Wyprawy życia do Afryki,

fascynujące wycieczki,

safari i magia tropikalnych wysp

Organizujemy grupowe safari w Południowej Afryce z ustalonymi wcześniej trasami i datami (ceny gwarantowane) oraz wyprawy w prywatnym gronie (ceny orientacyjne): safari w Afryce, podróż ekskluzywnym pociągiem, wczasy pobytowe na wyspach lub wczasy golfowe są możliwe także bez opieki przewodnika (self-drive). Proponujemy również wyprawy do Afryki o charakterze incentive.

Jeśli marzy się Państwu wycieczka do Afryki, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Afrykański Express

Rezerwuj
Dzień 1
Wylot z Warszawy przez jedna ze stolic europejskich do Johannesburga

Dzień 2
Johannesburg – Soweto

Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym pilotem na lotnisku. Wizyta w centrum Johannesburga, gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych „gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy ciekawe historyczne budynki powstałe w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta, następnie przejazd do Soweto (South Western Township) – wielomilionowej dzielnicy Johannesburga zamieszkałej wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, a tuż obok domu drugiego laureata nagrody Nobla Desmonda Tutu. Następnie wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Zakwaterowanie w hotelu 4 *, kolacja i nocleg.

Dzień 3
Lion Park – Pretoria – Park Krugera

Wcześnie rano wizyta w małym prywatnym rezerwacie Lion Park, gdzie oglądamy kilka rodzin lwów wraz z małymi oraz gepardy i likaony. Po krótkim safari zdjęcia z gepardami  i karmienie oswojonych żyraf. Z Parku Lwów jedziemy do Pretorii, zwiedzamy plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie jest obecnie siedziba Rządu i opuszczamy prowincję Gauteng, kierując się do Mpumalangi i Parku Krugera. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wypoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 4
Park Narodowy Krugera
O godz 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, Ok. godz 9.00 zatrzymujemy sie w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssakow. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu  powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg w hotelu 4* koło Parku Krugera.

Dzień 5
Swaziland – St. Lucia
Wcześnie rano przekraczamy granice ostaniego na świecie absolutystycznego królestwa Swaziland. Główna atrakcja tego maleńkiego, liczącego ok. 700 tys mieszkańców państwa jest urokliwa dolina Ezulwini Valley, w której położona jest stolica Mbabane i kilka ośrodków wypoczynkowych z najciekawszym kolonialnym hotelem Royal Swazi otoczonym rozległymi polami golfowymi. W południowej części kraju będziemy mieli unikalną okazję do sfotografowania autentycznych domostw Swazi budowanych według odwiecznych tradycji regionu. Późnym popołudniem wracamy do Afryki Poludniowej i kończymy długi przejazd w hotelu w miejscowowści wypoczynkowej St. Lucia. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3,5* w St. Lucia.

Dzień 6
St. Lucia
Po śniadaniu udajemy się na rejs statkiem po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Następnie przejazd do Durbanu – trzeciego co do wielkości miasta RPA. Spacer słynną „złotą milą” – promenadą wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Następnie wizyta w parku wodnym U’SHAKA (bez wchodzenia do akwarium) – jednego z 5 największych pod względem wielkości i zasobności na świecie. Jego ogromne wypełnione krystaliczną wodą akwaria ukazują podwodny świat Oceanu – wielkie rekiny ludojady, majestatyczne płaszczki, ogromne żółwie morskie i niepoliczalne ilości tropikalnych ryb. Cały ten barwny podwodny świat stworzony wokół autentycznego wraku statku przyciąga i olśniewa każdego gościa. Dla chętnych fakultatywnie możliwość wykupienia biletu wstępu do akwarium i delfinarium. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3,5 * w Durbanie.

Dzień 7
St. Lucia – Durban – wylot do Polski
Po śniadaniu wizyta w centrum miasta z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu i teatru, rzut oka na port jachtowy będący częścią największego południowoafrykańskiego portu przeładunkowego. Podziwiamy słynny zegar Vasco Da Gammy, ufundowany przez rząd Portugalii, upamiętniający 400 lecie lądowania pierwszego Europejczyka w tej części świata. Następnie udajemy się w drogę powrotną do Johannesburga. Transfer na lotnisko, wieczorem wylot do Polski.

Dzień 8
Przylot do Polski

 


 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym w grupie:

od 3,980 zł

Rezerwuj

 

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie na 5 nocy w standardzie 3,5*i 4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • transport klimatyzowanym autobusem lub mikrobusem
 • zwiedzanie wg programu
 • obsługę polskiego pilota

Cena nie zawiera (kwoty dopłat – patrz formularz rezerwacji)

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 330 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
 • biletu wstępu do akwarium (12 EUR) i delfinarium (15 EUR) w Durbanie
 • zwyczajowych napiwków prywatnych
 • kosztów uzyskania wizy (jeśli obowiązuje dla obywateli RP)

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Daty odjazdow:

17.05 – 24.05.2018
21.06 – 28.06.2018
19.07 – 26.07.2018
09.08 – 16.08.2018
26.08 – 02.09.2018
20.09 – 27.09.2018
18.10 – 25.10.2018
06.12 – 13.12.2018

© Wszelkie treści, zwłaszcza programy wycieczek, znaki handlowe, slogany, elementy wizualne i zdjęcia prezentowane należą do Safpol Safaris z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Wszystkie materiały prezentowane w oferowanym programie są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane, przekazywane, wyświetlane, opublikowane lub wyemitowane bez uprzedniej pisemnej zgody Safpol Safaris. Zawartość programu jest archiwizowana, wszelkie naruszenia prawa autorskiego i prawa nieuczciwej konkurencji są surowo zabronione i prowadzić będą do podjęcia przez Safpol Safaris stosownych działań prawnych.

Copyright © 2017 Safpol Safaris tel +48 22 247 22 17, +27 (11) 706 3184, 11 Blackpool Rd, Bryanston, Johannesburg 2191, Afryka Poludniowa, e-mail: safpol@safpol.co.za