicznej, a następnie erozji oraz przy udziale jednej z największych rzek Afryki, Zambezi. Wodospad ma 1708 m szerokości i ponad 100 m głębokości. Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 9
Wodospady Wiktorii

Po śniadaniu możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych:
– przelot helikopterem nad wodospadami       ($150 +15 park fee)
– safari na grzbiecie słonia                               ($ 150)
– bliskie spotkanie ze słoniami                         ($ 91)
– spacer z młodymi lwami w buszu                 ($150)
– skok na bungee                                             ($160)
– spływ pontonami po rzece Zambezi             ($ 150)
Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych po rozlewiskach rzeki Zambezi. Na zakończenie dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 10
Botswana – rezerwat Chobe

Po wczesnym śniadaniu przejeżdżamy do granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy mijamy miejsce, gdzie schodzą się granice 4 krajów (Zimbabwe, Botswany, Zambii i Namibii). Następnie przesiadamy się na samochody terenowe i  zaczynamy przedpołudniowe safari w słynnym rezerwacie Chobe.

Po lunchu i krótkim wypoczynku wsiadamy na specjalną, płaską łódź, która zabiera nas na 3 godzinne, niezwykle ciekawe safari wzdłuż rzeki Chobe. Przede wszystkim oglądamy stada słoni i antylop,  żyrafy, zebry i guźce wychodzące z buszu do wodopoju. Wzdłuż brzegów przepływamy blisko wielkich rodzin hipopotamów i pojedynczych krokodyli wylegujących się na krawędzi wody. Z pewnością wspaniała okazja do unikalnych zdjęć zwierząt, a także niepowtarzalnego zachodu słońca. Wieczorem powrót do Victoria Falls. Na koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu 5* w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 11
Wodospady Wiktorii – Pretoria

Po śniadaniu ostatnia możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych lub odpoczynek przy basenie. Następnie w południe transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Jedziemy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rządu. Na koniec dnia nocleg w hotelu 5* w Pretorii.


Dzień 12
Pretoria – Blue Train Afryka Południowa

Po wczesnym śniadaniu przejazd na stację kolejową, z której o godzinie 08:30 odjedziemy słynnym pociągiem Blue Train w stronę Kapsztadu. Podczas podróży podziwiamy z okien zapierające dech w piersiach południowoafrykańskie krajobrazy. Brunch w pociągu. Następnie zatrzymujemy się w Kimberley na krótką wycieczkę. Odwiedzamy muzeum górnictwa. Kontynuujemy podróż. Po południu tzw. High Tea, a wieczorem kolacja. Podczas kolacji obowiazują stroje wieczorowe. Nocleg w pociągu Blue Train w przedziale De Luxe Suite.


Dzień 13
Blue Train – Kapsztad

Śniadanie i lunch w pociągu. Do Kapsztadu dojeżdżamy około godziny 15stej. Przejazd do hotelu 4* w Kapsztadzie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 14
Kapsztad

Po śniadaniu zwiedzanie Kapsztadu – jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu.W zależności od pogody wjazd na Górę Stołową lub w razie niepogody podziwianie panoramy miasta z Signal Hill. Wizyta w Waterfront. Wieczorem rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu, wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Nocleg w hotelu 4* w Kapsztadzie.

Dzień 15
Przylądek Dobrej Nadziei

Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne  plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka, skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykaja sie dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrot do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów. Nocleg w hotelu 4* w Kapsztadzie.


Dzień 16
Hermanus– oglądanie wielorybów – Stellenbosch

Po śniadaniu wyjazd do nadmorskiego miasteczka Hermanus, skąd wypłyniemy łódką na oglądanie migrujących wielorybów. Między czerwcem a grudniem zwierzęta te pojawiają się często od Elands Bay na zachodnim wybrzeżu po Mossel Bay na Szlaku Panoramicznym. W pogodny dzień nietrudno zaobserwować, jak stają na ogonach, wynurzając głowy uderzają ogonami o powierzchnię wody, czy wyskakują z morza niczym pstrągi. Następnie przejazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, w okolice wspaniałych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze sławniejszej  farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz możliwość ich zakupu. Po południu powrót do Kapsztadu. Nocleg w hotelu 4* w Kapsztadzie.

Dzień 17
Kapsztad – wylot do Polski

Po śniadaniu czas na odpoczynek i zakupy. Po południu transfer na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski

Blue Train Afryka Południowa i Wodospady Wiktorii w Zimbabwe

Cena dostępna na zapytanie

Cena zawiera:

 • 14 noclegów w pokoju 2 os. w  hotelach 4*
 • wyżywienie: – śniadania w dniach 3,7,11,13-17
  – śniadania i obiadokolacje w dniach 4-6,8-10
 • przejazd ekskluzywnym pociągiem Blue Train w przedziale De Luxe Suite, na trasie Pretoria – Kapsztad, wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • przejazdy klimatyzowanym samochodem
 • obsługę polskojęzycznego pilota/kierowcy w dniach 3-7,11,14-17
 • opiekę lokalnego anglojęzycznego przedstawiciela/kierowcy podczas transferów i zajęć fakultatywnych w dniach 2,8-10,12-13
 • Przelot na trasie Kapsztad – Durban jak wyżej
 • Przelot na trasie Johannesburg – Wodospady Wiktorii – Johanensburg jak wyżej
 • Opłatę za bilety wstępów do parków i zwiedzanych obiektów; pakiet zawiera:

– rejs o zachodzie słońca w St Lucii
– wstęp do Parku Krugera
– safari w otwartym samochodzie 4×4 w Parku Krugera
– punkty widokowe na Trasie Panoramicznej
– wstęp do rezerwatu Wodospadów Wiktorii
– rejs o zachodzie słońca z drinkami alkoholowymi po rzece Zambezi
– całodniową wycieczkę do rezerwatu Chobe wraz z lunchem
– wjazd na Górę Stołową
– rejs o zachodzie słońca po zatoce Granger Bay
– wstęp na Przylądek Dobrej Nadziei, rejs na wyspę fok, wizytę na plaży pingwinów
– wycieczkę łodzią na oglądanie wielorybów
– degustację wina na farmie winnej

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych z Polski
 • obiadokolacji w dniach 2-3,7,11,13-17
 • lunchów (za wyjątkiem dnia 10,12-13)
 • napoi chłodzących i alkoholowych (poza wymienionymi w programie)
 • obowiązkowych napiwków
 • ubezpieczeń zdrowotnych i innych
 • ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
 • kosztów wizy do Zimbabwe, wiza dwukrotnego wjazdu: US$ 45

 

Blue Train Afryka Południowa i Wodospady Wiktorii w Zimbabwe

Więcej propozycji luksusowych wyjazdów znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas!  Social media

  Kontakt

  mail: safpol@safpol.co.za

  cell: +27 83 448 5351

  Tel. +27 11 706 31 84

  Fax. +27 11 463 80 38